Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Elden Ring’in yaklaşık 2 hafta içerisinde 12 milyon adet sattığı açıklandı.
Bu tüm zamanların en büyük RPG lansmanlarından biri olduğu ve 2 hafta içerisinde en az 720 milyon dolar gelir elde ettikleri anlamına geliyor.

Fromsoftware’in bu sıçramasını daha iyi kavrayabilmek için Dark Souls 3’ün 10 milyon satış barajını 4 sene gibi bir sürede geçtiğini hatırlatmakta fayda var.
Elden Ring ise bunu 2 haftadan daha az bir sürede başardı.
Sen oyunu beğendin mi yoksa beğenmedin mi ? Onu söyle ki biz de oynayıp oynamayacağımıza karar verelim he bir de @Arthur Morgan da düşüncesini ifade etse iyi olur :ehe:

Lost Ark konusunda keşke yanılsaydım ama beni hiç şaşırtmadı. Oyunda 1340 sınırına kadar bir şekilde ilerliyorsun ancak sonrasında o kadar zorlaşıyor ki artık honing yapmak bile istemiyorsun. Hayatsız gibi oynasan bile yeterli gelmeyebiliyor çünkü günlük sınır var, şans faktörü var. Balina dediğimiz tiplerden olmadığın sürece 1370e ulaşmak çok zor. EU ve NA daha iyi olacak deniyordu ancak Kore ve Rusya'dan kötü olması da ayrı bir komedi.

Honing oranları artmazsa ve yeni materyal içeriği gelmezse insanlar yavaştan bırakacaktır. Argos güzel bir şanstı ancak kullanmadılar, tam tersi balinalara destek oldular. Zengin yine daha zengin oluyor.
Şu anda olay tam olarak şu: 2 tane honing(+) basmak için materyal topla ve %30 ihtimalle başarısız ol. Ertesi gücü bekle ve aynı olayı yaşa. Sıkıldın mı? Materyalleri sat ve aynı içeriği tekrarla. Bir yandan da zaman ayırırsan alt karakterleri oyna. Kart ve rapport(Npc ile ilişki) olayından da biraz bahsedebilirdim ama neyse.

Asmon da güzel bir video atmış sonuna kadar katılıyorum.
Parayı basan ilerliyor dediğin gibi. Ama bu diğer oyuncuları çok etkilemiyor, herkes kendi oyununu oynuyor sonuçta. Sadece açık artırmalarda diğer oyuncular secret map için altın teklifi pek veremiyor işte.

Oyunun ileriki dönemlerde çok yavaşlaması aslında normal, ama bunu şans faktörü kullanarak yapmaları sıkıntı. 150 materyal isteyip %30 başarı ihtimali koyacağına, 1500 materyal iste ama şans faktörünü kaldır. Benim bu oyunda en nefret ettiğim özellik şans faktörü. P2w olayı ve ilerlemenin yavaşlaması benim için problem teşkil etmiyor, ben oyunuma bakarım. Artı basmak yavaşlamış olsa bile oyunda milyon tane içerik var, yap yap bitmiyor.

Dying Light 2'de 10. saatim oyun çok iyi merak edene tavsiye ederim.Hikaye sunumu,oyundaki akıcılık,kaplamaların güzelliği şehrin tasarımı,parkur mekaniğinin sizi içine çekmesi herşey 10 numara ilk oyunu oynamamıştım önce onu bitirip sonra 2.yi oynarım dedim ilk oyun çok hoşuma gitti biter bitmez buna başlamayayım bayar dedim araya bir ds3 sıkıştırdım.2 gün önce bir bakayım en azından şehire göz atarım oynamam dedim 10 saat devirdik kaptırınca.Özellikle gece olunca zombiler cozuttuğunda kovalamaca başlayınca çatılardan çatılara atlarken mesafe cok uzun olunca son anda tutunuyorsun sanki gerçekte sen atlamışsın gibi heyecan yaratıyor.

Parayı basan ilerliyor dediğin gibi. Ama bu diğer oyuncuları çok etkilemiyor, herkes kendi oyununu oynuyor sonuçta. Sadece açık artırmalarda diğer oyuncular secret map için altın teklifi pek veremiyor işte.

Oyunun ileriki dönemlerde çok yavaşlaması aslında normal, ama bunu şans faktörü kullanarak yapmaları sıkıntı. 150 materyal isteyip %30 başarı ihtimali koyacağına, 1500 materyal iste ama şans faktörünü kaldır. Benim bu oyunda en nefret ettiğim özellik şans faktörü. P2w olayı ve ilerlemenin yavaşlaması benim için problem teşkil etmiyor, ben oyunuma bakarım. Artı basmak yavaşlamış olsa bile oyunda milyon tane içerik var, yap yap bitmiyor.
Diğer oyuncuları etkilemiyor düşüncesine tam olarak katılmıyorum. Raid ve Dungeon girerken yüksek ilevel tercih ediliyor. Zaten artık Tier 3 altında insanlar Roster levele göre alıyor, acemi oyuncuyla pek uğraşmıyorlar. Hadi neyse bunu geçelim.

Honing şansı konusunda söyleyecek söz yok. Yavaşlamasını anlarım ancak bu kadarı fazla. Rusya ve Kore serverında daha fazla içerik var ve honing şansları daha yüksek, bildiğin EU ve NA oyuncusuna işkence yapıyorlar. 6 kere üst üste aynı itemi yaktığım bile oldu o yüzden 1345de bıraktım ana karakteri. 2 tane tier 2 alt karakter var onlarla takılıyorum.
İnsanlar artık işi eğlenceye vurdu, koreliler bile bu olayı söylüyor.

Kart konusu da ayrı işkence. Sadece Mari Shop'tan 150'den fazla kart almışımdır, kaç elmas eder onu bile bilmiyorum artık. Toplamda 1 veya 2 tane legendary çıktı. Zaten 2 tane işe yarar deste var gerisi tamamen bonus için. Bu destelerden birini toplamak neredeyse imkansız(Light of Salvation). Şimdi diğeri için kart topluyorum, 1 tane legendary eksiği var sonrasında Merchant'dan Seria alacağım ve mecburen Solas için baştan hikaye yapacağım gibi gözüküyor. Bitirince bir daha kartlarla uğraşmam, zaman kaybı.
Bunlar dışında Collectibles ve Tome var işte kalan içerik. Tome için uğraşsam muhtemelen 1 haftaya hepsi %80 üstü olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık