Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Tüm Karakterlerin Güç Sıralaması

katılmadığım çok yer.
Katılmadığım çok şey var
Valla haklısınız çünkü Oda öyle bir seri yazıyor ki her şey aynı zamanda hem yanlış hem doğru. O yüzden farklı bakış açıları geliştirmek çok kolay. Ancak benim için durum aşağı yukarı bu. Feat'i yeterince olmayanlar için "en az buradadır" gibi yerleştirdim. Geriye kalan herkesi en güçlü halinde düşünmeye çalıştım vs vs.

1 Queen 2 Tümen Komutanı Liginde bir adam Urouge ise 4 Tümeni yenip 3'e yenilmiş birisi yani Queen ile aynı Ligde olamaz.
Bir karakterin 2. tümen komutanı rütbesinde olması o ligde olduğu anlamına gelmez. Jozu 3. Tümen Komutanı ancak kariyer, başarılar ve de yaptıkları yüksek gösterimleri düşününce Queen, Jozu'nun tırnağı olamaz.

Linlin, Ryuma, Oden çok düşük
Linlin bu kadar rezil olmasaydı benim suçum değil.

Ryuuma için ise "en az" oradadır gibisinden koydum daha üstü için bir şeylerini görmemiz gerek.

Oden için ise yükselebilir ancak en fazla bulunduğu Tier'in içinde yükselir ya da 1 tier çıkar. 3. tierdekilerle bir tutmuyorum.

Kong gibi gücü belirsiz bir kişiyi en alta sallayabilirdin onun için ayrı sütun açmanı pek mantıklı bulmadım
Onun için açmadım o sütunu o sütun boş kaldı :D Kong featless ancak bir zamanlar filo amirali olduğunu ve Goroseiler ile Im-Sama'dan Hükümetteki en güçlü adam. Sırf Filo Amirali olmuş olması bile standart amirallerin üstüne kor diye düşündüm ancak evet haklısın tartışmaya açık.

Queenin bir altındaki sıra benim için baştan aşağı fail.
Benim de en emin olmadığım tier belki de odur. O biraz geçiş sınıfı gibi olduğundan sıkıntılı idi evet.

Edit: Dof'a gelince, Luffy, Dof'u Law ve Gladyatörlerin yardımıyla zor aldı 2. raunt da ölmüştü aslında. Aynı Luffy, Kata'yı kıl farkıyla yenmiş olsa da tek başına yendi. Dof ile Kata arasında uçurumlar olduğunu düşünmek saflıktır.Bir de o sınıfı biraz geniş tuttum dar tutsam Dof giremezdi öyle bakmak gerek. Ace bile içinde oranın o açıdan bakınca birazcık Düşük Sağ Kol Yüksek Sol kol arası bir grup o. Ve Dof da oraya girer zaten. Girmediğini düşünen başka manga okumuştur :D

Son düzenleme:

Çok aşağılara girmedim, seriyi o kadar iyi şekilde tüm hatlarıyla hatırlamıyorum. Listedeki herkes Prime halinde. Franky'i Shogunlu halindeki gücüne göre koydum. Minklerde Kısa süreli sulong güçlerinin ve normal güçlerinin ortalaması var. Sağdan sola sıralama yok. One Piece gibi serilerde o kadar beyin yakmaya gerek yok.

1-Xebec, Roger, WB
2-Garp
3-Dragon, Shanks, BM, Kaido, Teach, Prime Rayleigh, Akainu, Mihawk
4-Amiraller, Shiki, Oden(emin değilim bir üst sıraya da çıkabilir), Sengoku
5-Luffy
6-İmparator sağ kolları

Kadimler ve IM hakkında bir şey görmediğimiz için fikrim yok

Seri sonunda Luffy en güçlü olacaktır diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık