Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Niye 2'ye düşürmüşler peki bir sebepleri var mı ?
Cory barlog ilk oyunu yapmak 5 yıl sürdüğü için 2 oyun planladıklarını söylemişti. Bi hikayeyi anlatmak 15 yıl sürmesin, basladıktan sonra da insanlar 10 yıl beklemesin demişti.

Asıl yapmak istediğimiz kratos ve atreus ilişkisiydi onu da yaptık demişti. Bir de yüzükler efendisi setine benzetme yapmıştı. "Seriyi bi oturuşta zevkle bitirebilirsiniz. Yeni gow serisi bitince de aynısı yapılabilsin istedim" demişti.

Çok özel bi yanı yok yani. Uzatmamak istemişler.

Niye 2'ye düşürmüşler peki bir sebepleri var mı ?
Şimdi biraz dedikodu olacak ama benim düşüncem şu. Cory barlog asıl yönetmen Gow 2018 için çok çabalıyor ama evine bile gitmiyor adam sonrasında eşinden boşanıyor o vakitten sonra adam seriyi yönetmekten vaz geçip tek oyunda bitirin hikayeyi demiş. Ekibe direkt kendisi tek oyunda bitirin gitsin yönetmende başkası olsun diyip kendisi sıfırdan yeni bir İP yapıyor. Ve hatta artık şirkette değilde uzaktan evden yönetiyor oyunu nadiren şirkete gidiyor. Eşi ile arasınıda düzeltti yani şuan işin verebileceğim tek mantıklı cevap eşiyle olan kavgasından sonra değmediğini düşünmüş olması bir oyun için bu kadar uğraşmanın. Ayrıca Gow 2018 içinde yeterli bütçe vermediği için sürekli Sonye alttan alttan laf sokuyordu işte 2018 de yapmak istediğimiz çoğu Bossu koyamadık para yok falan diyordu. Bunlar üst üste birikince hevesi kalmadı muhtemelen. Ki daha önce Sony ile fikir ayrılığına düşüp Gow 3 sırasında şirketi terk etmişti sonrası geri dönüp bu oyunu yapıyor Sony ile arası bayağı çalkantılı bir abi.

Cory barlog ilk oyunu yapmak 5 yıl sürdüğü için 2 oyun planladıklarını söylemişti. Bi hikayeyi anlatmak 15 yıl sürmesin, basladıktan sonra da insanlar 10 yıl beklemesin demişti.

Asıl yapmak istediğimiz kratos ve atreus ilişkisiydi onu da yaptık demişti. Bir de yüzükler efendisi setine benzetme yapmıştı. "Seriyi bi oturuşta zevkle bitirebilirsiniz. Yeni gow serisi bitince de aynısı yapılabilsin istedim" demişti.

Çok özel bi yanı yok yani. Uzatmamak istemişler.
İlk oyunu alıp oynamamıştım beni sarmıyor bu çakma herkülün hikayesi ama bu kadar para getirecek ve bir dönem tek başına neredeyse ps'yi sırtlamış oyun için 2. oyun sönük kaldı. Tabi tamamen izlenimlerimden kaynaklı diyorum.

Bunun ilk serileri çıktığında yer yerinden oynuyordu.

İlk oyunu alıp oynamamıştım beni sarmıyor bu çakma herkülün hikayesi ama bu kadar para getirecek ve bir dönem tek başına neredeyse ps'yi sırtlamış oyun için 2. oyun sönük kaldı. Tabi tamamen izlenimlerimden kaynaklı diyorum.

Çok epik bir intikam hikayesini olabildiğince gaz müzikler, ara sahneler ve kombat eşliğinde oynamana imkan veriyordu ilk oyunları. O yüzden yeri göğü inlettiler. İkinci seri aslında tarzı itibariyle daha geniş oyuncu kesimine hitap ediyor daha popüler olmuştur rakamlara bakarsan. Ama öyle yeri göğü inletecek kitle çıkmaz son iki oyundan.

Çok epik bir intikam hikayesini olabildiğince gaz müzikler, ara sahneler ve kombat eşliğinde oynamana imkan veriyordu ilk oyunları. O yüzden yeri göğü inlettiler. İkinci seri aslında tarzı itibariyle daha geniş oyuncu kesimine hitap ediyor daha popüler olmuştur rakamlara bakarsan. Ama öyle yeri göğü inletecek kitle çıkmaz son iki oyundan.
Şuan çok daha fazla yaygın(konsol,pc vesaire) rakamların çok üst çıkması normal.

Seri bitmedi. Norse mitolojisi bitti sadece. O yüzden o kadar umursamamış olabilirler.
Tabi bana sorarsan çok büyük bi fırsat kaçırdılar. Ragnarok birçok insanın duyduğu bi olaydır. Bi daha da böyle fırsat geçmez ellerine. 9 diyarı sallayacak savaş 20 dk aile dramı, 15 dk koridorda zombi kesmeden ibaret.

Hikayeye baktığında 3 oyun şarttı. Aşırı acele hissettirdi. Yönetmen farkından da kaynaklıdır. Cory aklında ikinci oyunu böyle canlandırmamış olabilir.

@Meradorn

"Oğlum üniversiteye gitmeden seri bitsin istiyorum" gibi bişey de söylemişti. Dediğin gibi özel sebepler olabilir. Ama gow'da her oyun yönetmen değiştirmek bi gelenek diyordular.

Gow 2'yi yöneten de Cory'di. Gow serisinde en iyi hikaye ondan çıkıyor. Gerçi bu kesintisiz omuz kamerası Cory'nin inadı yüzünden çıkmıştı ordan gıcıklığım var ama keşke eric yerine cory yönetseydi ragnarok'u. Sanki marvel filmi veya flash dizisi izliyorum diyaloglar onları andırıyor. Çok kalitesizdi.

Son düzenleme:
Eric aksiyonla alakalı bi iş yapıyordu sanırım. Gow2'den beri vardı. Direk oyunu yönetmemesi lazımmış o belli.

Üçüncü oyun olması gereken kısım oyunun %5'i değil. En çok ona üzüldüm. Bi mitoloji anca böyle çöpe atılır.
Evet Blade of Chaos'un yaratıcılarından ama demekki neymiş iki silah tasarlayınca ikonik bile olsa yönetmen olamıyormuşşun. İşin üzücü yanı şuan yeni Gow yapılıyor hani iş ilanlarından falan kesin gibi bir şey. Cory de yönetmeyecek gibi umarım bari Eric Williams yönetmez. Herkes adamı pohpohluyor çünkü o sektördeki çok iyi yönettin en kral sensin diye. Gaza gelip yeni Gowları yönetmese bari. Gerçi her oyunu bundan sonra bir yönetmen yönetecek falan diyorlardı bakalım Cory dışnda 2 3 kişi var yönetebilecek nitelikte umarım onlar yönetir.

Atreus'u herhangi bir şekilde dahil etmeyeceksin
Japon mitine gireceksin
Kratos'u ponçikleştirmeyeceksin
Silahşorluğunu ön plana çıkartacak fazlaca silah opsiyonu ekleyeceksin
O Allah'ın belası kamerayı omuzdan çekecek daha geniş açıyla oyunu oynamaya imkan verip ekranı mob yağmuruna tutacaksın
Saçma salak dramlar, börtü böcek vs eklemeden epik bir hikaye anlatacak ve kesinlikle boss savaşlarının hakkını vereceksin

Bu kadar. Yeni nesil konsollar gerekli teknik imkanları sağlarlar.

@Historia bu gece ki state of playden ne bekliyorsun?
Ps Showcase'den ziyade state of play gösterimi olduğu için açıkçası fazla bir beklentim yok.
Death Stranding 2 Gameplay ve Venom teaser gösterseler kafi benim için.
Onun dışında 2-3 Remastered duyurulur ve daha önce duyurulmuş oyunlardan yeni görseller gösterilir ardından son olarak Resident Evil 9’u duyurup bitirirler.

Ps Showcase'den ziyade state of play gösterimi olduğu için açıkçası fazla bir beklentim yok.
Death Stranding 2 Gameplay ve Venom teaser gösterseler kafi benim için.
Onun dışında 2-3 Remastered duyurulur ve daha önce duyurulmuş oyunlardan yeni görseller gösterilir ardından son olarak Resident Evil 9’u duyurup bitirirler.
Kimsenin hiçbir beklentisi yok. Demek ki Bloodborne zamanı gelmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 3, Ziyaretçi: 61)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık