Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger'ın Gücü ve Dövüş Stili

Roger'ın gücü ve dövüş tarzı?

• Kullanılan toplam oy
    217
@Alpamis
http://korsanfan.com/konu/miras-kalan-İstek-inherited-will-nedir.358/
http://korsanfan.com/konu/will-of-d-dd-Üzerine.255/
http://korsanfan.com/konu/one-piece-Üzerine-teoriler-will-of-d-antik-krallık-vb.315/

Bu ikisini buldum. Zoro-Roger iradeli konu silinmiş galiba. Zamanında pek katılmadığım teorilerdi.
Emek fazla onu inkar edemem ama neyse.

Edit: Bak ne buldum. :D

Arkadaşlar merhaba

Ben aranıza yorum yapma okuduğum bazı yorumları mantıksız bulduğum ve one piece hayranı olduğum için katıldım.
Konuya direk olarak girecek olursak bazı arkadaşların roger'ın will'i mevzusunu reankarnasyona dayandırdığını görüyorum oysa ki bu onun hayali ve yapamadıkları olduğuna inanıyorum bu konuyla alakalı tekrar Oda'nın ters köşe yapıp roger'ın will'ini taşıyanın zoro olduğunu okudum halbu ki fırsatta gözümüze sokulan roger'ın hayli ve yaşam tarzı söyledikleri = luffy diye bize gösteriliyor ve zoronun onu o hayallere taşıyacak kişilerden biri olduğu.Luffy'nin korsanlar kralı olmak istemesinin roger'ın will'i ile alakadar olmadığını söyleyen arkadaş one piece de şuna hiç dikkat edememiş sanırım luffy'nin her ne yaparsa yapsın kendi isteği ne olursa olsun en erdemli karar neyse onu verdiğini hatta tayfayı bu konularda şaırttığını görememiş raftele vardıklarında ki varacaklardır lufy'nin korsanlar kralı olmanın ne demek oduğunu ve roger'ın will'inin neyi yapması gerektirdiğini fark edecektir korsanlar kralı ünvanın bunu yapma da sadece bir araç olduğunu fark edecektir.

(Zoro da neden roger'ın willi olamaz zoro zoru gördüğünde kaçmıştır(ki bu yerlerin sayısı 2 veya 3 tür) örnek verecek olursak laboon dan herkes kaçarken luffy onu yumruklamıştır.Luffy ise hiçbir zaman kendi canı için kaçmamıştır kumadan kaçma çağrısı yapmasında arkadaşlarını koruyabilecek gücü olmadığını o anda hissetmesi ve zarar görmemeleri için kaçmalarını istemiştir.

Bir diğer konuda adaların birleşmesi ve allblue nin ortaya çıkması vs vs vs diye yazılan teori bu da bize daha önce ohara olayında gösterilen bölüm olarak 277 8.dk dan sonra olması gerekiyor güçlü bir ülke diyor burda ki görüntüde bir ada mevcut demek ki karalar o çağda birleşik değil zaten karanlık çağda da aynı şekildeyse yeryüzü şekilleri demek ki her zaman böyleydi burdan yola çıkarak bu tezde benim gözümde tutarsız hale gelmiştir.

Bunlar benim fikirlerimdir.Bazı arkadaslara saçma gelebilir onlara da teşekkürler farklı düşündükleri için çünkü farklı düşündükçe doğruyu bulabiliriz okuduğunuz için teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Gücünü ve dövüş stilini karakterinden tahminde edebiliriz az çok, Luffy'nin aksine Roger ''düşman''larını gömüyormuş(rakip değil düşman). Bu yüzden ''denizlerdeki herkesi müttefik yapma'' miti Roger abimizde yoktur, O zaman bu adam nasıl bütün denizlerin kralı oldu ?! Tayfasında 20 tane Rayleigh mi vardı ? Tayfası elitlerin içindeki elitlerinde mi elitiydi ? Muhtemelen öyledir. Geminin güvertesini yıkayan, hiyerarşide en düşük sayılabilecek üye Shanks ve Buggy :) amma velakin Wb'nin yara izini anlatışı daha doğrusu tarzı,Garp'ın hikayeleri derken benim kafamdaki Roger'ın dövüş tarzı o gaddar karakterini yansıtabileceği saf güce ve hakiye dayalı birşeydir.

Roger ın eline sapanda verseniz taş da verseniz onu çok ölümcül bir silah olarak kullanabiliyordur.Sebebi ise adamın özelliği D. olması ve buna bağlı olarak çok yüsek düzeyde haki kullanabilmesidir diyorumBen bu seride şeytan meyvesinin çok büyük sağlık sıkıntılarına yol açtığını ilerde görüceğimizi düşünüyorum.Roger KK olmak için çılgın gibi haki ve meyve kullanmış olabilir buna bağlı olarakta hasta olabilir.Bu yüzden Shanks ve tayfasında meyve olmadığını düşünüyorum aynı Kara kralda olmadığı gibi.

@Alpamis
http://korsanfan.com/konu/miras-kalan-İstek-inherited-will-nedir.358/
http://korsanfan.com/konu/will-of-d-dd-Üzerine.255/
http://korsanfan.com/konu/one-piece-Üzerine-teoriler-will-of-d-antik-krallık-vb.315/

Bu ikisini buldum. Zoro-Roger iradeli konu silinmiş galiba. Zamanında pek katılmadığım teorilerdi.
Emek fazla onu inkar edemem ama neyse.

Edit: Bak ne buldum. :D
Ben bile unuttum.:D İyi bulmuşsun. Eyvallah.:D

@fitnesiz yaşam

Arkadaş attı sağolasın.:D

uchiha

Roger bence mera mera yı yemişti.bunun yanında doğal olarak hakî ustasıydı.mera mera dememin sebebi ace le karşılaşanlar yanlış hatırlamıyorsam en güçlü logia meyvesini yemiş felan diyordu.net hatırladıgım akainuydu.en güçlü logiayı yemiş olabilirsin ama ben ateşi yakan magmayım felan demişti.buna benzer birkaç yerdede duymuştum ama net hatırlamıyorum.pika pika,hie hie,magu magu,goro goro varken neden en güçlü logia mera mera olarak biliniyor?bence zamanında bu meyveyi tüm potansiyeliyle kullanmış olan güçlü birisi yemiş.bunu deniZcilere bile kabul ettirmişse bence bu Roger dır.idam sehpasına giderken kelepçeleri tahta diyenler oluyor.bu onun meyve kullanıcısı olmadıgını göstermez.korsanlar kralı adam meyve kullanmasa bile kaçmak istese o tahtaları kıramayacak mı?veya Demir farketmez.bide oda ace-Roger benzerliği yapmak için yedirmiştir.tıpkı ace in geri dönüp akinuyla çarpıştığını anlatan reyli nin(;)) o an tıpkı Roger gibi davrandığını söylemesi gibi

Yalnız Garp cidden hayvanmış. G4'lü Roger'a karşı nasıl denk dövüşmüş insanın aklı almıyor.
Helal olsun Garp dedemize.
Roger'ın G4'ü bulabildiğini sanmıyorum. Şu anki Luffy'den çok daha güçsüzdü bana göre ve meyvesinde de bu kadar ilerleyememiştir. Garp'ın dediği gibi tamamen ballı olduğu için KK olmuş bu adam. Karşısında 50 küsür gemilik filo varken Allahın işine bak ki fırtına çıkıyor ve önü açılıyor adamın ve kendi gemisine de hiçbir şey olmuyor. Bu kadar balı şu ana kadar 5 kavanoz bal yanında polen + arı sütü + 24 ayar altın takı seti veren firmalar bile satamamıştır, net. :)

Roger'ın G4'ü bulabildiğini sanmıyorum. Şu anki Luffy'den çok daha güçsüzdü bana göre ve meyvesinde de bu kadar ilerleyememiştir. Garp'ın dediği gibi tamamen ballı olduğu için KK olmuş bu adam. Karşısında 50 küsür gemilik filo varken Allahın işine bak ki fırtına çıkıyor ve önü açılıyor adamın ve kendi gemisine de hiçbir şey olmuyor. Bu kadar balı şu ana kadar 5 kavanoz bal yanında polen + arı sütü + 24 ayar altın takı seti veren firmalar bile satamamıştır, net. :)
Şu anki luffyden daha güçsüzse Doflamingo-sama çoktan kk olmuş ama yeraltında durup çaktırmıyormuş demek dünya kaosa sürüklensin diye.:a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık