Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pitou vs Chrollo

hangisi kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    106
Kite zaten kesinlikle Chrollo ile denk değildir. Chrollo bariz daha üstte. Ben de aynı şekilde Pitou ile Chrollo arasında uçurum vardır da demiyorum. Pitou alır dedim, ama öyle yoldan geçerken de alamaz yani. :ehe:

Kite dövüşünü Pitou'ya verdiği haz ile ilgili şöyle bir şeyler diyeyim. Atıyorum Pitou, Gon, Netero, Ging, Chrollo, Meruem, Zeno gibi kişiler ile dövüşmüş olsun. Bunlar ile dövüştükten sonra, Kite ile dövüşse, o kadar sallamazdı yani o dövüşü. Standartları yüksek bir çocuk olabilir ama, dövüş konusunda da acemi sonuçta.

Verdiğin örneğe de tam olarak katılmıyorum. Ya da katılmıyorum demeyeyim de biraz eksik bir örnek diyeyim ben. Örneği şöyle genişleteyim, Ahmet hayatında en fazla mahallenin 40 yıl önce yapılmış, köhne parkına gitmiş bir çocuk olsun. Sen bu çocuğu alıp Gençlik parkına götürürsen, o gün o çocuk için rüya gibi bir gün olur. Oktay ise her gün Gençlik parkına giden zengin bir çocuk olsun, sen de Oktay'ı alıp Disneyland'a götürürsen, o gün Oktay için rüya gibi bir gün olur. Wano'da yaşayan Tama için ise elma bulduğu gün rüya gibi bir gün oluyor.

Ama sen gidip Ahmet'i Disneyland'a götürürsen veya Tama'yı köhne parka götürüp bayat bir simit ısmarlarsan, çocukların vereceği tepki, önceki meğer tırtmış. Gerçek rüya gibi bir gün bu olacaktir.

Neyse, bu örnek daha fazla uzamadan konuya bağlayayım. :oleyo: Pitou'yu burada Tama'ya benzeyebiliriz. Ahmet ve Oktay'ın her gün yediği elmayı bulunca (Kite ile dövüşünce) o rüya gibi bir gün oluyor. Ama Tama'yı Oktay'ın standartlarına getirirsen, (Pitou Gon ile, Netero ile falan dövüşürse) elmaya sevindiği gün için, o gün çok tırtmış. Esas gerçek rüya gibi gün buymuş der.

Yani o yüzden demek istediğim, Pitou'nun o dövüşe rüya gibi demesinden pek bir şey çıkmaz bence. :)
İşte o yüzden üstte de Pitou için standartları çok yüksek bir çocuk demiştim. :D Oktay falan hikaye. Bu senaryoda Pitou Hakan Sabancı oluyor. :oleyo2: Bence de uzatmaya pek gerek yok. Dövüş için rüya gibi demesi ve nen yeteneğini Kite'ı düzeltme odaklı geliştirmesi benim için yeterli işaretler.

Kuroro ve Pitou konusunda görüşlerimiz yakın. Ben Kuroro'nun nen yeteneğinin potansiyeline güvendiğim için alabileceğini düşünüyorum. Fiziksel olarak da kendini kanıtlamış bir karakter. Fakat Pitou'nun kazanma şansı da yüksek elbette. Tecrübe, teknik, zeka ve nen yeteneği yönünden Kuroro'yu, fiziksel güç, dayanıklılık ve nen kapasitesi bakımından Pitou önde. İkisinin de farklı senaryolarda birbirlerine karşı kazanma şansları var. Hunter x Hunter'ı özel kılan ve onu sevmemizi sağlayan şey de bu değil mi zaten?

İşte o yüzden üstte de Pitou için standartları çok yüksek bir çocuk demiştim. :D Oktay falan hikaye. Bu senaryoda Pitou Hakan Sabancı oluyor. :oleyo2: Bence de uzatmaya pek gerek yok. Dövüş için rüya gibi demesi ve nen yeteneğini Kite'ı düzeltme odaklı geliştirmesi benim için yeterli işaretler.

Kuroro ve Pitou konusunda görüşlerimiz yakın. Ben Kuroro'nun nen yeteneğinin potansiyeline güvendiğim için alabileceğini düşünüyorum. Fiziksel olarak da kendini kanıtlamış bir karakter. Fakat Pitou'nun kazanma şansı da yüksek elbette. Tecrübe, teknik, zeka ve nen yeteneği yönünden Kuroro'yu, fiziksel güç, dayanıklılık ve nen kapasitesi bakımından Pitou önde. İkisinin de farklı senaryolarda birbirlerine karşı kazanma şansları var. Hunter x Hunter'ı özel kılan ve onu sevmemizi sağlayan şey de bu değil mi zaten?
Haklısın. Hunter x Hunter'da sadece güç ön planda değil. Zeka ve taktik önemli şeyler. Sinsilik bile çok önemli. Ben de bu yüzden Kuroro alır diyorum. Belki güç açısından düşüktür. Ama zekasına diyecek yok.

İki kollu Hisoka vs tek kollu Kite konusu açalım hadi.:fool:
Neden tek kollu Kite? Kite'ın kolunu alan da Pitou değil miydi zaten? :D

Şu kısımda anlaşamıyoruz. Burada Pitou'yu Tama yapan şey, dövüş tecrübesi. Yani benim kastettiğim o en azından. Ama güç olarak ele alırsam direkt Oktay oluyor zaten. Hatta Hakan Sabancı oluyor dediğin gibi. :oleyo2:Yine dediğin gibi, çok önemli bir tartışma değil zaten. :)

Son paragrafın çok ikna edici, direkt evet diye atlayasım geldi. :oleyo: Ama haklısın yani. Chrollo'nun da alma ihtimali var. Sizin ilk sayfada yaptığınız Batman muhabbeti de birazcık doğru. Hazırlıklı giderse de Pitou'yu alma şansı olur gibi. Hala Pitou diyorum ama One Piece vs konularındaki kadar net bir şekilde diyemiyorum yani. HxH'da şartlara bağlı çok şey değişebiliyor. :)

Evet ama onun üstüne basa basa söyledi Gon benim yüzümden diye. Konu korumak için kolunu feda etti. Yoksa bir anda öyle kolay kolay vereceğini sanmıyorum.
Göründüğü kadarıyla Pitou'yu çok zorlayamadan (bir iki çizik ile) kafasını vermiş, kolunu vermesi çok zor olmazdı yani yine. :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık