Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bak attığım mesaj burada.Verdiğin cevap da.

X box mesajlarında bile geçmemiş.
Karşılaştırmayı yapan sensin.Tonlarca oyundan elle tutulur oyun sayısı 5 ise bu bir başarı midir yani ? Hiç x box sahibi olmadım.Lansmanıni bile izlemedim.Bir taraf değilim kesinlikle ama sürekli Sony övülmesi saçma.Rekabet başarı getirmeli ancak yağmurlu havada verilmiş bir bardak suya minnet etmek değişik geliyor bana.Ben strateji oyunları severim.Pcden kopmam onun için imkansız ama PS almamı sağlayacak oyunları yok henüz.Bir tek bloodborne için almayı çok düşündüm sonra 1 ay kiraladım bitirdim.Aramadım bile bir daha konsolu.

Ek olarak çocukça tepki vermeni gerektirecek bir durum yok.
Ben Xbox iki-üç oyunla devam ediyor dedim sende bu mesajı ona nazaran yazdın.
Bende sana bir oyunu seri şekilde çıkarmanın sorun olmadığını ama yanında başka hit oyunlar çıkarılması gerekiyor ki rekabet edebilesin dedim. Sende say dedin.
Sana hepsini saymamış olmama rağmen Xbox’un oyunlarından kat kat iyi oyunlar saydım ve seri olmayan oyunlar saydım.

Sonra çıkıp 7 oyun ne ya veya devrim bu mu gibi konuyla alakasız şeyler demeye başladın.
Halbuki konumuz xbox ile olan exclusive farkı.

Farkettiysen hiç Öznel düşüncemi katmadım yani taraf meselesi değil bu.
Ben sen herhangi bir tarafsın falan da demedim ayrıca pc oyuncusu olduğun belli oluyor zaten.

Kanka ikisi ayrı konsepte diyemeyiz.Ve şuan bayağı popüler.Oyunlarıda çok kaliteli ve çeşitli.
Çıkış tarihleri vb. çok etkiliyor ama.Zaten Nintendo Switch'in Psp'yi geçmesinin nedeninde grafik,oynanış ve vb. etkili bence.Yani Switch çıktığı zaman PSP kalitesi grafik yapmazlardı herhalde.Geçmesi çook normal.Switch ile PS Vita'yı karşılaştırmak daha uygun bence.

PS4 çıkalı 7 sene olmuş şuraya adam gibi 7 tane oyun anca yazabilmişsin ki Niohu kabul etmeme rağmen.Yoksa diğerlerinin yanından geçemez o oyun.Devam oyunlarını çıkarırsan 5 tane oyun var kabul edilecek.5 oyun için mi oyun devrimi yapmış oluyor Sony ?
7 yılda tamamen yeni 5 oyun az mı ki? Nerdeyse her yıl goty adayları var.

exclusivelerin çoğunu beğenmedim ben kendi zevklerimden dolayı. Ama baya başarılılar demek ki çünkü çoğu kişi beğeniyor.
Bana sorsan en iyi 2-3 exclusive’den biri nioh’tur (diğerleri bloodborne ve gow). Ama o tutmamış ve sen de beğenmemişsin sanırım mesela :D Herkes için 2-3 şaheseri çıktı 7 yılda. Benim için şaheseri bloodborne’du gow ve nioh da yılın oyunuydu
Eski seriler zaten devam ederken 5-7 tane de böyle yeni ve başarılı oyunların çıkması iyi bence.

Goty’lere baksak:

- 2015’te 3-4 devasa oyunla çıkınca bloodborne geride kaldı witcher’ın yılıydı o ama şaheser olarak görülüyor yine de. Konsol aldırdı oyun.
- 2017’de zelda vardı konsollar için ise goty hzd idi (benim için nioh’tu).
- 2018 zaten gow.
- 2020’de cyberpunk’tan sonraki en başarılı 2 oyun sony exclusive olacak gibi.

Adamların tek rakibi bi yıl nintendo ve 2 yıl cd project red :D bu sony’nin başarısından ziyade xbox’un çöplüğünden de kaynaklı görünüyor kabul. Ama rekabet için sony yeterli performans gösteriyor ve bu başarısıyla ortada. Aynı başarıyı xbox da gösterse zaten exclusive harici oyun oynanmazdı artık.
Ps3 dönemine baksan zaten ps3 döneminde en çok ödüle sahip oyundu tlou ve anca witcher 3 tarafından geçildi. Gow 3 de çoğu kişinin konsol alma sebebiydi. “Anca serilere devam ediyorlar” dediğin seriler de dönemlerinin en iyileriydi zaten. Bi zahmet devam etsinler onlara. Tlou bitmişken fanları zorla devam ettirdi sayılır zaten.

Kendi fikrimi katarsam ben de çoğunu beğenmedim sadece 3 tane çok beğendiğim oyun var bu dönem dediğim gibi. Başarılarına bakıp söylüyorum bunu kendi fikrimle değil.

Son düzenleme:
Dünkü oyunlardan pc'ye gelecek olanlar:

-Resident Evil 8 VILLAGE ( Steam )
-Hitman 3 ( No link yet)
-GhostWire: Tokyo ( No link yet)
-Pragmata ( No link yet)
-Oddworld: Soulstorm ( Coming to Epic Games Store )
-Project Athia ( No link yet)
-SOLAR ASH ( Epic Games )
-STRAY ( Steam )
-Kena: Bridge of Spirits ( Epic Games )
-Goodbye Volcano High ( Steam )
-Deathloop ( No link yet)
-Little Devil Inside ( No link yet )
-NBA 2K21 ( No link yet)
-Bugsnax ( Epic Games )
-Godfall ( Epic Games )
-Jett: The Far Shore ( Epic Games )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık