Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Oyuncak Meyvesi'nin Mutlak Gücü

Hayır konuda konuşan birçok kişinin aksine doğru biliyorsun. Benim sadece öğrenmek istediğim şey meyveli kişinin 2 saattir tartıştığımız yüksek seviyede güce sahip kişiye dokunurken bu yüksek güce sahip kişinin kenbunshokusunun bu aksiyonlar gerçekleşirken ne yaptığı. Bu mesajla son yanıtımı atmış oluyorum bu konuya, uyuyacağım. Sabah kalkınca cevabını okuyup “evet, haklıymış”,”ben haklıymışım” gibi kesin bir karara varacağım. Bu yüzden yazacağın şeyi kesin bir dille yazmanı istiyorum. Benim öğrenmek istediğim şey hakkında cevap ver yeter. Zaten diğer konularda hemfikir sayılırız.
Ben meyve gücünden bahsetmeye çalışıyorum. Sen kullanıcı gücünden bahsediyorsun. Bu yüzden bu konu sonuca varmaz. Üstelik amirallerin hiçbirinde Kata ve Luffydeki gibi geleceği görme yeteneği gözükmedi. Büyük ihtimal sen bunu düşünerek neden harekete geçmesinler diyosun ama onların böyle bir güce sahip olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Bildiğim kadarıyla gözlem hakisiyle kişiye baktığında hangi şeytan meyvesine sahip olduğunu da anlayamıyorsun. Böyle bi durumda birisinin dokunması tahmin ettiğinden daha kolay.

Ben meyve gücünden bahsetmeye çalışıyorum. Sen kullanıcı gücünden bahsediyorsun. Bu yüzden bu konu sonuca varmaz. Üstelik amirallerin hiçbirinde Kata ve Luffydeki gibi geleceği görme yeteneği gözükmedi. Büyük ihtimal sen bunu düşünerek neden harekete geçmesinler diyosun ama onların böyle bir güce sahip olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Bildiğim kadarıyla gözlem hakisiyle kişiye baktığında hangi şeytan meyvesine sahip olduğunu da anlayamıyorsun. Böyle bi durumda birisinin dokunması tahmin ettiğinden daha kolay.
En basiti koskoca, en güçlü adam denilen, yonkou olan, serinin zirvelerinden oyajinin dibindeki adamından kılıç yemesi. Şimdi bu betimlediğim adamın arkadaşın mantığa göre kılıç yemesi imkansız. Amiraller galiba avatar modunda geziyorda bizim haberimiz yok ya da başka seri okuyoruz.

Konudan çok farklı şeyler tartışılmış :(( mesele burada kişilerin güç meselesi değil benim açımdan. Meyvenin gücünün korkunçluğu bu meyve sahibi bir şekilde DOKUNUNCA amiralinide de yonku'sunda da garpınıda Hatta Roger'ı bile tarihten silebilir mi?
Diyelim ki bu meyve sahibi Roger zamanın da Roger'a dokundu. Roger hiç olmamış olacaktı. O zaman one piece de olmayacaktı heralde. Roger'ı unutan tayfa ulan bizim kaptanımız kimdi demeyecek mi? Hükümetin istihbaratının Roger ile ilgili o kadar dokumani gören biri bu adam kim demeyecek mi? Adamın o dönem her yerde afişi var korsanlar kralı millet bukadar yüksek ödüllü her yerde afişi olan adam kim diye sorgulamayacak mı?

Nerden bakarsan bak sorunlu bir meyve. Düşünün Goroseilerin odasına giriyorsunuz ( nasıl gireceksin, nasıl izin verecekler tartışmasına girmeyin arkadaşlar lütfen o başka konu) Goroseilere dokunuyorsunuz elinizle 5 oyuncakla çıkıp gidiyorsunuz ve kimse hiç bir şeyin farkına dahi varmıyor. Ya dünya hükümetinin yüzbinlerce adamı demeyecek mi ulan bizim başımızda biri vardı diye kimden emir alıyorduk diye.

O kadar çok can sıkıcı bir meyve ki 100 sayfa yazarım. Hiç var olmamalıydı yada zayıf ve açık yönleri bize gösterilmeliydi.

Konudan çok farklı şeyler tartışılmış :(( mesele burada kişilerin güç meselesi değil benim açımdan. Meyvenin gücünün korkunçluğu bu meyve sahibi bir şekilde DOKUNUNCA amiralinide de yonku'sunda da garpınıda Hatta Roger'ı bile tarihten silebilir mi?
Diyelim ki bu meyve sahibi Roger zamanın da Roger'a dokundu. Roger hiç olmamış olacaktı. O zaman one piece de olmayacaktı heralde. Roger'ı unutan tayfa ulan bizim kaptanımız kimdi demeyecek mi? Hükümetin istihbaratının Roger ile ilgili o kadar dokumani gören biri bu adam kim demeyecek mi? Adamın o dönem her yerde afişi var korsanlar kralı millet bukadar yüksek ödüllü her yerde afişi olan adam kim diye sorgulamayacak mı?

Nerden bakarsan bak sorunlu bir meyve. Düşünün Goroseilerin odasına giriyorsunuz ( nasıl gireceksin, nasıl izin verecekler tartışmasına girmeyin arkadaşlar lütfen o başka konu) Goroseilere dokunuyorsunuz elinizle 5 oyuncakla çıkıp gidiyorsunuz ve kimse hiç bir şeyin farkına dahi varmıyor. Ya dünya hükümetinin yüzbinlerce adamı demeyecek mi ulan bizim başımızda biri vardı diye kimden emir alıyorduk diye.

O kadar çok can sıkıcı bir meyve ki 100 sayfa yazarım. Hiç var olmamalıydı yada zayıf ve açık yönleri bize gösterilmeliydi.
Dressrosada millet babasını unutuyodu ve sanki babaları olmadan var olmuşlar gibi hayatlarına devam ediyorlardı. Kimse benim babam kim diye düşünmemişti. Bu bi kaptan silinse asla kaptanları olmamış gibi devam etmeleri gibi olcak. Ama dediğinde haklısın biri hafızadan silindikten sonra onun hakkında bi şey görse şüphelenme ve araştırma ihtimali var.

Meyve kişiyi tarihten silmiyor. Sadece hafızlardan siliyor. Arenada kaybedip oyuncağa dönüştürülmüş kişilerin isimleri kayıtlarda kalmaya devam ediyordu. Kyros'un heykeli ve biyografisi hakeza. Bir de King Riku toplu oyukcaklaştırma işleminin olduğu zaman "Yine bir şeyleri unutuyormuşum gibi geliyor" diye bir ifade kullanıyordu.

Sugar - Law kombosunun alamayacağı karakter yok bence. Sugarın meyvesi çok op. Usopp gibi troll bir karaktere sugarı yem etti e.oda hem de saçma bir șekilde.

Law ona bakarsan tek başına da en güçlü karakter olabilir. Adamın meyve özellikleri dehşet ama gidip hiç uygulamıyor.

Kaido meşgulken çöp bir adamla ruhunu değiştirebilir. Kalbini sökebilir veya onu denize atabilir.

Ama Oda yaptırır mi yaptırmaz. :)

Yaşlı dedenin amiral veya yonko seviyesi Odeni soktuğu hal belli. Mutlak meyve gücü var.

Sugarin meyvesi dokunduğu herkese tek atar logiadan emin değilim. Böyle büyük bir gücü zayıf bir kıza vererek yeterince kıstı zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık