Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Portgas D. Ace Hakkında

E bunları söylüyorsan bizim dediğimizi kabul ediyorsun demektir. Çünkü bu söylediklerin bir olgunlaşamamış ahmağın tanımı.

Roger gibi değil, Roger'ı henüz göremedik net bilemeyiz. Ama Roger arkada arkadaşı kalmasın diye kaçmıyormuş ki bence çok güzel bir sebep kaçmamak için. O gemi filosuna da mecbur olduğu için ateş açtı. Herif karşısına dikilmiş ya bana katıl ya da öl diyor, ne yapsın adam.
Ace ise hiçbir şartta kaçmıyor, en ahmakça dövüşlere bile gözü kapalı dalıyor. Çocukken yaptıkları malum. Sırf kötü tanıtılmış bir adam hakkında kötüdür dedikleri için insanlarla kavga ediyordu. Bunu aklı başında kim yapar? Duygularıyla hareket ediyor işte, mantığı körelmiş iyice. :(
Sonunu düşünen kahraman olamaz.:( Şuan Polatın polis merkezine girdiği gifi aradım bulamadım varmış gibi idare et. :(

Luffynin umursadığı kişiler tayfası.Ace'in ise sadece Wb.Hatta onunki biraz takıntı boyutunda.Ölümüne bağlı olduğu kişiler bunlar ikisinin.
Ace cidden takıntılı olduğu için başına bunlar geldi.Takıntı da ileri düzey yani baya baya ruhsal hastalık boyutunda.Ben şu söylediklerinin o an aklına geldiğini bile sanmıyorum.Kan beynine sıçrıyor.Sinirliyken düşünmesi zor olur.Luffy gibi endişeliyken yine mantıklı karar verebiliyorsun.
Ace hatalı elbette ama olayları değerlendirebilip ona göre davranan biri olmadığı için yapabilirdi ve yaptı yani.Bir law gibi birisi olsa bu kadar çok tepki gösterilmesi doğru olabilir.Ama Roger'dan pek farkı yok ace'in de.Roger olayları çok mu değerlendirebiliyordu sanki.Mantıklı adam o şekilde davranmaz. 30 tane gemiye karşı tek başınasın ve ateş açıyorsun.O esrarengiz gücünü kullanamasaydı eğer Roger da ondan farksız bir duruma düşecekti.Herkesi ateşe atıyor işte bir fark yok.Orada da buggy çırpınıyor olayın farkında olarak yapma etme diye.
Aynı sebepten kimse Roger'ı övmüyor ki. Garp'ın üstüne basa basa şans dediği olay bunlar işte. Ama sen Teach'den dayağı yemişsin İD'desin Jimbei görev bırakıyor zor duruma düşüyor, Luffy ölüme koşuyor bunun için, zaten tayfanın geleceğini az çok tahmin etmiştir artık. Akainu korkak dedi diye dönmek çok saçma geliyor çünkü herif koyun ortasından çıkıp Marineye direk giriyor, nasıl bir mantık hatasıdır bu. Veya nasıl bir gaza gelmedir? Piskolojik dersen elbette altından kalkarsın ama ofsaytı yorumlayan yorumcular* gibiyiz işte olayın rehavetinin dışından yanlışı yorumluyoruz.

Alıntının dışında, olumsuz yorum yapıyoruz diye Ace'i sevmiyoruz anlamına gelmesin buna Yusuf'u da dahil ederek söylüyorum iki çay ile bunun üzerine baya tartışmıştık. Bir karakteri seviyorsun diye onu ilahlaştıramazsın eksiklerini başklarından çok senin daha iyi bilmen gerek kanımca. Dahada basitleştirirsek bana göre Akainu'ya dönmesi yanlıştır, savaşın geldiği nokta ortada. Elden bir şey gelecek olsa, ha diyeceksinde o da yok.

Son düzenleme:
Ace o ana kadar Luffy yaptıklarını tek bir hamlede yaptı onuda canıyla ödedi.Luffy şuan hayattaysa Ace sayesinde ace haki kullandıgını düşünsenize efsane bir karekter olurdu gerçi benim için efsane dahada.:bilmem:

Arkadaşlar boş boş konuşmayın ya bu adam logia meyveyle mi denize açıldı? Yüzde 90 hayır, adam sadece bileklerine güvenerek çok tehlikeli bir maceraya yelken açmış. Bu takdir edilesi birşey üstüne üstelik kendi çöp tayfasıyla logia meyve elde etmiş. Şimdi bu adamı hangi akla hizmet logia üzerinden vuruyorsunuz şaşıyorum.
Ace Sakazuki'ye atar yaptı vs. Gibi olaylara yorum yapmıyorum herkesin kendi doğruları var ne de olsa. Ancak Ace Wb'ye yaslanmıştır/meyvesiz bir hiçtir gibi yorumları yazan Arkadaşlara Ace ne yapmış merak ediyorum :D

Meyve olayını biraz daha açıklamak gerekirse, Luffy de meyvesiz bir şey yapamıyor öyle diyen arkadaşların mantığına göre. Sürekli gomu gomu no aşağı gomu gomu no yukarı. Sırf fiziki gücüyle Luffy ile dövüşebilen adam Doflamingo küçükken şehirde ki insanlardan sopa yiyorken Ace çocukluğunda Roger diyeni öldüresiye dövüyordu.
Sai'nin kardeşi Boo bile busoshoku haki kullanıyorken seride ki potansiyeli en yüksek birkaç kişiden Ace Wb'nin tümeni olmasına rağmen haki bilmemesi çok saçma olur.

Nasıl saygısı yok ben başka mangayı mı okudum acaba idam sehpasında ki sözleri falan boşuna yani adamın Oars jr. ile olan fb'si falan hikaye yani öyle mi? :(
O kadar fedakarlığı boşa çıkarıp olan tüm saygısını iç etti gitti. yine de arkadaşları çok yüce gönüllü işte. :(

Bedavaya ölmedi orada Luffy'i kurtardı. ;)
O arkasını dönene kadar Luffy kaçmaya başlamıştı bile. O Akainu'ya dönünce Luffy'de gitti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık