Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Dof Mfde de ciddi dövüşmedi. Ph da Aokiji ilede ciddi dövüşmedi. Hatta Saldırısından çıkıp karşılık vermedi bile. İyi bir saldırıya iyi bir saldıyla karşı verseydi biraz daha gç dengesini anlardık.
Ciddi anlamda amirali zorlayacak bir karakter yenermi yenmezmi onu bilemeyiz.
Ace serinin sevilen karakterlerinden Ciddi manadaki saldırılarından birini Aokijiyi durdurmak için kullandı. Saldırıyı durdurması amirali yener manasına gelmiyor. Anti muhabbetine Ace yener manası çıkarmak mantıksız. Ateşi bile yakan magmaya karşı Aokiji Sagazuki ile 10 gün savaşmış biri.
Bu yüzden Ace bu vsyi alamaz diyorum.
Bu arada Dofy İplerine haki ekleyebiliyor. Ph da Smoker o yüzden saldırısından kaçamadı. Yüzünden yaralandı.

4- Yetersizlikle ne alakası var yahu, zaman problemi dışında basbayağı denk dövüşür hatta Aokiji'yi yenebilir bile Doflamingo. Smoker'a bir defa saldırdı, durduruldu. Baktı iş uzayacak, daha acil meseleyi çözmeye gitti. Olay bu kadar basit. Jozu'nun kan alması ise onun gücünden değil, Aokiji'nin pozisyonundan kaynaklanıyor. Aokiji o sahnede tamamen kilitlenmiş durumda. Karşısında WB var, WB'ye saldırmaya hazırlanıyor ancak karnında bisento var, hareket kabiliyeti yok ve Jozu tam anlamıyla yandan gelip vuruyor, onun yerine B. Haki kullanıcısı kim olsa kan alırdı zaten Aokiji'den. O yüzden maharet olarak görmek mümkün değil bunu.

1- Doflamingo Jozu'ya hiçbir şey yapamadı değil, yapmadı. Adamın amacı savaşmak değildi ki, Croco ile muhabbetti ve Jozu Croco'yu oyalıyordu. O da Jozu'yu durdurup Croco'yla muhabbet etti. Bir diğer husus verdiğin örnek çok yanlış. Doflamingo Croco ile savaşırken Jozu yandan gelip yapıştırsa diyorsun ancak o sahnede Doflamingo yanda durmuyor ki Jozu'nun tam karşısında duruyor. Jozu'nun gözünün önünde yani Dof, Croco ile yanyana duruyorlar ve bu adamın üstüne çıkıyor Dof.

2- Aç bak bakayım manga sayfasında kaç kare çizilmiş. 5 dakika tabi ki tahmini bir süre ama bahsettiğin kadar uzun bir karşılaşma olmadığı da kesin.

3- Yuh yahu, bu kadar olur. Aokiji Dof'u donduracağım diye komple adayı donduruyor ve sen buna dandirik bir saldırı diyorsun, ne diyeyin.

5- Peki devam et.
4- Rayleigh'de aynı şekilde Kizaru hasırşapkaların peşine ışınlanarak giderken yandan gelip vurmuştu, Amirale yandan gelip vurmak bile zarar verebilmeni sağlamıyor, yaralı ve gücü kısılmıştı olsa Whitebeard bisento ile Kizaru ve Aokiji'ye saldırdı hasar veremedi. Jozu bunu yapabildi. Dof ise bariz şekilde Aokiji karşısında kuyruğunu bacakları arasına kıstırıp geri çekildi, yeni amiral ve meyvesine alışma sürecinde olan Fujitora'yı bile nasıl alıcaz diye kafa patlatıyor Doflamingo. Fujitora'nın Kizaru ve Aokiji ayarı olduğunu düşünmüyorum, gücü yakındır ama daha meyvesine alışma sürecinde birisi.

1- Atmos ile de savaşmak için bir sebebi yoktu, ama dalga geçmesini bildi. Kendi adamlarını öldürttü. Jozu'yu da madem yakalamış, oynatsaydı işte Atmos'a yaptığı gibi ? Veya Oars ile de bir olayı yoktu ama bacağını koparmayı bildi, Jozu'ya nedense hiç bir şey yapmadı ve sadece durdurdu.

2- Çizilen manga sayfalarından dakika tahmini yapmak gibi bir yeteneğim yok.

3- Komple adayı mı ? Kıytırıktan G-5 askerleri bile o saldırıdan sıyrılabildi, o kadar kıytırık bir saldırıydı.

5-

1) Dof "bir şey yapamadı" pek mantıklı durmuyor, "bir şey yapmak çabasında değildi" duruma daha uygun bir açıklama,

2) Jozu'nun dikkati dağılmasa o kadar çabuk yenilmezdi,

3) Dof ve Jozu'ya yapılan saldırılar aynı gibi, ama birini seçsem Jozu'nun durumu daha sakat derdim, direkt kolunu tutup dondurdu,

4) "Dof kaçtı" demek haksızlık, adam "tamam öldürmüyorum ama sende susturduğundan emin ol, bozuşmayalım" dedi çekildi..

Luffy + Law'ı 2 saniyede paket edebilecek bir WB tümen komutanı yok bana göre. Dressrosa'ya Dof haricinde hangi WB tümenini koyarsanız koyun sırıtır. Hele Dof'u Vista ile denk görmek... Daha abuk bir düşünce olamaz sanırım.

Gönlüme göre hareket edip oyumu Aceye verdim :cool:

İpmiş telmiş hakiymiş meyveymiş KK'nın oğluymuş WB'nin veliahtıymış bunların hepsi bir yana..
Ace'de bu dikbaşlılık olduğu müddetçe her türlü hile-hurda-dalavere'nin tek adresi Doflamingoyu yenemezdi arkadaş. Ama rahmetli ruhen bedenen belirli bir olgunluğa erişebilseydi o zaman işler değişirdi tabii..Sonuçta eninde sonunda Luffy tarafından evrile çevrile dövülecek bir adamdan bahsediyoruz :oleyo2:.

Alpamis

Luffy + Law'ı 2 saniyede paket edebilecek bir WB tümen komutanı yok bana göre. Dressrosa'ya Dof haricinde hangi WB tümenini koyarsanız koyun sırıtır. Hele Dof'u Vista ile denk görmek... Daha abuk bir düşünce olamaz sanırım.
Ya Luffy+Law'ı 2 dakka da paket diyor. Sonra yarım saat aynı adamla uğraşıyor. ?

Gönlüme göre hareket edip oyumu Aceye verdim :cool:

İpmiş telmiş hakiymiş meyveymiş KK'nın oğluymuş WB'nin veliahtıymış bunların hepsi bir yana..
Ace'de bu dikbaşlılık olduğu müddetçe her türlü hile-hurda-dalavere'nin tek adresi Doflamingoyu yenemezdi arkadaş. Ama rahmetli ruhen bedenen belirli bir olgunluğa erişebilseydi o zaman işler değişirdi tabii..Sonuçta eninde sonunda Luffy tarafından evrile çevrile dövülecek bir adamdan bahsediyoruz :oleyo2:.
Luffy'nin eninde sonunda dövemeyeceği adam var mı ki seride ? :) Bugün karşısında Akainu çıksa 1.000 defa karşılaşsalar 999 kere yenilir, sonuncuda nakamaaaa kyaaa deyip indirir. Çok takılmamak lazım Luffy vslerine. :)

Yani ayrıntılar çizilmedi diye arada devam ettiği gösterilen savaşı yok sayıyorsun öyle mi..?
Ayrıntılara girilse ace'in daha fazla karizması çizilir diye girmemiştir mangaka:p son dai enkai entei olayı bile ace'in karizma çizilmesin diye, sanki teach'in karanlığı ile aynı ebatta olunca yenecekmiş gibi:artiz: kara delik laa bu...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık