Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Paradoks Oden!

Sizce Odenin arkasındaki gizem ne olabilir

• Kullanılan toplam oy
    76
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Joy-Boy göndermesi: "Joy Boy gelmeden önce ülkenin sınırlarını açmalıyız".
Bu ülkenin sınırlarını açmalıyız kararlılığı sürekli vurgu yapılıyor ve Oden 20 yıl sonra çıkacak kargaşaya vurgu yapıyor:
Toki: "Sen şafağın farkında olmayan aysın"
Toki: " Amacına ulaşabilmek için 20 yıl sonra belirecek dokuz gölgeyi bekle işte o zaman şafağın parıltısını görebilirsin".
9 gölge kınlar, şafağın parıltısı ise luffy dir.
Oden bu anı bekliyordu bence. Bir şekilde bu zamana geldi ama nasıl geldiği ile ilgili benim düşüncem yine tokinin zaman meyvesinin farklı bir işleyişi olduğu yönünde.

Oden büyük ihtimal öldüğü zamandan önceki bir zaman diliminde geleceğe gidiyor. Oden, tokiye hatırlarsanız 20 yıl sonra birisi gelecek diyordu. Bunu nereden biliyordu ? Bu olayları yaşadı çünkü. Ama oden geleceğe bir şartla gelmiştir tekrar geçmişe dönmek şartıyla. (Bu şartın meyveyle alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum) . Ölürken ne diyordu "Haşlanmak için doğdum".
Oden geleceği kurtarmak için geçmişte haşlanmayı kabul etti. Evet bu bir paradoksu da içeriyor ama bu meyvede ope ope no mi gibi yasaklı bir tekniğe sahip. Paradoks olması halinde kullanıcıyı yavaş yavaş öldürüyor. Bunu bilen toki kinleri yanına çağırıyor ve kendisini geleceğe ışınlamayı bile düşünmüyor çünkü öleceğini biliyor.
Benim düşünceme göre toki yasaklı bir teknikle odeni geleceğe gönderiyor. Bu yasaklı teknik gelecekte belirli bir süre kalmasını sağlıyor ama sonrasında meyvenin gücü odeni tekrar ait olduğu geçmişe yollayacak ve o "efsanevi saati" tekrar yaşayacak ve ölecek.

Şimdi buradaki soru, toki odeni neden kinemon,kanjuro ve momo gibi direk geleceğe yollamadı da belli bir süre ile yolladı?

Çünkü odenin rolünü geçmişte yapabilecek birisi yoktu da ondan. Yani 20 yıl sonraki bir plan için odenin geçmişte yaptığı şeyleri yapması gerekiyordu. Yoksa 20 yıl sonraki gelecek bu şekilde var olamazdı. Oden kendisininde dediği gibi "Haşlanmak için doğmuş" bir karakter. Ama aynı zamanda şafağın parıltısına rehberlik eden de bir ay. Tokenin söylediği gibi "Sen şafağın farkında olmayan aysın" .

Her şey güzel hoşta bu kılıç işleri bozuyor gibi. Oden neden kendi kılıçları ile değil de farklı kılıçlarla geldi ? Öleceğini bildiği için paradoks oluşturmasın diye farklı bir kılıç seçmiş olabilir mi ? Eğer belirttiğim senaryo çıkarsa bu kılıç olayına da bir kulp bulunur. İşte oden kılıçlarını unuttu vs.. Belki de meyvenin bir özelliği de olabilir. Gelecekte aynı nesneden 2 tane olamayacağı için zamanda yolculuk yapan nesne kendini imha ediyordur. Diğer bir görüş olarak bana göre aşağıda hapishane sahnesinde silahlarını verdikten sonra geleceğe gitmiştir. Bundan dolayı kılıçları yanında getirmemesi normal diyebiliriz.

Bir detay daha eklemek istiyorum:

Oden: "Fırsatın varken güçlenmeye çalış"
Bu sözler belki kınlara olan güveninden kaynaklanıyor diyebiliriz ama sonraki sözleri de garip. O kazanda ki odenin geleceği gördüğünü farz edersek diğer sözler daha farklı bir anlam kazanıyor gibi.

Son düzenleme:
Toki nin meyvesi tek yönlü zaman atlamasina izin verdigini biliuoruz. Surekli manga da da gecen 20 sene sonra lafi var. Toki meyvesi sayesinde de 20-30 yil falan ilerisini bir ruya gibi bir sekilde gorebiliuordur. Bu gördüğü ruyalara gore de millete bilgi veriyordur.

Toki nin meyvesi tek yönlü zaman atlamasina izin verdigini biliuoruz. Surekli manga da da gecen 20 sene sonra lafi var. Toki meyvesi sayesinde de 20-30 yil falan ilerisini bir ruya gibi bir sekilde gorebiliuordur. Bu gördüğü ruyalara gore de millete bilgi veriyordur.
Rüya olayı da olabilir. Aynı shirleyin gördüğü rüyalar gibi. Ama tokinin law gibi yasaklı bir tekniği kullandığını düşündüm.

güzel derlenmiş. fakat benim hep merak ettiğim bişey vardı, hiyori neden diğerleriyle geleceğe gitmedi de kawamatsu ile kaldı ? mesela paylaştığın son sayfada kinemonun lafından anlıyoruz geleceğe gidileceğini biliyorlar kawamatsu neden hiyoriyi aldı ki ?? acaba hiyorinin büyüyüp bi yeteneği kullanacak kadar olgunlaşması mı gerekiyordu ??? toki neden öldü ki, kendini mi öldürdü yoksa :S kayıp yüzyılı bilen biri acaba meyve gücünü de başka yöntemlerle aktarmayı biliyor mudur ki :S

ilginç şeyler

güzel derlenmiş. fakat benim hep merak ettiğim bişey vardı, hiyori neden diğerleriyle geleceğe gitmedi de kawamatsu ile kaldı ? mesela paylaştığın son sayfada kinemonun lafından anlıyoruz geleceğe gidileceğini biliyorlar kawamatsu neden hiyoriyi aldı ki ?? acaba hiyorinin büyüyüp bi yeteneği kullanacak kadar olgunlaşması mı gerekiyordu ??? toki neden öldü ki, kendini mi öldürdü yoksa :S kayıp yüzyılı bilen biri acaba meyve gücünü de başka yöntemlerle aktarmayı biliyor mudur ki :S

ilginç şeyler
Belki de gücünü kızına vermek için yanında tuttu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık