Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
:( Ace yaşasaydı Sabo'yu düdüklerdi tabi ne sandın ? Fujitora'yı ağlatırdı en azından. Sabo gibi ıkkh mıkhh edip de 0 icraat göstermezdi.
O ayrı bir tartışma konusu ama konuyu okumak gerek;

''Bazı şeyleri özel olarak belirtmedim şu an ki Dof ile 2 yıl önceki BB'ye yenilmeden önceki Ace.
Hangisi alır?''

Doğru bir şey dedim öyle ama Sabo nun avantajı Hakilerini gördüğümüz ki Ace dede vardı ama Oda göstermedi.. Çocukluğundan beri bunların genel bir tablosu var her zaman Ace Sabodan güçlüydü halada öyle olabilir Ace yaşasaydı bunun aksini kimse söylemez.
Ace önce haki öğrensin adam gibi sonra Dofla, Saboyla falan kapışabilir belki. He bide tek yememesi gerek her vuruşa :S

O ayrı bir tartışma konusu ama konuyu okumak gerek;

''Bazı şeyleri özel olarak belirtmedim şu an ki Dof ile 2 yıl önceki BB'ye yenilmeden önceki Ace.
Hangisi alır?''

Ace önce haki öğrensin adam gibi sonra Dofla, Saboyla falan kapışabilir belki. He bide tek yememesi gerek her vuruşa :S
Sen cidden Ace de haki olmadığına inanıyor musun ya ? KK nin çocuğunda haki olmayacak ha Oda zaten Ace i öldürmek için tasarladı belki de göstermeye gerek görmedi. Zaten MF da doğru dürüst görmedik . 2 yıllık zaman atlamasından sonra çıktı ortaya .. Neyin ne olduğu halada bilinmeyen bir sürü şey var. Ace de Kral haki olduğunu biliyoruz ki şu anda Usopp da bile gözlem hakisi olduğunu varsayarsak Ace de bu hakilerin olduğunu düşünüyorum. Sabo ile Ace kıyas bile yapmam. Biri öldürmek için tasarladığı karakter diğeri de diriltip meyvesi yesin diye tasarladığı karakter.

Sabo ile Ace aynı potansiyelin adamları, çocuklukları da öyle. Sabo'nun Ace'den farkı oturup adam gibi dersine çalışmış olması. Haki basıp, parmak hareketiyle arena patlatan adam Sabo. Ace'in ustalığına erişemeyecek mi sanıyorsun o meyvede?
Vallahi ben karakter kıyaslarken kesinlikle animeye bakmıyorum. Bir tarafından element uyduruyor sürekli Toei. En son Luffy vs Dof mesela. Mangada Luffy bi' koyuyor Dof'un suratı düzleşiyor. Animede Luffy ıkınıyor da ıkınıyor, alakası bile yok.

İnanmıyorsan aç 441. bölümü oku. Ace ateş yolluyor, Teach sıcak sıcak sıcak deyip enerjisini emince sapa sağlam ayağa kalkıyor.Sırıta sırıta ağzına burnunua vuruyor Ace'in. Taraflı olarak bu yorumu yaptığımı düşünüyorsan bir tarafta Anime bölümünü, bir tarafta manga sayısını aç oku. Bildiğin tek taraflı bir dövüş o.
Erişemez demedim şu an kullanımı yakınında bile değil.Animenin çoğu yerde abarttığı düzgün aktarmadığı doğru ama araların doldurması gereken kısımlarda olması gerekeni çiziyorlar.Ben mesela hep dedim kkg vururken luffy bastırıyor yükleniyor diye ama millete göre vurmuş geçmiş mangada kare kare göremiyoruz o yüzden.O yüzden kesin öyledir deniyor.İyi de bu işi animasyona dökerken manganın yetersiz kalacağı yerler vardır bu ortada.Mangada bir yumruk atar sonra sonucu gösterir.Peki o arası ne olacak mangada çizilmedi diye yok mu sayacağız.Sayamayız.Bunları da anime dolduruyor işte.Kendi kafasına göre takılıyorlar çoğu zaman ama mangaka veya editör artık her kimse ona bağlı olarak bu gibi yerleri dolduruyorlardır.Bunları zaten sormak zorundalar.

Erişemez demedim şu an kullanımı yakınında bile değil.Animenin çoğu yerde abarttığı düzgün aktarmadığı doğru ama araların doldurması gereken kısımlarda olması gerekeni çiziyorlar.Ben mesela hep dedim kkg vururken luffy bastırıyor yükleniyor diye ama millete göre vurmuş geçmiş mangada kare kare göremiyoruz o yüzden.O yüzden kesin öyledir deniyor.İyi de bu işi animasyona dökerken manganın yetersiz kalacağı yerler vardır bu ortada.Mangada bir yumruk atar sonra sonucu gösterir.Peki o arası ne olacak mangada çizilmedi diye yok mu sayacağız.Sayamayız.Bunları da anime dolduruyor işte.Kendi kafasına göre takılıyorlar çoğu zaman ama mangaka veya editör artık her kimse ona bağlı olarak bu gibi yerleri dolduruyorlardır.Bunları zaten sormak zorundalar.
Evet yok sayacağız, çünkü E. Oda veyahut editörleri anime yapımında etkileri 0(sıfır), bunu ben söylemiyorum E. Oda'nın kendisi söylüyor. Hatta dur bulursam atayım.
En son hatırladığım "Ace'in ölümünü animatörlerin yapma şekli beni çok kızdırdı, ben mangada öyle çizmedim!" diyordu herif. Bir de bu anime bölümünü çıkışından senelr sonra izlemiş herif. Sen çok yanlış anlamışsın.

Animatörler zaman kazanmak için hep yapıyorlar onu. Hadi Dof'ta ittirmiştir diyelim (mangada zerresi olmamasına rağmen nasıl oluyor bilmiyorum ama neyse) peki ya diğer dövüşler? Ceasar'da deve güreşi oldu, Hody'de de oldu aynı deve güreşi. Fakat ne hassa 2 yıl öncesinde bu tarz sahneler görmüyorduk. Sebebi de belli esasında. 2 yıl önce mangaya yetişme problemi yoktu.

Demem o ki mangada olmayan bir şeyi kalkıp da Toei gibi amele bir şirket yaptı diye doğru kabul edemeyiz.

Evet yok sayacağız, çünkü E. Oda veyahut editörleri anime yapımında etkileri 0(sıfır), bunu ben söylemiyorum E. Oda'nın kendisi söylüyor. Hatta dur bulursam atayım.
En son hatırladığım "Ace'in ölümünü animatörlerin yapma şekli beni çok kızdırdı, ben mangada öyle çizmedim!" diyordu herif. Bir de bu anime bölümünü çıkışından senelr sonra izlemiş herif. Sen çok yanlış anlamışsın.
Doğrudan Oda'ya danıştıklarını düşünmüyorum zaten bu adamın vakti yoktur bunlara.Ancak asistanı olur editörü olur birisine sorup yapıyorlardır animeye aktarırken.Şu an aklıma gelmiyor ama böyle yapmak zorunda olacakları durumlar olabilir.Şimdi manga çizimlerine bakınca herşeyin o kadar detay arasında her karede anlaşılır olduğunu düşünüyormusunuz animasyona aktarırken ? Bana hiç öyle gelmiyor.Mangayı mercekle yakınlaştırıp detaylara bakıyor nette adamlar.Animasyoncuların bu işlere giriştiğini hiç sanmıyorum elbet danışıyorlardır.

Neyse kesin olarak kabul edemeyiz zaten ama bence tamamen yok sayamayız da bu sebeplerle.

Gençler Sabo 10 yaşından itibaren Dragon tarafından eğitiliyor Ace ise 14 yaşında denize açılıyor.
Bu 4 yıllık arada Sabonun Ace'e hem haki yönünden hem de savaş tecrübesi yönünden fark atmış olma ihtimali yüksek.
Mera mera meyvesini de yedikten sonra aradaki farkın daha da büyük olduğunu söylemek isterim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık