Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Live-Action TV Serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Olur da tutarsa ve sonuna kadar giderse bu dizi Nika'yı nasıl yapacaklar çok merak ediyorum. :)
Bence halihazırda 1000 bölümlük senaryonun yazılmış olmasının avatajlarını kullanıp sonradan değiştirilmiş mevzuları manganın aksine öncesinde değinmeliler.

Örneğin Luffy'nin meyvesinin sadece lastik olmayabileceğine dair göndermeler

Ray'in "ses duydu" deyip geçmesi yerine Oden'e değinmesi vs gibi.

Nika'nın kendisini de gene absürt ama bir dizide sırıtmayacak şekilde absürt yaparlar.

Aslında seri içinde meydana gelen mantık hatalarını iyi analiz edip onlarda düzeltmeye giderlerse bazı açılardan mangayı geçebilir bile.

Bu arada konuşuyoruz da Nika'yı falan görmez dizi :)

Bence halihazırda 1000 bölümlük senaryonun yazılmış olmasının avatajlarını kullanıp sonradan değiştirilmiş mevzuları manganın aksine öncesinde değinmeliler.

Örneğin Luffy'nin meyvesinin sadece lastik olmayabileceğine dair göndermeler

Ray'in "ses duydu" deyip geçmesi yerine Oden'e değinmesi vs gibi.

Nika'nın kendisini de gene absürt ama bir dizide sırıtmayacak şekilde absürt yaparlar.

Aslında seri içinde meydana gelen mantık hatalarını iyi analiz edip onlarda düzeltmeye giderlerse bazı açılardan mangayı geçebilir bile.

Bu arada konuşuyoruz da Nika'yı falan görmez dizi :)
Oraya kadar gelmez de gelirse nasıl olur onu merak ediyorum. Senaryoya daha iyi yedirebilirler tabi. Ben görsel olarak ne yapacaklarını düşünüyorum. Manga/anime için bile çok çizgi filmvari kaçan bu sahneleri dizide işleyemezler. Değişik bir çözüm bulmaları gerekiyor.

Oraya kadar gelmez de gelirse nasıl olur onu merak ediyorum. Senaryoya daha iyi yedirebilirler tabi. Ben görsel olarak ne yapacaklarını düşünüyorum. Manga/anime için bile çok çizgi filmvari kaçan bu sahneleri dizide işleyemezler. Değişik bir çözüm bulmaları gerekiyor.
Ne demek kardeşim uyanış olunca sarışın oluyor ırkçı mısınız, beyaz sarışınlar üstün mü diyorsunuz denerek Nika versiyonu zenci oluyormuş:oleyo2:

Bulacakları çözüm basit, çizgifilm efektler olmaz sadece. Onun dışında ne olur? Sınırsız esneklik ve çevreyi lastik yapabilme olur.

Görünüş konusunda da direkt saçları sarı yaparlarsa çok kötü durur. Luffy'i oynayan eleman manga Luffy'e göre daha esmer. Sarı saç gitmez öyle. Belki bedeni falan da değiştirip farklı bir humonoid tiplemesi yaparlar uygun da olur zira.

Bu arada dizi ileride şöyle bir yola girebilir, şuanlık gaza gelmiş gibiler. Yani Alvida Helmeppo falan bile var. Ama işler ilerleyince, dizi tutmakla beraber her arcı işlemeye çalışacakları takdirde gitmeyeceği anlaşılırsa bazı arcları direkt geçerler, o arclardaki önemli olayları başka şekilde yedirirler. Öyle yola girerler ve kotarabilirlerse atlayıp zıplanarak dahi olsa serinin buralara geldiğini görebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık