Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Paradoks Oden!

Sizce Odenin arkasındaki gizem ne olabilir

• Kullanılan toplam oy
    76
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben teoriye katılıyorum çoğunlukla. Zaten bende yakın şeyler düşünüyorum. Ama Odenin 20 yıl sonrasını bilmesi bence tamamen Raftel ile alakalı. Toki susturup ona kızıyor. Raftelde geleceği görmüş okumuş vb. olabilir. Belki raftelde tüm tarih yatıyordur. Gerçi bu durum Toki'nin Oden'i daha oncesinden geleceğe göndermiş olma ihtimalini de destekliyor. Beklenen birileri var. Roger'ın beklediği kişi diyor, Beyazsakal. Bence Raftelde bunlar yazılı. Gelecekte geçmişte yazılmış. Ordan biliyor o yüzden geleceğe geldiği One Piece nedir biliyor Oden. Eger gerçekse OP ile ilgili bir konuşma geçecek galibiyet sonrası gelmiş geçmiş en büyük partide. Valla Oden işi bence cok iyi oldu ya. Bir sürü soru bit sürü cevap insan seriyi neden sevdiğini hatırlıyor.

Ben oden’in geleceği raftel’de öğrendiği fikrine katılmıyorum. Zira oden karakteri raftel’e gitmeden önce, tanıdığımız ilk bölümlerden beri oden haşlanarak yenir diyor sürekli. Bu da demek oluyor ki yolculuktan önce de bunu biliyordu. Ancak yolculuktan sonra ölümüyle ilgili konuşuyor ilk kez. Kızı hiyori’ye cenazemde bu müziği çalarsın falan diyor.

Yine roger da raftel sonrası tayfayı dağıtıyor, teslim olup idama gidiyor. Raftel’de bunlar ne öğrendi de birden her şey alt üst oldu...

şimdi yazarken düşündüm de biz raftel yolculuğunu hep fiziki bir yolculuk olarak düşündük. Zamanda yolculuk olma ihtimali olamaz mı bunun? Roger, tayfasından belli kişiler, oden, toki hep birlikte bu sefer geleceğe değil de yasak bi teknikle geçmişte bir zamana gitmiş olabilirler. Bu geçmiş zamanda kayıp tarihi ve büyük kehaneti öğrenmişlerdir. Büyük kehanete göre oden ve toki’nin 20 küsür yıl sonraya gitmesi gerekiyordur. (Hatta belki roger’ın da aynı şekilde hadi inşallah) Bunun bedeli olarak da aradaki süreçte ölmeleri falan gerekmiştir. Bir çeşit fedakarlık şartı gibi. Nitekim üçü de dramatik şekilde ölüyor.

bu arada unutmadan bir ekleme daha yapayım. Toki kesinlikle sıradan bir karakter değil. Sürekli bana sahip çıkacak birini arıyordum diyor. Demek ki zamandan bağımsız birilerinden kaçıyor. Odenin de kesinlikle geri geçmişe döneceğine inanıyorum. Misyonu şafak vakti gelene kadar aydınlatmak insanları. Şafağın da luffy olduğu net. luffy’nin önünü açma misyonunu tamamladıktan sonra eski haline geri dönecek.Luffy joy boy olduğunu öğrenecek oden’le. Sonu biraz iddialı oldu ne gelirse sıktım valla

Son düzenleme:
Hocam öncelikle emeğinize sağlık.Tokiyi ilk gördüğümüzde Wanoyu aradığını biliyoruz yani Toki geleceğe gidebilse bile kendini istediği bir yere ışınlayamıyor(Yada ışınlayabileceği yeri bilmesi gerekiyor yoksa oraya gidemiyor.).Ayrıca şu manga sayfasına dikkat ettiğinizde Oden Kaidoya 'sizden bir şans istiyorum,hayatta kalmam gerekiyor diyor' Tokinin odeni kısa süreliğine geleceğe yolladığını kesinlikle düşünmüyorum madem öyle birşey yapacaktı 9 kınla beraber Odenide günümüze yollasaydı hep beraber savaşa bir son verselerdi niye ayrı ayrı farklı yerlere yollasın ki ?
Not:Manga sayfasını yükleyemedim,biri anlatırsa eklerim.

Son düzenleme:
Yav arkadaş ne zaman atlaması ne meyvesi. Bunlar demedimi 20 yıl sonra birileri gelicek onlar yenecek kaidoyu diye. Oden moden öldü gitti. Bizimkilerin tarafından biri, bizim kınlara moral olsun diye böyle bişey yaptı işte. Oldu olacak zorodan kılıcı alsın ver lan geri desin kaidoyu o kessin. Benim kanımca bu yeni bir şeyde olabilir. Birçok kişinin iradesi aynı amaca yoğunlaşınca o iradeden enerjiden dolayı böyle kısa süreliğine bir halisünasyon yada o kişinin ruhunun oraya gelmesi gibi bişey. Seride ne zamandır yeni bir şey yoktu bunun gibi. Mesela marry nin bile ruhu olduğunu öğrenmiştik bu yenilikti. Sonra hakiyi öğrendik. Şimdide seride ilk defa duyacağımız bişeyde geliyor olabilir.

Bölümdeki son iki sayfadaki tüm karelere bakarsak taklit yada hayal olma ihtimali bence imkansız, herşey çok gerçekci duruyor, adam bir şekilde geldi işte sonraki bölümde nasıl olduğunu öğreneceğiz inşallah.

Wano hikayesi gerçekten mantıksız gidiyor Oden yönünden.
Oden, Wb ve Roger tayfasını tanıyordu. İki tayfayla da takıldı. Wano'yu korumak için dansözlük yapmasına gerek yoktu, Rayleigh ve beyazbıyıka haber salıp yardım istemesi yeterliydi. Ama bence içinde böyle şeylerden zevk alma duygusu var adamın. Dansözlük yapmak hoşuna gidiyor, kızının kerhaneye düşmesi hoşuna gidiyor adamın. Eğer bu teori doğruysa 20 sene sonra gelmiş sırıtıyor, 9 kın yukarıda savaşırken de yardım etmedi. Bu kadar şeref yoksunu bir adamı az görmüştür OP.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık