Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger, Beyazbıyık ve Garp Arasındaki Güç İlişkisi

Ne kadar uç bakış açın var ya :D Tamam Hasan sen öyle devam et eğer bir aile güç bakımından özelse illa hep en güçlü onlardan çıkmalı kimse onlara denk olamamalı :good:

Ben bu konuda söyleyeceğim herşeyi söyledim derdimi anlattım :gamyon:
Evet bir aile güç açısından özel olarak anılıp en üstündür diye açıklanıyorsa herhalde diğer köylüleri onlardan üstün göremem. Bugün Naruto serisinde Uchiha ve bahsedilen bazı özel klanlardan en güçlülerin çıktığını görüyoruz. Bu clanlara karşı görüyoruz ki diğerleri rakip bile olamıyor.

Eğer ki güç konusunda bu adamlar için özel en üstün diyorsak 1.sırayı kendi aralarında paylaşırlar. Çünkü bu şekilde kabul etmek zorunlu olarak bu sonucu doğurur.

Son düzenleme:
Ben zaten MW deki Wb nin en güçlü olduğuna hiç inanmıyorum. Şurda denk 2 amiralin kapışması bile 10 gün sürüyorken 3 saatlik savaşı kaldıramayan Wb nin dönemin yonkoularıyla uzun soluklu bir savaşı kazanması bana göre imkansız.

Wb nin ünvanı ne zaman aldığı da belirsiz ki. Ünvanlar neye göre geliyor o da belirsiz. Yonkou ilan edilmek daha sınırları olan bişi. Adam eski yonkouyu indirmiş, tayfasını da alaşağı etmiş, bölgelerine de çökmüş almış ünvanı. Diğer tarafta en güçlü neye göre veriliyor. Gidip adamlar o zamanın en güçlüsünü yenip almıyor sonuçta. Belki roger gittikten 20 yıl sonra aldı belki 10 belki direkt. Kadido nasıl aldı o da belirsiz mesela. Herif gidip Wb yi dövmedi ya.
Verdiğim diğer örneklerden sonra ünvanın hemen verildiğini göz önünde bulundurursak senin düşüncen desteksiz kalıyor. Zorlama bence.

Ayakta çünkü en güçlü denizciler D'lerden çıkıyor :artiz: D'ler toplansa hükümet mi kalır ? Say bakalım, Roger,Garp,Dragon :mincika:
Ondan değil sayı üstünlüğünden.Sayı üstünlüğüne Wb bile karşı koyamadı.D.klanı üyelerinin sayısı çok az.Gözle görülür derecede D. olsaydı evrende ve birlik olsalardı hükümeti çoktan yıkarlardı.Arada sayısal olarak bu kadar fark olmasaydı.Ne kadar güçlü de olsan devasa ordulara karşı enerjin tükenir robot değilsen tabii.

En güçlü korsan da D :bilmem:
Düşün işte Korsan da D, Denici de D, Devrimci de D, ama hala kalkıp D'ler özel mi güçlüler mi diye tartışma yapıyoruz.

Şu seride en güçlü halleriyle beş D'yi yaz ondan sonra onlara eşit olabilecek başka bir aileden ırktan, hükümetten, klandan birilerini yaz bak bakalım ne oluyor hatta geçtim bir aileyi, klanı, devleti falan tüm dünya karması yap bak bakalım hangi taraf kazanıyor :bilmem:

@Millennium Wizard ben sayısal üstünlüğün önemli olduğunu düşünmüyorum WB'nin ölmesinin sebebi senaryonun onun üzerine dönmesinden kaynaklı tıpkı Dof'un düşmesi gibi vesaire vesaire.

Düşün işte Korsan da D, Denici de D, Devrimci de D, ama hala kalkıp D'ler özel mi güçlüler mi diye tartışma yapıyoruz.

Şu seride en güçlü halleriyle beş D'yi yaz ondan sonra onlara eşit olabilecek başka bir aileden ırktan, hükümetten, klandan birilerini yaz bak bakalım ne oluyor hatta geçtim bir aileyi, klanı, devleti falan tüm dünya karması yap bak bakalım hangi taraf kazanıyor :bilmem:
Adamlar 800 yıl önce nasıl bir dayak yediyse hâlâ kendilerine gelememişler istedikleri kadar güçlü olsunlar :artiz:

@Millennium Wizard ben sayısal üstünlüğün önemli olduğunu düşünmüyorum WB'nin ölmesinin sebebi senaryonun onun üzerine dönmesinden kaynaklı tıpkı Dof'un düşmesi gibi vesaire vesaire.
boş yüzyılda bir yenilgi söz konusu olabilir ama yinede D ler özel bir ırk.

@Millennium Wizard

Seride güç olarak fiziksel gücü görürsen en güçlü ırk Devler olur. Ama üstün olmazlar. Çünkü seride haki olgusu varken ve bu da kişinin direk kendisi ile alakalıyken Devler fiziksel olarak en güçlü ırk olsa bile bu onları üstün yapmıyor. Bu noktada ırklara bağlı onlarda olan fiziksel ve doğuştan gelen özellikler mutlak üstünlüğü getirmiyor. D.ler içinden ise biz zaten sadece güçlü olanları gördük. D. dediğin zamanında bir Krallıkmış. Ve en gelişmiş en büyük Krallıklardan biri.

Ve hatırladığım Alabasta Krallığının nüfusu bile 5 milyonun üzerindeydi. Şimdi biz bu noktada 8 tane D. görmüşüz. D. dediğimiz insanlar 800 yıldan beri sürgün hayat yaşıyorlar. Adamların soylarını kurutmuşlar. Nerde bir D. görsek trajedi yaşıyor. İşte bu noktada gördüğümüz D.ler sivrilmiş bu kadar güçlü olmuşlar. Seride zaten güçlenmek için sürekli ilerlemekten bahsediliyor.

Bugün işlevsiz olarak bahsedilen Kutsal Ejderlerden Korsan hayatı yaşamış olan Doflamingo'yu gördük ve bu adamın ne seviyede olduğunu da gördük. Demek ki bu gibi zorluklar yaşamak ve bunlara karşı direnç göstermek felan güçlenmene sebep oluyormuş. D gibi bütün nüfusu sürgün hayatı yaşamış bir Krallıktan bu şekilde iradeli insanların çıkıp güçlenmesi çok mu abes?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık