Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Elden ring biraz izledim çok hoşuma gitti souls-like oyunlara biraz aşina olmak adına önce Dark souls 3 sonra sekiro oynamaya karar verdim.Birkaç gündür Dark souls3 oynuyorum akşamları çok az süre olsada.İşten güçten öyle saatlerce zaman ayıramıyorum.Psikolojik olarak kendimi şartlandırdım bolbol öleceğim oyundaki save sisteminden dolayı zorlukla gittiğim o kadar yol boşa gidecek tekrar başa döneceğim biliyordum ama aşırı fazla ölüyorum :D Souls like oyunlara aşina arkadaşların tavsiyesine açıkığım ne gibi öneriniz var Knight olarak oynuyorum.

Horizon Forbidden West'e başladım,

İlk oyun Horizon Zero Dawn fena bir oyun olmasa da açıkçası o kadar hoşuma gitmemişti. Sanki sahip oldukları potansiyeli tam kullanmamış gibilerdi.
İkinci oyun olan Horizon Forbidden West ise ilk oyuna göre her açıdan ama cidden her açıdan kendini ciddi anlamda geliştirmiş.
Hatta bununla kalmayıp kendini başka oyunlardan soyutlayan yeni nesil mekanikler eklemişler.
Kombat sisteminin hem çeşitlilik açısından hem hissiyat açısından da baya üstüne koydular.
Yani oynarken bu oyun tam olmuş dedim, aynısını ilk oyun için diyememiştim.

Horizon Forbidden West şu ana kadar oynadığım açık ara en iyi grafikli açık dünya oyunu,

Dağ tasarımları ve grafikleri o kadar gerçekçi ki , dağların arasından bulutlar süzülüyor ve sanki gerçek hayattan resim çekip oraya aynı şekilde geçirmişler gibi duruyor,

Makinaların tasarımları ve hareket detayları olsun ve karakterlerin tasarımları ve mimikleri de ciddi anlamda geliştirilmiş.

Hatta ana karakterimiz Aloy'un mimik teknoloji kalitesi oyun dünyasında ilk 5'e rahat girer.
Açık dünya grafikleri yanında su tepkimeleri ve saç hareketleri de şu an oyun dünyasında en üst seviyede geziyor diyebilirim.

Rdr2'de akşamları göğe bakıp yıldızlara bakmaya doyamadığım zamanlar oluyordu. Horizon'da ilk akşamda bi yukarıya bakayım dedim adamlar sanat yapmış resmen

Oyun gündüz güzel olduğu kadar akşamları da baya güzel gözüküyor, makinalardan sızan ışıklar akşam güzel bir ortam katıyor. En sevdiğim makinayı akşam üstü çektim,

Oyunda haritanın henüz belki %10'unu ya açmışımdır ya açmamışımdır kim bilir daha ne gibi şeylerle karşılaşacağım hiç bilmiyorum, oyunun ilk aşamaları için şimdilik bunları diyebilirim.
Sabırsızlıkla oyunun şu aşamalarına gelmeyi bekliyorum,

Son olarak şunu da belirteyim, ilk oyun bunda tam 5 yıl önce bugün çıkmış. Zaman su gibi akıp gidiyor.

İlk oyun Horizon Zero Dawn fena bir oyun olmasa da açıkçası o kadar hoşuma gitmemişti. Sanki sahip oldukları potansiyeli tam kullanmamış gibilerdi.
İkinci oyun olan Horizon Forbidden West ise ilk oyuna göre her açıdan ama cidden her açıdan kendini ciddi anlamda geliştirmiş.
Hatta bununla kalmayıp kendini başka oyunlardan soyutlayan yeni nesil mekanikler eklemişler.
Kombat sisteminin hem çeşitlilik açısından hem hissiyat açısından da baya üstüne koydular.

Horizon Forbidden West şu ana kadar oynadığım açık ara en iyi grafikli açık dünya oyunu,

Dağ tasarımları ve grafikleri o kadar gerçekçi ki , dağların arasından bulutlar süzülüyor ve sanki gerçek hayattan resim çekip oraya aynı şekilde geçirmişler gibi duruyor,

Makinaların tasarımları ve hareket detayları olsun ve karakterlerin tasarımları ve mimikleri de ciddi anlamda geliştirilmiş.

Hatta ana karakterimiz Aloy'un mimik teknoloji kalitesi oyun dünyasında ilk 5'e rahat girer.
Açık dünya grafikleri yanında su tepkimeleri ve saç hareketleri de şu an oyun dünyasında en üst seviyede geziyor diyebilirim.

Rdr2'de akşamları göğe bakıp yıldızlara bakmaya doyamadığım zamanlar oluyordu. Horizon'da ilk akşamda bi yukarıya bakayım dedim adamlar sanat yapmış resmen

Oyun gündüz güzel olduğu kadar akşamları da baya güzel gözüküyor, makinalardan sızan ışıklar akşam güzel bir ortam katıyor. En sevdiğim makinayı akşam üstü çektim,

Oyunda haritanın henüz belki %10'unu ya açmışımdır ya açmamışımdır kim bilir daha ne gibi şeylerle karşılaşacağım hiç bilmiyorum, oyunun ilk aşamaları için şimdilik bunları diyebilirim.

Son olarak şunu da belirteyim, ilk oyun bunda tam 5 yıl önce bugün çıkmış. Zaman su gibi akıp gidiyor.
Dualsense'i oyuna iyi aktif etmişler mi?

Yav he he :artiz:

Dualsense'i oyuna iyi aktif etmişler mi?
Evet ilk oyuna göre çok fark var kol optimizasyonunda.
Kombat genel olarak iyi optimize edilmiş ama özellikle oku bildiğin elinde ve parmaklarında hissediyorsun ateş ederken.
Binek üstündeyken de her adımı hissediyorsun. Kısacası arkada çekiçle demire vuran demirciyi bile hissediyorsun bazen.

Horizon'ın ilk oyunu çok iyi bir hikayeye ve grafiklere sahip sıkıcı bir oyundu. İkinci oyunda hikayeyi ilkinin seviyesine çıkarırlar mı bilmem ama geri kalan her alanda bayağı geliştirmişler kendilerini. Tabi yine de sıkıcı olur mu olmaz mı çıktığında görürüz. Mükemmel manzaralar o ilkel ortam hayatta kalma teması av, avcılık olayı vs yapay zekalı, hayvan tipinde robotlara karşı bomboş bir dünyada yapıldığında insanı pek içine çekemiyor.
İlk oyunu yeni oynuyorum ve dediğin gibi oyunun atmosferi ve hikayesi falan oldukça iyi fakat gelişim hissi o kadar yok ki oyunda bir süre sonra sıktı beni. Girdiğim savaşlar, yaptığım etkinlikler vs. zevk vermemeye başladı. Sonrasında Marvel's Spider-Man'e başladım gözüm gönlüm açıldı resmen adamlar ne oyun yapmış be. Horizon'a nasıl döneceğim bilmiyorum bir ara bitirmem lazım.

İlk oyunu yeni oynuyorum ve dediğin gibi oyunun atmosferi ve hikayesi falan oldukça iyi fakat gelişim hissi o kadar yok ki oyunda bir süre sonra sıktı beni. Girdiğim savaşlar, yaptığım etkinlikler vs. zevk vermemeye başladı. Sonrasında Marvel's Spider-Man'e başladım gözüm gönlüm açıldı resmen adamlar ne oyun yapmış be. Horizon'a nasıl döneceğim bilmiyorum bir ara bitirmem lazım.
Sipaydi candır daha geçen bitirdim. Horizon'a dönme git hikayesini oku yeter. Dönersen gene canın sıkılacak çünkü.

Sipaydi candır daha geçen bitirdim. Horizon'a dönme git hikayesini oku yeter. Dönersen gene canın sıkılacak çünkü.
Spidey çok keyifli harbiden adamlar aşkla yapmışlar belli oluyor. Tek şikayet ettiğim nokta MJ bölümleri oldu biraz gereksiz hissettirdi bana. Onun dışında taş gibi oyun. Horizon'a da artık dediğin gibi yaparım herhalde birde uzun oyundur bu kesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık