Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Evrenindeki En Güçlü Karakter

One Piece'de size göre gelmiş geçmiş en güçlü karakter(Zirvedeki Halleri)

• Kullanılan toplam oy
    312
gol d. rogerın gücü hakkında cok basit bir bilgi... ;

adam son yolculuguna cıktıgında, yani korsanlar kralı olupta yolunda kimse duramadıgında, tayfasının her an onun için endişelenecegi kadar, şiddetli bir hastalıga yakalanmıstı. üstelik bu hastalık ölümcüldü. sadece crocus bu hastalıgın ilerleyişini durdurabiliyordu. cagımızın kanseri gibi düşünün. sonra wbnin hastalıgı varken, nasıl handikap edindigini aklınızda canlandırın.... ondan sonrada ölümcül hastalıga yakalanmıs bu adamı , ne wbnin durdurabildigini, nede garpın durdurabildigini düşünün. hemde bu iki ismi son gördüklermizle degil, güclerinin zirvesindeyken hayal edin. işte tüm bu bilgiler ısıgında rogerın nasıl bir, hayvan oglu hayvanın oglu oldugunu anlarsınız. d. ve houshoku haki, yani d.nin iradesi kücümsenmemeli.

- roger öyle bir adamki, rakibi shiki yakalandıgını duyunca marinefordu tek basına basıyor. söyledigi cümle su; siz ezikler onu yakalayamassınız onun gücüne bizzat sahit oldum :) söyledigi adamlarda garp ve sengoku... :D

- roger öyle bir adamki, genc ve gücünün zirvesindeki muazzam wb, onun yarasını tasıyor, o öldükten sonra shiki, hadi yine iyisin meydan sana kaldı diye ona geliyor. wbnin kendisi bile ölürken rogerı hatırlıyor.

- roger öyle bir adamki, garp, luffye en cok benzeyen d.... köpek gibi güclüyken ve son ana kadar rogerın peşinden emin olun hiç ayrılmamısken, onu indiremiyor. luffydede ondada olan o inada ragmen.

- roger öyle bir adamki, shiki tüm filosuyla, onlarca gemiyle onu cevirdigi halde sadece söyle diyor, hepinizi yokedicem ve ilginctir sözünün arkasında duruyor aynı luffy gibi...

- roger öyle bir adamki, onunla asık atabilen garpı, wg denizcilerin kahramanı, wbyi ise o öldükten sonra dünyanın en güclü adamı ilan ediyorlar :D

dipnot; şimdi hastalıgı onu ne kadar etkiledi bilinmez der bazı arkadaslar. edd war savasının gectigi mangayı okursak, shiki cevirdiginde rogerı, tayfa kaptanın iyi olup olmadıgı hakkında endişeleniyor. crocus onay veriyor. ve adam savasıyor. düşünün halini...

son olarak, one piece evreninde yıldızlar kadar korsan var. ama sadece 5 kişi yonko unvanı aldı ve sadece bir taneside hepsinin ötesine gecip korsanlar kralı unvanı oldu. yasasın yeni kral :p

Konu sahibini alınmasın fakat yani şu konunun açılması bile doğru gelmiyor bana.
Korsanlar Kralı oluyorsan zaten dönemindeki korsanı 0.1 ile bile olsan geçmişindir.
WB 99.99 ise Roger 100'dür.

Eminim ki ileride açıklanırsa Ace-Sabo gibi bir durum vardır. 1 dövüş fazla kazanmıştır mesela Roger.

Garp'a gelince Roger'ın KK olmasını engelleyememiş. Ace-Sabo durumu da vardır.

Ryuma ise olsa olsa Ray-sandır. Korsan serisinde gelmiş geçmiş en güçlünün Ryuuma olması? :/
Wano'dan sonra bu ihtimal de ortadan kalkar zaten.

Zaten bir sonraki nesil öncekini shounen mantığına göre geçer.

Yonkouların ise Roger'ı geçme ihtimalleri yok. Tek kral olan yok çünkü ne olursa olsun birbirlerini eleyememişler.
Amaçları farklı olsa bile devre dışı bırakmaları lazımdı birbirlerini.
Tek Kral yerine 4 Kral deniyorsa bir sıkıntı vardır.

Roger daha güçlüdür kanımca ama gönlüm Wb diyor.yenilebileceğini düşünmüyorum wb nin,ölümün yıkamadığı adamı KK bile yıkamaz.roger üstünmüdür yüksek ihtimal oda irade farkıyla.

Konu sahibini alınmasın fakat yani şu konunun açılması bile doğru gelmiyor bana.
Korsanlar Kralı oluyorsan zaten dönemindeki korsanı 0.1 ile bile olsan geçmişindir.
WB 99.99 ise Roger 100'dür.

Eminim ki ileride açıklanırsa Ace-Sabo gibi bir durum vardır. 1 dövüş fazla kazanmıştır mesela Roger.

Garp'a gelince Roger'ın KK olmasını engelleyememiş. Ace-Sabo durumu da vardır.

Ryuma ise olsa olsa Ray-sandır. Korsan serisinde gelmiş geçmiş en güçlünün Ryuuma olması? :/
Wano'dan sonra bu ihtimal de ortadan kalkar zaten.

Zaten bir sonraki nesil öncekini shounen mantığına göre geçer.

Yonkouların ise Roger'ı geçme ihtimalleri yok. Tek kral olan yok çünkü ne olursa olsun birbirlerini eleyememişler.
Amaçları farklı olsa bile devre dışı bırakmaları lazımdı birbirlerini.
Tek Kral yerine 4 Kral deniyorsa bir sıkıntı vardır.
Beyazsakal karşısında 1 dövüş fazla kazanan adam kk olacaksa hiç olmasın bence.Aynı şey Garp için de geçerli.
Korsan kral dediğin denizcilere de korsanlara da bariz üstünlüğünü kabul ettirmeli ki kk olsun.Sadece onu yenebileceklerine dair ufak bir ümitleri olmalı.Garpta bunu kovalamış zaten.

1 dövüş gibi bir durum olursa hayal kırıklığına uğrarım.Bana göre manganın utancı olur.

Gol D. Roger'da öyle bal var ki, 5 kavanoz bal + polen + arısütü + 24 ayar takı seti veren firmalar bile böyle bal görmemişlerdir. O yüzden Roger > All anlayışını terk edin artık. ...>All olan tek kişi Kaido'dur, adam tek dalmış Yonkoya Marineye la Narutodaki Madara resmen adam.
http://inciswf.com/madara15kisi.swf

Beyazsakal karşısında 1 dövüş fazla kazanan adam kk olacaksa hiç olmasın bence.Aynı şey Garp için de geçerli.
Korsan kral dediğin denizcilere de korsanlara da bariz üstünlüğünü kabul ettirmeli ki kk olsun.Sadece onu yenebileceklerine dair ufak bir ümitleri olmalı.Garpta bunu kovalamış zaten.

1 dövüş gibi bir durum olursa hayal kırıklığına uğrarım.Bana göre manganın utancı olur.
Her seride bu tarz durumlar var. Yani en güçlüye yakın güçte 1-2 tane daha sağlam adam oluyor genellikle.

Ben sadece Roger=GARP=WB diyenler için o açıklamayı yaptım.
Roger'ın onlardan üstüğün olduğu belli. Yani KK olamazdı o zaman. WB'nin amacı farklı olsa bile ona KK demezlerdi.
Aralarında 0.1 bile olsa fark olmalı.

O farkı belirtirken WB ve Garp'ın karizmasını çizmeyecektir mangaka. O yüzden ben öyle bir şey uydurdum. Mangaka ne der bilemem.
Manganın niye utancı olacak onu anlayamadım.

Garp ve WB akıllı adamlar. Saygı duyuyorlar. Aradaki ufak farkı anlamışlardır.

Her seride bu tarz durumlar var. Yani en güçlüye yakın güçte 1-2 tane daha sağlam adam oluyor genellikle.

Ben sadece Roger=GARP=WB diyenler için o açıklamayı yaptım.
Roger'ın onlardan üstüğün olduğu belli. Yani KK olamazdı o zaman. WB'nin amacı farklı olsa bile ona KK demezlerdi.
Aralarında 0.1 bile olsa fark olmalı.

O farkı belirtirken WB ve Garp'ın karizmasını çizmeyecektir mangaka. O yüzden ben öyle bir şey uydurdum. Mangaka ne der bilemem.
Manganın niye utancı olacak onu anlayamadım.

Garp ve WB akıllı adamlar. Saygı duyuyorlar. Aradaki ufak farkı anlamışlardır.
Söylediğin şey doğru aralarında herhangi bir eşitlik olduğuna ihtimal dahi vermiyorum.
Benim eklemek istediğim arada ufak bir fark olmadığıydı.Ufak bir fark olsa bence bu adam kk olamazdı.Farkın daha fazla olması lazım ki denizcilerin ve Shiki'nin söylemlerinin bir anlamı olsun.Sen Roger'ı yenemezsin boşa gidiyorsun diyorlar Garp'ın arkasından konuşarak.Shiki diyor siz ezikler mi onu yakaladınız.Az fark olsa bunlar söylenmezdi.

Söylediğin şey doğru aralarında herhangi bir eşitlik olduğuna ihtimal dahi vermiyorum.
Benim eklemek istediğim arada ufak bir fark olmadığıydı.Ufak bir fark olsa bence bu adam kk olamazdı.Farkın daha fazla olması lazım ki denizcilerin ve Shiki'nin söylemlerinin bir anlamı olsun.Sen Roger'ı yenemezsin boşa gidiyorsun diyorlar Garp'ın arkasından konuşarak.Shiki diyor siz ezikler mi onu yakaladınız.Az fark olsa bunlar söylenmezdi.
Çok fark olsa Garp nasıl Roger'ı ölümün kıyısına getirsin? :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık