Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger, Beyazbıyık ve Garp Arasındaki Güç İlişkisi

Tamam doğrusunu yazalım.
Roger >= Wb > Garp

Roger ile Wb dövüşünde hiç galip yoktur. Roger dövüşte biraz üstün olmasına rağmen Wb devrilmemiştir. Sonuçta o yaşta o hastalığa rağmen ayakta öldü yenmesi o kadar kolay olmaz anca ölürse yenebilirsin ama öldürememiştir.

Sen anlamıyon heralde. Birinin denkleminde yaşı ilerledikçe hiç zayıflamayan bir güç etmeni yani meyve var. Diğerinde yok.
Sayılarla anlatayım mesela öylesine değerlere takılma;
Gençken Garpın fiziksel gücü ve hakisinin toplamı 10 puan olsun
Wb nin 6 olsun meyveden de 4 gelsin mesela.
10 = 10 dimi
Yaşlanınca tabi ki fiziksel performans düşecek %40 düşse mesela
Garp a fiziksel + hakiden 6
Wb ye fiziksel + hakiden 3.6 + meyveden 4
7.6 > 6 dan wb öne geçti mesela.
Anlatabiliyor muyum?
Ben gayet anladım demek istediğini de senin bu denklemi kurabilmen için Beyazsakal'ın bu ünvanı yaşlı iken almış olması gerekir. Buna yönelik bir çeri yok, bu birincisi.

Ikincisi, Roger öldükten sonra ünvan vermek için neden 20 yıl beklenilsin ? Böyle şeyler anlık gerçekleşir. Misal:

Karasakal korsanları Marco'larla dövüştükten hemen sonra yonkou olarak anılmaya başlanmış.

Roger Grand Line'ı fethettikten hemen sonra korsan kral olarak anılmaya başlanmış.

Bu olaylar gerçekleştikten 5-10-15 yıl sonra gelmemiş ünvanlar. Mantıken de beklenmesi saçma zaten.

Sonuç olarak mantığın hatalı. Garp=Wb ama fiziksel güç düşünce meyve gücü düşmemiş daha sonra Wb»Garp olmuş mantığın en baştan hatalı zaten. Tamamen sallamasyon bir düşüncenin ürünü bunlar k. bakma.

Tamam doğrusunu yazalım.
Roger >= Wb > Garp

Roger ile Wb dövüşünde hiç galip yoktur. Roger dövüşte biraz üstün olmasına rağmen Wb devrilmemiştir. Sonuçta o yaşta o hastalığa rağmen ayakta öldü yenmesi o kadar kolay olmaz anca ölürse yenebilirsin ama öldürememiştir.
Söylediklerine katılmakla beraber, Benim sıralamam WB>=Roger>>Garp

WB hasta olmasına rağmen en güçlü, dediğin gibi bir avantajı olsa bile hastalık bunu götürmeli ki götürüyor buna rağmen en güçlü deniliyor işin bu kısmına ne diyeceksin ?

@Shakky Garp ne Roger'i durdurabilmiş ne WB varken En güçlü olabilmiş ki bu direk denk olmadıklarını bir nevi gösterir, ne de bir yonkou paketlemiş. Yaptığı en büyük olay Shiki'ye iki kişi dalması.

Yani işin özeti Garp öyle teke tek girelim diyen bir tip olmayabilir :bilmem:
Ben zaten MW deki Wb nin en güçlü olduğuna hiç inanmıyorum. Şurda denk 2 amiralin kapışması bile 10 gün sürüyorken 3 saatlik savaşı kaldıramayan Wb nin dönemin yonkoularıyla uzun soluklu bir savaşı kazanması bana göre imkansız.

Ben gayet anladım demek istediğini de senin bu denklemi kurabilmen için Beyazsakal'ın bu ünvanı yaşlı iken almış olması gerekir. Buna yönelik bir çeri yok, bu birincisi.

Ikincisi, Roger öldükten sonra ünvan vermek için neden 20 yıl beklenilsin ? Böyle şeyler anlık gerçekleşir. Misal:

Karasakal korsanları Marco'larla dövüştükten hemen sonra yonkou olarak anılmaya başlanmış.

Roger Grand Line'ı fethettikten hemen sonra korsan kral olarak anılmaya başlanmış.

Bu olaylar gerçekleştikten 5-10-15 yıl sonra gelmemiş ünvanlar. Mantıken de beklenmesi saçma zaten.

Sonuç olarak mantığın hatalı. Garp=Wb ama fiziksel güç düşünce meyve gücü düşmemiş daha sonra Wb»Garp olmuş mantığın en baştan hatalı zaten. Tamamen sallamasyon bir düşüncenin ürünü bunlar k. bakma.
Wb nin ünvanı ne zaman aldığı da belirsiz ki. Ünvanlar neye göre geliyor o da belirsiz. Yonkou ilan edilmek daha sınırları olan bişi. Adam eski yonkouyu indirmiş, tayfasını da alaşağı etmiş, bölgelerine de çökmüş almış ünvanı. Diğer tarafta en güçlü neye göre veriliyor. Gidip adamlar o zamanın en güçlüsünü yenip almıyor sonuçta. Belki roger gittikten 20 yıl sonra aldı belki 10 belki direkt. Kadido nasıl aldı o da belirsiz mesela. Herif gidip Wb yi dövmedi ya.

Ben zaten MW deki Wb nin en güçlü olduğuna hiç inanmıyorum. Şurda denk 2 amiralin kapışması bile 10 gün sürüyorken 3 saatlik savaşı kaldıramayan Wb nin dönemin yonkoularıyla uzun soluklu bir savaşı kazanması bana göre imkansız.
Yaşlanınca derken tam olarak ne zamana kadar en güçlüydü o zaman ? Ve ben MW'deki WB'den bahsetmiyorum ilk gösterildiğinde de farkındasındır serumlarla gösteriliyor.

Yaptığın çıkarım yani Meyve gücü üzerine olan bence olanaksız bişey :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık