Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Tekneyle gezerken mimir “sizin tanrılarda yıldırım, ateş gibi her elementten güçler varmış. Doğru mu?” diye soruyor. Kratos “yıllarca bende de vardı. Artık kullanamıyorum, denedim” diyor.

Açıklama olarak freya “büyüler topraktan geliyor. Senin memleket yok olunca büyüler de gitmiş” diyor.

Dua etsinler adamın tanrı güçleri kalmamış. Cidden bu kadar ezik gösterilmelerini beklemedim. Thor oyun başında baya güçlü çıkacakmış gibiydi. Kratos öfkesini kullanmak zorunda kalacaktı. Ben öyle bekledim. Aceleye getirmişler sanki.
Thor ile ilk dövüşte de Kratos hiç bir şeyi olmadan sadece balta ile savaştı. Ona rağmen Thoru ezici göstermedi oyun.

Yunan mitinde öfkesi ile güç kazanan envai çeşit kombo ile 1000 hit vurarak anca tanrı kesen kratos, burada maksimum 100 hit ile thor ve Odin dahi hepsini murdar etti.

İki mit arasında güç farkını ayarlamamışlar.

Kratos GOW3ten çok mü güçlü denilse, görünüşe göre değil.

Thor ile ilk dövüşte de Kratos hiç bir şeyi olmadan sadece balta ile savaştı. Ona rağmen Thoru ezici göstermedi oyun.

Yunan mitinde öfkesi ile güç kazanan envai çeşit kombo ile 1000 hit vurarak anca tanrı kesen kratos, burada maksimum 100 hit ile thor ve Odin dahi hepsini murdar etti.

Mitolojik olarak Yunan tanrıları nasıl daha güçlü oluyor anlamıyorum.

İskandinav tanrılarının görevleri, misyonları vs. daha uç. Odin mesela, 9 diyarın efendisi. All father.

Heimdall denen kişi her yeri gören, her şeyi duyan.

Thor sürgün diye Dünyaya gönderiliyor.

İskandinav Tanrıları > Yunan Tanrıları.

• Like
Tepkiler: Tyr
Mitolojik olarak Yunan tanrıları nasıl daha güçlü oluyor anlamıyorum.

İskandinav tanrılarının görevleri, misyonları vs. daha uç. Odin mesela, 9 diyarın efendisi. All father.

Heimdall denen kişi her yeri gören, her şeyi duyan.

Thor sürgün diye Dünyaya gönderiliyor.

İskandinav Tanrıları > Yunan Tanrıları.
Yunan tanrıları ölümsüzken iskandinav tanrıları ölümsüz değiller benim bildiğim. Bunun üstüne güç olarak da daha gerideler diye biliyorum. Dokuz diyara bakıyormuş dünyayı izliyormuş falan her mitolojinin kendi içinde yaşadığı şeyler ortak bir evren yok sonuçta.

Thor eziciydi bence. Kratos baltayı çağırınca bile thor baya çıplak el devam etti. Mjolnir’i kullandığı an kratos’u uçurmuştu.

Son dövüşte thor kendini yıldırımla kapladı, mjolniri fırlatıp oraya yüksek hızda gidiyordu falan. Göstermediği şeyler kullandı baya. Yani ilk dövüşte Thor da kendini tutuyordu ama üstün taraf oydu. Kazanıp geri kaldırdı o kadar rahattı.

İki taraf da kendini tutmayı bıraksa iyi dövüşürler diye bekledim. Sadece balta kullansa belki öyle olurdu. Ama 3 silah kullansa da bu kadarı hayal kırıklığı.

oturduğum çay bahçesinin önünde dövüşseler kaçacağıma çay içer izlerdim. Öyle küçük çaplı bi dövüş oldu.

Bi de açık vaneheim’da gittiğimiz bi yer var. Normalde yaşam alanıyken etraf çöl olmuş, sular gitmiş, yaşam kalmamış. Sebebi de faye ve sarhoş thor’un dövüşü. O beni baya hype’lamıştı lan thor tam güç dalsa biz de karşılık versek neler olur diye. Önünde dövüştükleri eve bişey olmadı.
Bu arada yeni Kratos gow3’tekinden güçlüdür. O kratos tanrı değildi. Ama elinde blade of olympus vardı. Tanrı güçleri o kılıca gitmişti. O kılıcı kullandığında veya gow 2 başındaki tanrı haliyle ayrı ligdedir derim. Norse mitolojisinde o seviyeleri göremedik.

• Like
Tepkiler: Tyr
Yaşlı Kratos, genç Kratos'tan daha bilge, daha zeki ve daha fazla deneyime sahip. Öfke ve intikam susuzluğuyla gözleri kör olan genç Kratos'un aksine, yaşlı Kratos öfkesine hakim ve yıkılmaz bir iradeye sahip. Bu yüzden teke tekte Yaşlı Kratos, genç Kratosu alırdı.Ancak bence genç Kratos daha tehlikeli ve muhtemelen fiziksel olarak daha iyidir.Bir tanrı olduğu yerde fiziksel olarak güç kaybetmez ama kratos daha gözü kara bir sürü sihir/ekipmana sahip ve öfkeyle doluydu.

İlk dövüşte Thor çekicine bağımlı dövüşmedi.Hatta ilk turda Mjollniyi eline bile almadı.Son turda eline aldıktan sonra dövüşün kudretini mapte gezerek bile anlıyabiliyorsun.

Elden Ring BF indirimlerinde bile indirime girmemiş. Genç kızlar çeyizlerini böylesine muhafazakar tavırla saklamıyor anasını satayım.

Last of Trans da 100 liraya düşmüş bundan daha iyi fiyat görmez ilgilenen varsa yapıştırsın. Bedava verseler oynamam gerçi

Ragnarok'tan sonra devam serisi gelecekti, üçleme olacaktı diye hatırlıyorum. Sizce nasıl ilerler Ragnarok sonrası hikaye? Kendi yorumumu katacak olursam tanrılar önceki oyunlardaki kadar heybetli değil, epik savaş yokluğu var ve Kratos fazla merhametli.

Ragnarok'tan sonra devam serisi gelecekti, üçleme olacaktı diye hatırlıyorum. Sizce nasıl ilerler Ragnarok sonrası hikaye? Kendi yorumumu katacak olursam tanrılar önceki oyunlardaki kadar heybetli değil, epik savaş yokluğu var ve Kratos fazla merhametli.
Kratos tıpkı tyr gibi farklı mitolojilere gitmeye başlar. Tek oyunda birkaç mitolojiye gideriz.

ilk oyunda yılanı kimin çağırdığı açıklanmadı. Kratos’un norse mitolojisini terk etmeyeceği de belli. O yüzden bazen evine döneceğini, bazen başka dünyalara gideceğini düşünüyorum.

Belki Athena dönüş yapar.

Kratos tıpkı tyr gibi farklı mitolojilere gitmeye başlar. Tek oyunda birkaç mitolojiye gideriz.

ilk oyunda yılanı kimin çağırdığı açıklanmadı. Kratos’un norse mitolojisini terk etmeyeceği de belli. O yüzden bazen evine döneceğini, bazen başka dünyalara gideceğini düşünüyorum.

Belki Athena dönüş yapar.
Mısır mitolojisi olabilir aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 6)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık