Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Portgas D. Ace Hakkında

Forumun aklı başında yorum yapan 3-5 üyesinden 2sinin yorumlarının tamamına yakına katıldığım hep mantıklı düşünüyor dediğim üyeler bu konuda beni çok hayal kırıklığına uğratıyor. :(

Roger var ya hani şu Korsanlar Kralı olan adam hiç bir zaman geri çekilmemiş veya kaçmamıştır. Karakteridir değiştirilemez bu özelliği sayesinde de KK olmuştur. Bu özellik aynen oğluna geçmiştir. Roger' in etrafını sardığı vakit Shiki bütün filosuyla Roger kaçmamış ve havanın birden bozulması vs. etmenler yüzünden de ordan çıkabilmiştir. Bu olay sonrasında da KK olma yolunda büyük bir engeli aşmış oldu. Diyelim ki shiki filosuyla beraber Roger yenseydi olabilirdi çünkü bütün ibreler onu gösteriyordu ama Roger kaçmadı. Kahramanlık ile Mallık arasında bu kadar ince bir çizgi olmamalı. Ace, Akanui ya kafa tuttuğunda fırtına çıkmadı diye kimse Ace ezmeye çalışmasın potansiyel olarak mangada ki en baba karakterlerdendir ve ayrıca adamın dibidir.

Gayet aklı başındaydı bana sorarsan, cevap verecek kadar düşünebiliyordu en azından. aklı başında olmasa bile lafı pek kıymetli arkadaşlarının sözlerini ne diye çöpe atar bu.
Ace orada bir mahçubiyet hissediyordu bana sorarsan. O kadar kişi gelmiş benim için savaşmış, tüm bunları sağlayan adama laf atılırken ben nasıl kaçarım, dönüp bir dikleneyim de boş olmadığım görülsün diye hissetmiştir. Bir de kaçmıyor beyimiz ve bu da babasına bağlanmış. Hadi babası arkada arkadaşı kalmasın diye kaçmıyordu da bu çocuğun arkada hiçbir arkadaşı kalmamış zaten, en gerideki kendisi. Daha niye laf dinleyip kaçmıyorsun?

Tüm bunları arkada bırak, o kadar arkadaşının onun için ölmesinin ardından böyle bir ahmaklığa bahane olamaz, olamaz. Hiçbir bahane olamaz.

O dediğini bende söyledim işte.Kendini suçlu hissettiği için oldu hepsi.Adam o an hiçbirşeye kafa yoracak durumda değil.Herşey oldubitti bir anda zaten.

Belki bilmiyor olabilir o psikoloji içinde diğerlerinin aklına o şekilde geldiğinden şüpheliyim.Adam yüzünden savaş çıkmış babası rezil olmuş gemisi mahvolmuş.Adam bunlardan kendini sorumlu tutuyor ve laf yemesine dayanamıyor.Birşeyler yapmak kendini affettirmek istiyor.Öyle bir psikoloji ki bu doğru ile yanlışı ayırt edemeyecek hale getirmiş adamı.Onun için kızarken iyi düşünmek lazım.Ace savaşta ne kadar kendindeydi.Kafası ne kadar yerindeydi acaba.

Ace meyvesine güveniyor deniyorda Akainu meyve gücü kullanmadan mı Ace'i yeniyor ? Adam resmen meyve şansı ile Ace'i yendi, aksi halde Aokiji gibi etkisiz kalacaklardı. Hani eleştirirsin tamamda Akainu olayında Akainu'nun çok ballı olduğunu atlamamak lazım. Akainu bile ayıp olmasın diye işin iç yüzünü anlattı seni meyve gücüm sayesinde yeniyorum dedi.

İşte bunlar hep Wb'nin kanatları altında büyümekten oldu. GL'de logiayla yaptı atarını. Yeni dünyada babasının altında yaptı, gelene atarı. Teach gibi Sakazuki gibi iki sağlam adam çıktı aldılar façasını.
WB'nin kanatları altında büyümek ile alakası yok, adam bütün tayfanın saygısı kazanıp tümen komutanlığı teklifi alıyor, bu mantıkla bakarsak o tayfadan hiç güçlü adam çıkmaması lazım ama Amiral dengi Marco, Jozu ve Mihawk dengi Vista çıkmış, ayrıca Ace birçok yeni dünyada bulunan isimli korsanı yeniyor, ondan sonra tümen komutanlığına geçiyor.

Ace meyvesine güveniyor deniyorda Akainu meyve gücü kullanmadan mı Ace'i yeniyor ? Adam resmen meyve şansı ile Ace'i yendi, aksi halde Aokiji gibi etkisiz kalacaklardı. Hani eleştirirsin tamamda Akainu olayında Akainu'nun çok ballı olduğunu atlamamak lazım. Akainu bile ayıp olmasın diye işin iç yüzünü anlattı seni meyve gücüm sayesinde yeniyorum dedi.
2 yıl önce en baba karakterler bile tamamen meyve üzerinden dövüşüyordu. Haki oldukça geri plandaydı. Millet sanki haki şov yapmış gibi bahsediliyor. :/

Ace meyvesine güveniyor deniyorda Akainu meyve gücü kullanmadan mı Ace'i yeniyor ? Adam resmen meyve şansı ile Ace'i yendi, aksi halde Aokiji gibi etkisiz kalacaklardı. Hani eleştirirsin tamamda Akainu olayında Akainu'nun çok ballı olduğunu atlamamak lazım.
Akainunun tek amacı luffy yada ace değildi.İkisini birden avlamak istiyordu.Ace ile kapıştı baktı hemen halledemeyecek orada pis bir bakış attı.O bakışın anlamı da ortada zaten. " Seni hemen indiremiyorsam izle şimdi kardeşini bir anda öldüreceğim " bakışı.Önce kolay olan ava yöneldi ve böylelikle zor olanı avladı.Ace'in tek yeme gibi bir durumu yok.Öldürecek kadar net bir darbeyi tutturması bence en az yarım saat sürerdi.Bir anda olacak iş değil.Olsa zaten luffye yönelmezdi.

2 yıl önce en baba karakterler bile tamamen meyve üzerinden dövüşüyordu. Haki oldukça geri plandaydı. Millet sanki haki şov yapmış gibi bahsediliyor. :/
Hani meyvesine güvenen biri olsa yine tamam, Enel var, Caribou var, bunlara bir şey demiyorlarda Ace'e laf atılıyor. Adam Jinbe gibi bir azman ile 5 gün dövüşmüş, aynı Jinbe Enel'e tek atardı mesela, Auge özellikle bu adamın meyve gücünü bile kullanmadan çok yetenekli bir dövüşçü olduğunu söylüyor. Meyvesine güveniyor diye bir olayda yok yani.

Forumun aklı başında yorum yapan 3-5 üyesinden 2sinin yorumlarının tamamına yakına katıldığım hep mantıklı düşünüyor dediğim üyeler bu konuda beni çok hayal kırıklığına uğratıyor. :(
Üzdün. :(

O dediğini bende söyledim işte.Kendini suçlu hissettiği için oldu hepsi.Adam o an hiçbirşeye kafa yoracak durumda değil.Herşey oldubitti bir anda zaten.
Güzel demişsin de işte bizim onu eleştirdiğimiz temel nokta da bu. Arkadaşları için kendine hakim olmalıydı biraz, duygularına yenik düşmemeliydi.
Bak Luffy bile yeri gelince kaçmayı düşünüyor, gücünün yetmeyeceği adamlara karşı çaresiz kalınca, tüm o duygu karmaşasına rağmen arkadaşları için mantıklı olanı bulabiliyor ve gururunu hiçe sayıyor. Ace'te bu yok işte.

Üzdün. :(

Güzel demişsin de işte bizim onu eleştirdiğimiz temel nokta da bu. Arkadaşları için kendine hakim olmalıydı biraz, duygularına yenik düşmemeliydi.
Bak Luffy bile yeri gelince kaçmayı düşünüyor, gücünün yetmeyeceği adamlara karşı çaresiz kalınca, tüm o duygu karmaşasına rağmen arkadaşları için mantıklı olanı bulabiliyor ve gururunu hiçe sayıyor. Ace'te bu yok işte.

Luffynin umursadığı kişiler tayfası.Ace'in ise sadece Wb.Hatta onunki biraz takıntı boyutunda.Ölümüne bağlı olduğu kişiler bunlar ikisinin.
Ace cidden takıntılı olduğu için başına bunlar geldi.Takıntı da ileri düzey yani baya baya ruhsal hastalık boyutunda.Ben şu söylediklerinin o an aklına geldiğini bile sanmıyorum.Kan beynine sıçrıyor.Sinirliyken düşünmesi zor olur.Luffy gibi endişeliyken yine mantıklı karar verebiliyorsun.
Ace hatalı elbette ama olayları değerlendirebilip ona göre davranan biri olmadığı için yapabilirdi ve yaptı yani.Bir law gibi birisi olsa bu kadar çok tepki gösterilmesi doğru olabilir.Ama Roger'dan pek farkı yok ace'in de.Roger olayları çok mu değerlendirebiliyordu sanki.Mantıklı adam o şekilde davranmaz. 30 tane gemiye karşı tek başınasın ve ateş açıyorsun.O esrarengiz gücünü kullanamasaydı eğer Roger da ondan farksız bir duruma düşecekti.Herkesi ateşe atıyor işte bir fark yok.Orada da buggy çırpınıyor olayın farkında olarak yapma etme diye.

Luffynin umursadığı kişiler tayfası.Ace'in ise sadece Wb.Hatta onunki biraz takıntı boyutunda.Ölümüne bağlı olduğu kişiler bunlar ikisinin.
Ace cidden takıntılı olduğu için başına bunlar geldi.Takıntı da ileri düzey yani baya baya ruhsal hastalık boyutunda.Ben şu söylediklerinin o an aklına geldiğini bile sanmıyorum.Kan beynine sıçrıyor.Sinirliyken düşünmesi zor olur.Luffy gibi endişeliyken yine mantıklı karar verebiliyorsun.
Ace hatalı elbette ama olayları değerlendirebilip ona göre davranan biri olmadığı için yapabilirdi ve yaptı yani.Bir law gibi birisi olsa bu kadar çok tepki gösterilmesi doğru olabilir.Ama Roger'dan pek farkı yok ace'in de.Roger olayları çok mu değerlendirebiliyordu sanki.Mantıklı adam o şekilde davranmaz. 30 tane gemiye karşı tek başınasın ve ateş açıyorsun.O esrarengiz gücünü kullanamasaydı eğer Roger da ondan farksız bir duruma düşecekti.Herkesi ateşe atıyor işte bir fark yok.Orada da buggy çırpınıyor olayın farkında olarak yapma etme diye.
E bunları söylüyorsan bizim dediğimizi kabul ediyorsun demektir. Çünkü bu söylediklerin bir olgunlaşamamış ahmağın tanımı.

Roger gibi değil, Roger'ı henüz göremedik net bilemeyiz. Ama Roger arkada arkadaşı kalmasın diye kaçmıyormuş ki bence çok güzel bir sebep kaçmamak için. O gemi filosuna da mecbur olduğu için ateş açtı. Herif karşısına dikilmiş ya bana katıl ya da öl diyor, ne yapsın adam.
Ace ise hiçbir şartta kaçmıyor, en ahmakça dövüşlere bile gözü kapalı dalıyor. Çocukken yaptıkları malum. Sırf kötü tanıtılmış bir adam hakkında kötüdür dedikleri için insanlarla kavga ediyordu. Bunu aklı başında kim yapar? Duygularıyla hareket ediyor işte, mantığı körelmiş iyice. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık