Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Bir ara bende çok kızgındım ama acei severim genel olarak onun etkisindendi.Seride doflamingodan sonra en iyi işlenmiş ve en gerçekçi karakter bence.Zayıflıkları ve hırsları var düz bir profili yok.

Daha kendinle çelişiyorsun. Roger en diye Ace'de en olacak diye bir şey yok. İyi o zaman Roger'ın babası da varmıydı Roger kadar?

Luffy kk olacak babası amiral olsa iyidir. Ne kadar iyi. Ama Roger'ın oğlu diye Ace>Luffy. Neden böyle? Çünkü senin işine gelen o.

Ryuuma Roger'dan iyi filan olamaz. Çünkü serinin başlangıcı hemen hemen herkesin ulaşmaya çalıştığı ya da ulaşmaya çalışanlara engellemeye çalıştığı birisi Roger. Bu yüzden serideki yerinden dolayı Roger>>>Ryuuma. Ryuuma kim köpek? Zoro fanboyları bile iplemezdi Zoro'nun erişeceği biri olmasa.
Bak ben çelişkiyi vurgulamak için onu iddaa ediyorum zaten. Anlamıyorsun. Yoksa Ace umrumda çok da değil. Ha sadece gereksiz gömülüyor. Luffy'den farkı yok. Luffy'ye laf söylesem 10 kişi gelir ama Ace'ye sallasam +1 ler gelir.

Roger'a çamur atsam, sırf oğlu diye masum çocuğun peşinden gittiler dersiniz. Neden potansiyel yüzünden. 4 imparator var ama denizciler Wb ile savaştı, neden? Şimdiye kadar neden yonkou karşısında böyle bir şey yapmadılar? Ace yüzünden güç kaybetmeyi göze aldılar. 1-2 amiral gitse daha 3 yonkou kalıyor geriye ama denizciler Ace için dengeleri bozdu.

Benim için Ryuuma >> Op den hangi karakter varsa.

Roger en dersen oğlu da en olabilirdi demen lazım. Sen çelişiyorsun. Bende Madem Roger en, oğlu da en potansiyelli adamdı diyorum, işte sizin Roger'ı kabul ediyorum. Sizde işinize geldiği zaman istediğiniz yerden bakıyorsunuz. Luffy eğer Roger'ı geçebiliyorsa herhangi biri de geçebilir, Zoro-Sanji-Coby...

Birde potansiyel ile gücü karıştırıyorsunuz. Herkes bütün gücünü sonuna kadar kullanıyor mu? Dragon ilerlememiş diyorum fikir ve devrim o yüzden amiral ayarı. Ayrıca amiral 5 ise yonkou 1o demem hiç bir zaman. Akainu yonkou olabilir bana göre.

Luffy-Garp
Ace-Roger desen tamamen haklısın ama Luffy daha potansiyelli dersen Roger zirveydi demeyeceksin. Roger'ın babası falan sorgularsak en başa kadar gideriz. O zaman da Zoro>Luffy diyebilirler. Kimin oğlu olduğun önemli değilse Dragon konusunda haklıyım. O konuda bana örnek sunup burada görmezden gelmek çelişkinin kralı.

Dediğim gibi Ace benim için önemli değil ama Luffy fanlarının olayını görmüş oluyoruz.

Yaptıklarının mallık olup olmadığını ya da kendisinin adam olup olmadığını tartışmak bence saçma :) Ama Oda'nın Roger'daki geri adım atmama özelliğini Ace'e de vermesi hep hoşuma gitmiştir. Ölümü tabi ki kurguyla alakalı ya ne olacağdı :D Her şey kurgu ile alakalı zaten. İyi bi karakterdi seriye renk kattı, gitti. R.I.P. :sapkali::)

Logiasina güvenen balonlardan biriydi ve bir yerde de patladı. O değil de bu vasıfsız o meyveyi nasıl buldu da yedi onu anlamıyorum.

Ace in in bu hale gelmesinin sorumlusu WB dir.neden mi? Sen bu çocuğa geleceğin kk sı olarak bakıyosun ama şu çocuğu alıp bi haki öğretmiyosun, adam hakisiz yeni dünyada mücadele ediyor. Bide bu adam da kral hakiside var buna rağmen yanında alıp bi haki öğretmiyosun yakışmadı babaya

Luffy 19 yaşında Ace'in aldığından fazla yol aldı. Eğitime felan girme. Ace de Yeni Dünya'da WB gibi bir adamın altında idi. Diyorum ya Ace bile Luffy'nin Korsan Kral olacağından emindi.
Ace in shanks ile konustugu bölüm dışında k.k olmak istediginden bahsettigini anlamiyorum. Adam gücünü kanıtlamak ve dogduguna mutlu olmak istiyordu. O da oldu en sonunda. Mutlu bir sekilde öldü.k.k olmak luffynin hayaliydi ve ace ona inaniyordu. Bence olan bundan ibaret.

Eziklik ve korkaklıkla ne alakası var? Adamı kurtarmışlar, tek yapması gereken koşup gemiye binmek ve kurtulmak. Sakazuki bile bile bunu kışkırtacak şeyler söylüyor. Oradaki adamların alayı Beyazsakal Korsanları'na mensup ve hepsi de Sakazuki'nin bunu bile bile yaptığının farkında. İçlerinden bir tek Ace gidip de atar yapıyor adama. Üstelik etrafındaki herkes onu buna karşı uyarıyor. Ölmeyebilirdi, o kadar emeği boşa çıkarmayabilirdi, oradan kurtulup babasının adını ve yerlerini savunabilirdi. Fakat o boş yere ölmeyi, emekleri hiç etmeyi seçti. Teach'in bu konumda olması tamamen Ace'in suçudur. Onun üzerine de gitmemesini söyledikleri halde gitti, bak bunlar oldu.

Konunun Teach ile hiçbir alakası yok. Şu an Ace'in yaptığı hatalardan ve doğrulardan bahsediyoruz. Gerçi doğrusu da yok bunun. Eğer ki Newgate zalim bir adam olsaydı, Ace daha korsanlığın ne olduğunu anlamadan geberir, giderdi. O zaman da daha çaylak bir korsanken, dünyanın en güçlü adamına atar yapıyordu. Newgate'in koruması altına girmeseydi, çok daha önce ölürdü.
Abi kusura bakma da sana katilamiyorum.
Eğer bu bahsettiğin özellikler eziklik olarak yorumlanacaksa serinin % 90i ezik oluyor.
Wb savaşa girerken olecegini bilmiyor muydu ? Beni yeni caga götürecek bir gemi yok diyordu. O zaman wb ye de ezik diyelim gitti wg ye atarlandi adalari korunamaz hale geldi, tayfasindan bir sürü kayıp verdi, karasakala meydani birakti falan filan.

Önüne gelene atarlanmak derken. Bizim zoro falan da ezik o zaman mihawka atarlandi. Mihawk zalim biri olsa o da olur giderdi bla bla. Bir hamleyi sadece sonucuna göre degerlendirmek bana mantıksız geliyor. Onur cesaret falan diye yorumlanacak seyleri mallik ve eziklik olarak yorumluyorsun. Bana pek uymuyo. Belki ben haksizim ama böyle düşünüyorum.

Ace in shanks ile konustugu bölüm dışında k.k olmak istediginden bahsettigini anlamiyorum. Adam gücünü kanıtlamak ve dogduguna mutlu olmak istiyordu. O da oldu en sonunda. Mutlu bir sekilde öldü.k.k olmak luffynin hayaliydi ve ace ona inaniyordu. Bence olan bundan ibaret.
Ace ölmeseydi bugün Korsan olmaya devam edecekti. Luffy'nin Korsan Kral olması demek kendisine korsan diyen herkesten daha önde olduğunu kanıtlayan bir olgu.

Ace ölmeseydi bugün Korsan olmaya devam edecekti. Luffy'nin Korsan Kral olması demek kendisine korsan diyen herkesten daha önde olduğunu kanıtlayan bir olgu.
Evet ben de ona ters bise söylemedim ki. Ace nin en büyük arzusu tüm korsanların lideri olmak ya da zirvede olmak degil ki. Bu mantiga göre shanks ve wb de öyle. Kendileri k.k olmaya çalışmıyor baska amaçları var wb nin aile kurma meselesi gibi. Ace nin ya da luffy nin her neyse başka birinin kendi üstüne çıkacağını biliyo. Ve roger raftel e nasıl gidilecegini soyleyeyim mi dediginde ilgilenmedigini söylüyor. Herkesin amacı k.k olmak degil. Bu yuzden ace icin ezik ya da potansiyeli yok diyemeyiz. Evet lider olmaya cakismamak birinin emrine girmek belki eziklik olarak yorumlanabilir ama bunu wb den korktugu icin falan yapmadi. Wb ye saygi duydugu icin yapti.
O Oda'nın bok yemesi değil midir? Adam hakinin merkezinde beşiğinde yaşıyor ama haki bilmiyor, hemde sağı solu haki ustası adamlarla doluyken. Bu Oda'nın okuyucusuyla dalga geçmesidir. :) Yeni dünya görmüş, Beyazsakal'ın karşısına çıkmış Crocodile'da da haki yok.
Gerçekten aşırı saçma yaaa. Acayip rahatsız oluyorum bu durumdan. Oda senseiye yakismiyor. Bu haki olayini hic cikarmayacakti ortaya. Surekli celiski yasaniyo seride.

]Şimdi şu gerçeğide göz ardı etmemek lazım ace in akaninu karşısında ölmesin bi nebzede olsa luffy nin de kamilliği var.Bir dk önce abinle milleti dövüyosun sonra abin vs atarken birden gücün bitio yaşam kartını elinden düşürüosun bide emekleyerek almaya çalışıosun yani magma ya gelde mıhla beni diyosun resmen ace te mecbur abilik racanun dan atladı tmm benim kekoluğum sen boşa ölme ben giderim dedi:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık