Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece'de Kehanet ve Joy Boy Poseidon

• Konbuyu başlatan Üye silindi 5781
  • Başlangıç tarihi

Sizce Kehanetlerin taşınması Deniz Kralları ile mi olmuştur?

• Evet

Kullanılan: 7 26.9%
  • Kısmen

Kullanılan: 18 69.2%
  • Hayır.

Kullanılan: 1 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    26
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 5781

Öncelikle emeğine sağlık, çok güzel bir yazı olmuş. Ekleme açısından kafamı kurcalayan şey söylemek istiyorum.

Toki serinin kilit karekterlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar Oda çok yüzeysel tanıtmış olsa da. Toki, Oden ile karşılaşırken 800 yıl önce geldiğini söylüyor. Yani 800 yıl boyunca meyvesi yeryüzünde görülmemiş. Ayrıca Toki'nin 800 yıl önce yaşamış olması Joy Boy ile karşılaşmış olabileceği pek muhtemel.

Ancak Oden ile karşılaşmasından hemen önce söylediği sözleri de atlamamak gerek.
Burada Toki "...yeniden geleceğe gitmem gerekecek" diyor. Yani anladığımız Toki kasıtlı olarak Oden ile tanışacağı yıla gelmiyor. Kendini tehlikede hissettiği zaman, zamanda ileri gidiyor. Bu da kafalara 800 yıl önce ne yaşandı sorusu getiriyor? Neden kaçmak zorunda kaldı? Neden Wano'yu bulmaya çalışıyor?Zamanda yolculuk yaparken başka kimlerle karşılaşmış olabilir? Meyvesiyle başka insanları da zamanda ileri gönderdiğini gördük. Acaba zamanın ilerisine bir takım sesler mesajlar gönderebilir mi? (sorular sorular... )

Bir de 400 yıl önce yaşamış Noland'ı da unutmamak gerekiyor. Kendisi tıpkı Roger gibi idam edildi. Tek bir farkla, ölürken gülmüyordu(belki bir D. olmadığı için).
Ancak Noland, tıpkı Joyboy gibi, o da Jaya halkına bir söz veriyor.
Ancak 5 yıl sonra görüyoruz ki Jaya da tıpkı Wano gibi Balıkadam Adası gibi ulaşılması zor bir yere dönüşüyor.
Jaya ülkesinin yarısını Skypeia'ya uçuran güç nasıl ortaya çıktı? Neden orada ortaya çıktı?
Bu üç ülke;Jaya Ülkesi, Balıkadam Adası, Wano ve üç karekter;Joyboy, Noland, Roger hikayeleri oldukça benzerlik gösteriyor.
Aklımdakileri yazmışsın adeta ellerine sağlık. Benim çok çok önceden şöyle bir yazım var Noland-Joyboy , Imu-Enel , One Piece-Skypiea benzerliği ile alakalı
Noland-Joyboy , Imu-Enel ve One Piece- Skypiea benzerliği
Kesinlikle sana katılıyorum o yüzden. Dediklerinde hiçbir mantıksızlık yok bana kalırsa.

Şimdi deniz kralları, çeşitli çeşitli uzun yaşayan canlılar bu kehanetin canlı kalmasını sağlıyorlar bu tarafı akla yatkın ama bu kehanetin ortaya çıkışını açıklamıyor, şeytan meyveli biri 800 yıl sonraya gelip olacakları gördü ve geri dönüp anlattı mı yani nedir, olay neden şuan vuku bulmak zorunda neden 100 yıl önce değil :bilmem:

Eline sağlık. Bakalım oda geleceğin tam olarak bilinmesini basitçe geçiştirecek mi yoksa detaylı düşünülmüş bir şeyle mi gelecek.

Bu konuyu tartışmaya yazdığında yazdıklarımı yineleyeyim ben de : ))

Kilit noktası olarak gördüğün günümüzün nokta atışı olarak bilinmesini Oda isterse yüzeysel geçebilir. Sonuçta klasik bir kehaneti gören kadın (Sharly) figürü ile bu nokta atışı yaptırdı zaten. Yani daha önceki Poseidonlardan biri böyle bir görüde bulunup deniz krallarına aktarmış olabilir. Ya da hem her şeyin sesini duyma/ iletişime geçme yeteneği ve kehanette bulunma yeteneğini aynı anda barındıran biri kehanetini deniz kralına veya normal insanlara aktarmış olabilir. Tabi bu Oda'da görmek istemediğimiz klasik bir çözüm olur.

Oda'nın elinde bir de Zaman meyvesi var. Her ne kadar vurulduğunu görsek bile Toki'nin ölüp ölmediği veya meyvenin yeni-eski kullanıcısının kim olduğu ve meyvenin geçmişe de gidip gidemediğini bilmiyoruz.

Toki'nin kehanetinin Oden'e inanmaktan geldiğini düşünüyorduk ancak Oden'in öğrendiği kehanet direkt Wano ile alakalı değildi. Ancak Toki net olarak Kouzuki Hanesinin yükseleceğini söylemiş. Ayrıca Wano'yu bulmaya çalıştığını, Oden'i bulunca aradığını bulduğunu söylediğini biliyoruz. Bu sahnelere belki de romantizmden ibaret değildi. Toki kabaca yaşanacakları biliyordu belki de. Olay dark misali kehanetin aslında geçmişten gelen bir bilgi değil daha önce gelecekten geçmişe giden bilgiden kaynaklandığı gibi bir sarmala bile dönebilir. Öyle olur demiyorum özellikle bu şekilde popüler olmuş bir dizi varken olmayacaktır da. Ancak zaman meyvesi gibi güç seriye girince her şey ihtimal dahilinde olmaya başladı.

Shanks'in tayfasında zaman meyvesi kullanıcısı da olabilir. Im, Shanks, Shirahoshi, Luffy, Uranüs, Xebec, Teach, Zunisha, Momo, İnsansılar ve Uzay : )) . Bunlar bir şekilde birbirine bağlanacak ve Oda aktörleri belli olsa da en öngörülemeyenle denklemi tamamlayacak. Önce tamamen terse yatırdığından emin olup öyle vuruşunu yapacak. Zou'da yeminler ederek doğruyu!! söylemelerine rağmen zalimce telef edilen minklerde olduğu gibi.

Şimdi deniz kralları, çeşitli çeşitli uzun yaşayan canlılar bu kehanetin canlı kalmasını sağlıyorlar bu tarafı akla yatkın ama bu kehanetin ortaya çıkışını açıklamıyor, şeytan meyveli biri 800 yıl sonraya gelip olacakları gördü ve geri dönüp anlattı mı yani nedir, olay neden şuan vuku bulmak zorunda neden 100 yıl önce değil :bilmem:
Galiba öyle oldu.Gördüm gördüm şafak geliyor diye geri dönüp geçmişe anlattı sonra Toki gibi dönemedi.Ama anlamadığım Noland yalancı oluyor da bu elemana nasıl inandılar ? Şebeke bence bunlar yoksa böyle birşey olup inandırması mümkün değil. :D Bugün biri çıkıp 2500 yılından geldim dese ne diyeceğimizi biliyoruz hemen hemen mesela.

Eline sağlık Capori son derece mantıklı duruyor. Benim kafama hep şu takılıyor ama şeytan meyvelerinin kökeninin çok eski olduğunu düşünürsek nasıl oluyor da altı üstü yirmi sene önce bile efsane olarak anılıyor? Bu zamana kadar nasıl gizlenebilir böyle bir şey aklım almıyor. Yüzlerce de şeytan meyvesi var yani.

Galiba öyle oldu.Gördüm gördüm şafak geliyor diye geri dönüp geçmişe anlattı.Ama anlamadığım Noland yalancı oluyor da bu elemana nasıl inandılar ? Şebeke bence bunlar yoksa böyle birşey olup inandırması mümkün değil. :D Bugün biri çıkıp 2500 yılından geldim dese ne diyeceğimizi biliyoruz hemen hemen mesela.
Sen gelecek, geçmiş olaylarından çok film izlemişsindir şimdi böyle olduğunu söylersek ve birileri bu zamanın dolmasını bekliyorsa harekete geçmek için, bu bir nevi geleceğe müdahale olmaz mı ? Ama eleman görmüş geleceği o zaman olmaz herhalde, olur mu yoksa. Biri gelip bir şeyler yapacak demek bir nebze oluru arkasına alır da zaman vererek söylemek çok gereksiz ya, ne gerek vardı zaman koyup nokta atışı yapmaya :bilmem:

Sen gelecek, geçmiş olaylarından çok film izlemişsindir şimdi böyle olduğunu söylersek ve birileri bu zamanın dolmasını bekliyorsa harekete geçmek için, bu bir nevi geleceğe müdahale olmaz mı ? Ama eleman görmüş geleceği o zaman olmaz herhalde, olur mu yoksa. Biri gelip bir şeyler yapacak demek bir nebze oluru arkasına alır da zaman vererek söylemek çok gereksiz ya, ne gerek vardı zaman koyup nokta atışı yapmaya :bilmem:
Gelecekte öyle birşey olup geçmişe dönerse paralel evren sapması olmadığı takdirde aynı geleceğe çıkarlar sonuç olarak.Değiştirmek isteyim derken ne yaparsa yapsın aynı sonuç yaşanır yani.Bunu da gelecekten gelen şartların oluşmasını sağlıyor kelebek etkisiyle etkiliyor gerçi.Orada paradoksal durumlar olabilir.Ama böyle birşey varsa gördüğünü değiştiremez.En fazla gördüğü şekle ayarlayıp farklı sonuca ulaşmaya çalışır.Gördüm ama yanlış yorumdu tarzı.Hoş op evreni durumunda gelecek parlak karanlık olsa yaparlardı bunu da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık