Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Hogwarts Legacy 5 dakikalık izlenim ile söyleyeceğim ilk şey Ülkücü bıyığı yok. Slytherin Ülkü Ocakları işi yattı. Bi tık üzgün bışladım.

Bende 9 yıllık yorgun demokrat pc var yorar mı onu yoksa ben sistem istiyrem diyen oyun mu bu ?
Ben notebook ile oynuyorum. RTX 3060 i7 11. nesil. Oyun bana tavsiye edilen olarak "orta" grafik ayarlarını önerdi ama ben şu an ultra oynuyorum. Sinematiklerde ilk girişte 3-5 saniye bi takılma oluyor ama sonra düzeliyor. Oynanış akıcı. 9 yıllık pc ile mümkün değildir diye düşünüyorum ama denemeden bilemezsin tabii.

@Roronoa Zoro Ufak bir anket açabilir miyiz?
  • Gryffindor
  • Ravenclaw
  • Hufflepuff
  • Slytherin
Hangisi seçildi gibisinden? 😶

Hogwarts Legacy'i oynamadım ama izlediğim videolardan yola çıkarak grafikler ve atmosfer çok iyi ama içerik yok gibi geldi. Yani gerçekten hogwartsda öğrenciymişsin hissi vermiyor. Bir de büyü savaşlarını online oyunlardaki gibi yapmaları hoşuma gitmedi. Farklı bir tarzı olsaydı güzel olurdu. O kadar seri şekilde büyü atmak garip geliyor, lanetli büyüler de havada uçuşuyor ama bir ağırlığı yok. Hani oynanır da yıllardır beklenen bir oyuna göre biraz hayal kırıklılığı oldu.

cherry boş

3 lanet 300 küsür sene önce yasaklanıyor, insanlar üzerindeydi sanırım. bu seri hpden 150 sene önce geçiyordu. oyunun içinde insanlara kullanıldığı bi yer göver var mı bilmiyorum ama genelde combatta trol goblin gibilerine kullanıyordu @Historia insanlar üzerinde kullanımı oldu mu hatırlamıyorum
İnsanlar üzerinde kullanabiliyoruz dweyim.
Hatta hatırlarsan öğrenmeden önce oyun sana soruyor cidden öğrenmek istiyor musun diye.
Öğretirken bak sen bu büyüleri sadece cidden o niyetteysen uygulayabiliyorsun o yüzden iyi düşün diye soruyor :D

Yani bu soruları sorarak oyun bir nevi vebalini oyuncunun üzerine yükleyip bundan kurtulmaya çalışmış.
Tabi ileriki oyunlarda bu moral sistemini bir elden geçirmeleri gerekiyor.
Avada kullanırken en azından insanların bağırıp sağ sola kaçışması veya karakterlerin bunu akıllarında tutması gibi.
Çok fazla kazanacakları belli. Ayrıca bu oyun bir nevi deneme idi. Eksikleri görürler geliştirirler... Ve Harry'nin dönemi yaparlar diye düşünüyorum.
Dediğin gibi sonraki oyunları bu oyunun üzerine inşa ederler büyük ihtimalle. Alt yapı hazır yani.

Fakat Harry Potter dönemi bir oyun beklemiyorum çünkü şimdiye kadar çıkmış HP oyunlarının neredeyse hepsi o dönemde geçiyor.
Şahsen farklı karakterleri ve bildiğimiz karakterlerin atalarını görmek ve onlarla tanışmak çok daha ilgi çekici.
Bu tür oyunlar sayesinde evren de genişleyip derinleşiyor çünkü seriye yeni karakterler ekleniyor ve önceden sadece sözü geçen şeyleri yakından detayına kadar öğreniyorsun.
Nasıl yahu, bazı görüntülerde görmüştüm quiditch sahasını ve süpürgelileri. Quiditch yoksa oyunu neye yapmışlar :D

Gelecekmiş dlc ile

Bundan haberim yoktu bak. Dlc ile de olsa gelecek olması çok iyi. :gamyon: 3.filmdeki gibi şöyle karanlık fırtınalı bir ortamda göz gözü görmezken kıran kırana bir maç da mı yapmayak? xD
Ben Quidditch'in bu oyunda geleceğini düşünmüyorum maalesef.
Çünkü oyunun başında özellikle bu sene için sakatlıklar sebebiyle Quidditch sezonunun iptal edildiği belirtildi.
Yani Quidditch'in gelebilmesi için bir sonraki okul senesinin başlaması gerekiyor ve Quidditch'i sezon boyunca oynayabilmemiz gerekiyor.
Böyle bir şey mümkün olmadığından ben pek olası görmüyorum gelmesini. Alın oynayın diye dümenden bir şey ortaya atarlarsa da kimsenin memnun kalacağını sanmıyorum.

Hem Quidditch dediğin büyük bir olay, eğer gelecekse öylesine sırf eklemek için değil tamamen oyunun yapısına ve hikayesine entegre bir şekilde gelmeli.
Zaten 2. oyunun çalışmalarına başlamışlardır bile. Quidditch sadece 1 sezon ertelendiğini düşünürsek bir sonraki oyunda geleceği kesin gibi bir şey.

Demo Hogwatrs'ın bu kadar çok satması güzel. Koca bir nesil böyle bir oyuna açtı. Tam sürüme devam oyunlarında geçip yapacakları oyunun bu sefer hakkını verirler umarım

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 11)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık