Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Oyuncak Meyvesi'nin Mutlak Gücü

Ben meyveye mutlak demedim. Meyve fiziksel güç meyvesi değil ama etkisi çok büyük bir meyve. Kullanıcının fiziksel yeterliliği yoksa olay Sugarınki gibi olur. Ama fiziksek yeterliliği olan biri dokunsa yeter. Amiralleri küçümsemiyorum ama Garpın en azından prime döneminde şuanki amirallerden çok daha güçlü olduğu kesin. Ki amiral olayı da önemli değil ben zaten gücün şuan kullanıldığını da düşünmüyorm. Benimki tamamen kayıp yüzyılla alakalı bi teoriydi. Sadece fiziksel gücü olan ya da insanları kandırabilen biri bu güçle her istediğini yapabilir
Onu anlatıyorum ben de mutlak güç olmadığı için her istediğini yapamaz.
Hafızadan silmek istediğini sildikten sonra felç kalsa da sorun yok amaca ulaşılmış olur
Birisini oyuncağa çevirdikten sonra bilincini kaybederse oyuncak olan kişi tekrar eski haline dönüyor. Hatırladığım kadarıyla da oyuncak olan kişi yaşlanmıyor bu yüzden mutlak güç değil zaten.
Neden? Amiraller hep karargahtamı oturuyor? Bir adada 3 Amiral ve ve bu meyveye sahip garp olsa garp hepsini bir güzel eller diyorum gerisini sen anla. Garp shanks gibi adamlar meyvesiz amirallerin içinden geçecek güçte adamlar zaten. Bir de bu meyveyi ver op biterdi.
Mutlak güç konusunda ki yorumunu anladım. O konuda katılıyorum. Aksi olsa sugar Pirate king olurdu zaten.
Garp’ın bir adada bu meyveye sahipken 3 amiral alabileceğini düşünüyorsan seninle herhangi bir tartışmada bulunamam kusura bakma.

Birisini oyuncağa çevirdikten sonra bilincini kaybederse oyuncak olan kişi tekrar eski haline dönüyor. Hatırladığım kadarıyla da oyuncak olan kişi yaşlanmıyor bu yüzden mutlak güç değil zaten.
Tamam bunda sorun yok. Herkes hayatında 1 kez bayılıyo mu? Madem yaşlanmıyo da sessiz sakin hayatını sürer. Bayılmadığı sürece olay devam eder. Çok ileri bir gelecekte bayılsa da olay değişmez. Çünkü kimse unutulanları tanımaz

Onu anlatıyorum ben de mutlak güç olmadığı için her istediğini yapamaz.

Garp’ın bir adada bu meyveye sahipken 3 amiral alabileceğini düşünüyorsan seninle herhangi bir tartışmada bulunamam kusura bakma.
Ben senin amiralleri hep karargahta olduklarını ve onları yenmek için karargaha girilmesi gerektiğini düşündüğün için verdim. Ha benim örnek olsaydı garp bu meyveyle 3'ünü genede alırdı bana göre. Garp dünkü çocuklarla karıştıran biriyle bende tartışmak istemem ?

Sugar meyveyi çocukken yediği için öyle kalıyor. Meyve çocuklaştırmıyor yaşlanmayı engelliyor. Hatta anime de bundan bahsediliyor diye hatırlıyorum.
Evet gördüm aynı yaşta kalıyor ama zihinsel yaşı ilerliyor bi bakıma Sugar'a lanet olmuş meyve kimse ciddiye almıyormuş.Meyvenin eksisi yok yinede Kyros'un dövüş tarzını hatırlayan birisi varmış.Yani kişi silinsede yaptıkları hatırlanabiliniyorsa geride ipucu bırakılıyor demektir.

Tamam bunda sorun yok. Herkes hayatında 1 kez bayılıyo mu? Madem yaşlanmıyo da sessiz sakin hayatını sürer. Bayılmadığı sürece olay devam eder. Çok ileri bir gelecekte bayılsa da olay değişmez. Çünkü kimse unutulanları tanımaz
Aramızda basit bir iletişim problemi var. Sen diyorsun ki bu meyveye sahip birisi istediği kişiye dokunup oyuncağa çevirebilir. Sonra diyorsun ki yeterli seviyedeki birisinde olursa amiral falan bile paketler. Ben de diyorum ki bu meyveye sahip ve amiral alacak seviyedeki birisi amirale doğru gelirken amiral bekleyecek mi? Sen diyorsan ki ben amiral için konuşmuyorum basit insanlar için konuşuyorum bu tartışmayı sürdürmenin anlamı yok. Yok hala diyorsan ki bu meyveli kişi amiral paketleyecek bana Marineford arc boyunca aktif savaşan ama Beyazsakal’dan başkasının hasar veremediği Akainu’yu nasıl birisinin ne şekilde oyuncağa çevireceğini anlat. Anlat ki ben de “Evet ya bu meyveye sahip birisi gerçekten amiral alabilirmiş” diyebileyim.

Ben senin amiralleri hep karargahta olduklarını ve onları yenmek için karargaha girilmesi gerektiğini düşündüğün için verdim. Ha benim örnek olsaydı garp bu meyveyle 3'ünü genede alırdı bana göre. Garp dünkü çocuklarla karıştıran biriyle bende tartışmak istemem ?
Peki.

Aramızda basit bir iletişim problemi var. Sen diyorsun ki bu meyveye sahip birisi istediği kişiye dokunup oyuncağa çevirebilir. Sonra diyorsun ki yeterli seviyedeki birisinde olursa amiral falan bile paketler. Ben de diyorum ki bu meyveye sahip ve amiral alacak seviyedeki birisi amirale doğru gelirken amiral bekleyecek mi? Sen diyorsan ki ben amiral için konuşmuyorum basit insanlar için konuşuyorum bu tartışmayı sürdürmenin anlamı yok. Yok hala diyorsan ki bu meyveli kişi amiral paketleyecek bana Marineford arc boyunca aktif savaşan ama Beyazsakal’dan başkasının hasar veremediği Akainu’yu nasıl birisinin ne şekilde oyuncağa çevireceğini anlat. Anlat ki ben de “Evet ya bu meyveye sahip birisi gerçekten amiral alabilirmiş” diyebileyim.
Sıradan insan diyince amiral yaklaşmasına izin vermez diyosun. Güçlü diyince beklemez o da saldırır diyosun. Tek yapılması gereken şey dokunmak. Başka bi şeye gerek yok uzatılcak bir şey de yok aslında. Nasıl dokuncağının da pek önemi yok. Ben anlatabilmek için şekilden şekile girdim. Sıradan biri bi şekilde dokunsa da ya da çok güçlü biri savaş anında dokunsun. Karşı taraf amiral de olsa yonkou da olsa hafızadan silincek. Bu kadar basit. Tek olay dokunmak. Dokunduğun ne derece güçlü olursa olsun paketlencek. Ben mi yanlış biliyorum?

Gelirde bu meyveyi seri içinde daha görmeyiz diyorum ben. Çok ucu açık çünkü. Bu meyveyi sağlam birinin aldığını düşünsen seri başlamadan biterdi benim gözümde. O kadar buglu. Sonradan kurgusal yaratılmış bir meyve benim gözümde.

Bak yukardada yazdım. Bence anlık kurguyla yaratılmış bir meyve bu. Senin dediğin gibi bir bağlama olsa seri çok ama çok saçma biter. Çünkü meyvenin elle tutulur mantıklı bir tarafı yok. Unutturma mevzusu zaten op mekaniklerine bile ters. Seri tutarsızlıklara biter. Tabi benim görüşüm bunlar. Katılırsın katılmazsın bilmem. Ama ben bu meyveyi kavul etmiyorum yokmuş sayıyorum. Sebeplerini yazdım.
+1000

Sıradan insan diyince amiral yaklaşmasına izin vermez diyosun. Güçlü diyince beklemez o da saldırır diyosun. Tek yapılması gereken şey dokunmak. Başka bi şeye gerek yok uzatılcak bir şey de yok aslında. Nasıl dokuncağının da pek önemi yok. Ben anlatabilmek için şekilden şekile girdim. Sıradan biri bi şekilde dokunsa da ya da çok güçlü biri savaş anında dokunsun. Karşı taraf amiral de olsa yonkou da olsa hafızadan silincek. Bu kadar basit. Tek olay dokunmak. Dokunduğun ne derece güçlü olursa olsun paketlencek. Ben mi yanlış biliyorum?
Hayır konuda konuşan birçok kişinin aksine doğru biliyorsun. Benim sadece öğrenmek istediğim şey meyveli kişinin 2 saattir tartıştığımız yüksek seviyede güce sahip kişiye dokunurken bu yüksek güce sahip kişinin kenbunshokusunun bu aksiyonlar gerçekleşirken ne yaptığı. Bu mesajla son yanıtımı atmış oluyorum bu konuya, uyuyacağım. Sabah kalkınca cevabını okuyup “evet, haklıymış”,”ben haklıymışım” gibi kesin bir karara varacağım. Bu yüzden yazacağın şeyi kesin bir dille yazmanı istiyorum. Benim öğrenmek istediğim şey hakkında cevap ver yeter. Zaten diğer konularda hemfikir sayılırız.

Arkadaş hala marineforda takılı kalmış. 3 amiral koltuğunda oturucak bütün denizciler amiralleri önünde bu meyveye sahip kişiyle dövüşücek sonrada amirallere kadar sağ salim gelirse onlarla dövüşecek ve kaybedecek. Kafasındaki senaryo bu. Ama teach gibi çakallıklarla onlara ulaşılabilecek senaryoları hiç düşünmüyor. Bak en basitinden, Shabonday adasında Rayligh Kizaru ile tekmeleşti. Aniden gelişti bu olay. Ya da shanks akainu bile farkedemeden dibinde kılıcınile atağını durdurdu. Amirallern ulaşılamaz olduğunu düşünüyor. E bizde biliyoruz amiralleri armut toplamayacağını ama adamlara dokunmaya tarihten silecek bir meyvenin sağlam adamlarda olursa neler yapabileğini yukarıdaki 2 örnekte açıkladım. Yarın pc başına geçeyim ona videoları ile göstecem örnekleri ki Amirallern dokunulmaz olmadığını görsün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık