Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oyun hakkında henüz çok az oynanış gösterildi ama ilk izlenim olarak ilgi çekici diyebilirim. Slav folklore'ünden esinlenip Karanlık fantezi strateji oyunu yapmışlar ve oyunda building elementleri de mevcut.
Az çok Valheim'i anımsattı ama oyunun Stratejik yönü asıl farkı koyacaktır çünkü adamlar geçen sene Hell Let Loose diye stratejik bir fps 2. dünya savaşı oyunu çıkarmıştı ve Stratejik anlamda baya sağlam bir yapım hatta fazla stratejik bile denebilir. Henüz çıkış tarihi belli değil ve fazla bir şey gösterilmedi ama en ilgi çekici yanı o karanlık dünyası onu diyebilirim.
Benim çok ilgimi çekti açıkçası, epey güzel bir atmosferi varmış gibi görünüyor. Dediğin oyuna da bir bakayım. Bu aralar strateji oynayasım var bayağı.

Bilinen p2win'lerden yok derken neyi kastediyorsun? P2win'i kibarlaştırıp p2skip deyince bütün sorunlar çözülüyor mu yani? Bir oyuna p2win demek için mutlaka para vermeyenin ulaşamayacağı bir şeyler olmasına gerek yok.

Bir oyunda para verip üstünlük sağlayabiliyorsan bu oyun p2win'dir. Zaman da buna dahildir. Mesela insanlar Hearthstone'a p2skip diyor ama tamamen hikaye. Tüm kartları açmak seneler sürebilecekken para veren bunu çok daha kısa sürede yapabiliyor. Lost arkta da benzer senaryo var.

Oyunda kart ve perk sistemi var ve bunu parayla alabiliyorsun.
Craft itemlerini parayla alabiliyorsun.
Premium var.
Bildiğim kadarıyla skin parçalama olayı var.

Tüm bunlar kabul edilsin veya edilmesin seni birkaç adım öne atıyor. Senin bu adamlara yetişebilmek için birkaç tane alt karakter açman gerekiyor. Uzun süredir Rusya üzerinden oynayan arkadaşım var ve adam 5-6 tane alt karakterle takılıyor. Yüksek GS itemlerle Rmt yaparak ev geçindiriyor adam. Bunları görmezden gelmenin hiç anlamı yok. ''Casual'' dediğimiz oyuncu için bile büyük etken çünkü dungeon ve Raid gireceğin zaman insanlar gear score bakacak mı? Evet. Guild pvp yapmak isterse GS önemli olacak mı? Evet.

Modası geçecektir derken ne demek istediğim belli. Şu anda belki de hak ettiğinden çok fazla beklenti var. İnanılmaz reklamlar dönüyor ve büyük yayıncılara paralar dağıtılıyor. Bir süre sonra bunlar geçince normal olarak düşüşler yaşanacak. Tüm içerikleri yayınlamayacak akıllıca bir hamle yaptılar bu şekilde ömrü uzayacaktır ama işin sonunda kemik kitle kalır. Yine oynayan binlerce insan olacak tabi, zaten büyük bir oyun.
Dostum ben Rusya serveri Avrupa ile farklı diyorum bana Rusyadaki arkadaşından örnek veriyorsun :D
Pay to progress ile pay to win farklı şeyler ama neyse bunu uzatmaya gerek yok. Late Game de her türlü takıma ihtiyacın olacak zaten ilerlemek için yani oyunda parayı ödeyen düdüğü çalar olayı yok.
Asıl önemli olan pay to Progress elementlerinin Pay to Win'e dönüşmemesi bunu da anca zamanla anlayabiliriz mesela örnek adam mağazadan alabildiği şey oyun içi piyasada çok değerli ise ve bunu satıp büyük avantaj yakalıyorsa bu dolaylı yoldan Pay to Win'dir tabiki. Ama adam mağazadan silah çekip beni tokatlamıyor yani bunu demeye çalışıyorum.

Amazon bile bunun farkına varıp düzenlemeye gitmiş daha ne olsun. Avrupa Asya ülkelerine benzemez bu konuda pay to win olduğu vakit çıktığı gibi çöker oyun ama ilginç olanı Avrupa basını da pay to win olmadığını söylüyor ve pay to progress olduğunu belirtiyorlar.
Yani benim amacım ısrarla pay to win değildir diye dayatmak değil, sana göre hadi en ufak taş bile pay to win olsun ama bu başka oyuncuyu ciddi şekilde ezdirip geri düşürmez onu demeye çalışıyorum.
Tek başına gelip bütün klanın içinden geçen pay to winler gördüm hadi bir iki saat fazla oynamak zorunda kalayım bu sorun değil.

Dostum ben Rusya serveri Avrupa ile farklı diyorum bana Rusyadaki arkadaşından örnek veriyorsun :D
Pay to progress ile pay to win farklı şeyler ama neyse bunu uzatmaya gerek yok. Late Game de her türlü takıma ihtiyacın olacak zaten ilerlemek için yani oyunda parayı ödeyen düdüğü çalar olayı yok.
Asıl önemli olan pay to Progress elementlerinin Pay to Win'e dönüşmemesi bunu da anca zamanla anlayabiliriz mesela örnek adam mağazadan alabildiği şey oyun içi piyasada çok değerli ise ve bunu satıp büyük avantaj yakalıyorsa bu dolaylı yoldan Pay to Win'dir tabiki. Ama adam mağazadan silah çekip beni tokatlamıyor yani bunu demeye çalışıyorum.

Amazon bile bunun farkına varıp düzenlemeye gitmiş daha ne olsun. Avrupa Asya ülkelerine benzemez bu konuda pay to win olduğu vakit çıktığı gibi çöker oyun ama ilginç olanı Avrupa basını da pay to win olmadığını söylüyor ve pay to progress olduğunu belirtiyorlar.
Yani benim amacım ısrarla pay to win değildir diye dayatmak değil, sana göre hadi en ufak taş bile pay to win olsun ama bu başka oyuncuyu ciddi şekilde ezdirip geri düşürmez onu demeye çalışıyorum.
Tek başına gelip bütün klanın içinden geçen pay to winler gördüm hadi bir iki saat fazla oynamak zorunda kalayım bu sorun değil.
Avrupa serverinde de öyle çok büyük farklar göremedim. Daha az bile olsa aynı P2win yine devam edecek. Senin Pay to Progress dediğin şey de benim gözümde p2win. Zaman satın almaya p2win dememek bana anlamsız geliyor. Bu konuda düşüncelerimiz pek uyuşmayacak gibi o yüzden uzatmayacağım.

Çare iki konsol. :)

@Historia var mı yakında sony'den bir hamle?
Hamle derken oyun açısından mı yoksa satın alınım açısından mı?

Oyun açısından Sony yılındayız diyebilirim, Ocak ayında Pc oyuncularına bayram ettirdi, 2 gün önce Sifu çıktı,
1 hafta sonra Horizon Forbidden West çıkacak,
4. Mart’da Gran Turismo 7 çıkacak, 15 Mart’da Yeni nesil Gta5 çıkıyor ve Ps’e 3 ay bedava olacak, 25 Mart’da Ghostwire Tokyo çıkıyor, 24 Mayıs’ta da Forspoken çıkıyor.

Bu saydıklarım sadece Sony ile bağlantılı olan büyük oyunlar ve önümüzdeki 3 ayı kapsıyor.

Hamle derken oyun açısından mı yoksa satın alınım açısından mı?

Oyun açısından Sony yılındayız diyebilirim, Ocak ayında Pc oyuncularına bayram ettirdi, 2 gün önce Sifu çıktı,
1 hafta sonra Horizon Forbidden West çıkacak,
4. Mart’da Gran Turismo 7 çıkacak, 15 Mart’da Yeni nesil Gta5 çıkıyor ve Ps’e 3 ay bedava olacak, 25 Mart’da Ghostwire Tokyo çıkıyor, 24 Mayıs’ta da Forspoken çıkıyor.

Bu saydıklarım sadece Sony ile bağlantılı olan büyük oyunlar ve önümüzdeki 3 ayı kapsıyor.
Yeni oyun duyurusu veya satın alımı diyorum. Mevcut oyunları biliyoruz zaten. :)

Yeni oyun duyurusu veya satın alımı diyorum. Mevcut oyunları biliyoruz zaten. :)
Sony Bungie'yi aldıkttan sonra Sony I.E. başkanı Jim Ryan bunun henüz başlangıç olduğunu ve satın alımlara devam edeceklerini açıklamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam Sony satın almalar için kenara 10 milyar dolar koydu.

Birkaç gün sonra Goeff Keighley Söylentilerin doğru olduğunu açıkladı ve şu an başka büyük oyun şirketlerinin alımında son aşamaya gelindiğini söyledi

Kimi satın alacaklarına gelirsek Sony ve Nintendo gibi şirketlerin aldığı kurumlar kendi şirket yapılarına uygun ve şirket kültürlerine uyum sağlayabilmesine gerekiyor. Microsoft gibi buna param yetiyor diyip herhangi büyük bir şirketi almazlar. Yani Sony kalkıp da Ubisoft falan almaz çünkü çok ters bir şirket.

Bana sorarsan en büyük aday Square Enix çünkü çoğu büyük oyunu Ps exclusive çıkıyor ve sonradan Pc'ye çıksa bile Xbox'a çıkmıyor yani burada zaten Sony ile çok yakından çalıştıkları anlaşılıyor.
Diğer iki aday da Capcom ve Konami, Konami daha olası çünkü Sony ile çok yakın geçmişleri var ve şirketi Kojima ile birleştirirlerse uykuda olan seriler geri canlanır. Tabi Sega'yı da unutmamak gerekiyor.

Diğer olası şirket de Fromsoftware çünkü Souls serisi Sony ile doğdu ve geçen hafta Souls evreni ile alakalı tam iki büyük çaplı röportaj yaptılar Sony ile.
Sony'nin neredeyse bütün oyun şirketleriyle röportaj yapılıp en sevdikleri bosslar falan soruldu ve Souls kurucusu Miyazaki Playstation'a özel röportaj verdi ayrıca. Tabi olay bu kadar geniş çaplı yapılınca ve art arda yapılınca ister istemez Sony'nin Fromsoftware'i almakta olduğu düşünüldü. Ama şöyle bir sorun var Fromsoft'u almak için önce ana şirketleri olan Kodokawa'yı almaları lazım ve bu biraz işleri zorlaştırıyor çünkü Kodokawa'nın altında o kadar değişik şirket var ki hepsi Sony'nin işine yaramayabilir. Sony şu an %2 lik hisseye sahip yani imkansız da değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık