Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Evrenindeki En Güçlü Karakter

One Piece'de size göre gelmiş geçmiş en güçlü karakter(Zirvedeki Halleri)

• Kullanılan toplam oy
    312
Ryuma'yı Wano'da tanımayacaklar mı yani ? Bunu mu ima ediyorsun, adam kasabaya gidiyor, bir kişi bile tanımıyor, bu adam Wano'da olsa, heralde tanıyanlar çıkardı.

Luffy, Mihawk'ın saldırılarından kaçabiliyorken, Kizaru'nun saldırılarından kaçamıyor, yaşlı Rayleigh'i getirsen Luffy yine kaçamazdı, Aokiji marineford da yine tekledi Luffy'yi. Mihawk, Shanks'tan özür diyleyip kendimi tutmayacağım diyor, Luffy kaçmaya çalışıyor yine peşini bırakmıyor ta ki Vista bunu durdurana kadar, bariz şekilde Mihawk'ın hızı bir Kizaru / Aokiji ayarında değil.
Wano 1 kasabadan mı oluşuyor? Eğer büyük bir ada ülkesiyse ismen bilseler dahi görmemiş olabilirler. Görünüş itibariyle sıradan birisi zira.

Kizaru Luffye tekme atıyor Mihawk ise uzaktan kesmeye çalışıyor ve Luffy kaçmaya çalışırken oldukça uzak mesafeden kesiyor zaten. Araya birileri girdiği için Luffy kaçabiliyor yoksa kaçma ihtimali yok. Luffynin yaptığı şey uzaktan gelen slashı atlatmak. Yakın mesafe olsa dilimler onu Mihawk. Rayleighi getirsen kaçamazdı dediğin şey de yakın mesafe zaten. Rayleigh uzaktan slash atsa o da yakalayamaz Luffyi.

Wano 1 kasabadan mı oluşuyor? Eğer büyük bir ada ülkesiyse ismen bilseler dahi görmemiş olabilirler. Görünüş itibariyle sıradan birisi zira.

Kizaru Luffye tekme atıyor Mihawk ise uzaktan kesmeye çalışıyor ve Luffy kaçmaya çalışırken oldukça uzak mesafeden kesiyor zaten. Araya birileri girdiği için Luffy kaçabiliyor yoksa kaçma ihtimali yok. Luffynin yaptığı şey uzaktan gelen slashı atlatmak. Yakın mesafe olsa dilimler onu Mihawk. Rayleighi getirsen kaçamazdı dediğin şey de yakın mesafe zaten. Rayleigh uzaktan slash atsa o da yakalayamaz Luffyi.
Wano'da bir samurayı tanımazlar diyorsan, doğru orası Wano olmayabilir.

Rayleigh bir adada kaç tane güçlü hayvan olduğunu, bunların kaçının Luffy'den güçlü olduğunu hissedebiliyor, Mihawk ise daha adasındaki babunların Zoro tarafından yenilip yenilmediğini hissedemiyor, Zoro onları yendim diyince endişeleniyor, Luffy sağ köşeye doğru yöneldiği an Rayleigh bunu daha 2 hamle öncesinden sezer ve anında Luffy'yi tekler.

Wano'da bir samurayı tanımazlar diyorsan, doğru orası Wano olmayabilir.

Rayleigh bir adada kaç tane güçlü hayvan olduğunu, bunların kaçının Luffy'den güçlü olduğunu hissedebiliyor, Mihawk ise daha adasındaki babunların Zoro tarafından yenilip yenilmediğini hissedemiyor, Zoro onları yendim diyince endişeleniyor, Luffy sağ köşeye doğru yöneldiği an Rayleigh bunu daha 2 hamle öncesinden sezer ve anında Luffy'yi tekler.
Wanoda bir samurayı tanımazlar demedim, Ryuumanın ününü duysalar dahi yüzünü görmemiş olabilirler dedim, farklı şeyler.

Yukarıda yazdığım gibi Mfde Dofun bırak k. Haki ile h. Hakisini b. Hakisi dahi yok. Croconun kafasını kesemeyince herkes b.haki yok bunda diyor. Ama adamda 3 tip haki çıkıyor.Mihawk da aynı durumda Buggyi kesemeyince b.haki yok deniyor ama adam kalkıp Zoroya git haki kas kılıcın kırılmasın diyor. Mihawk özellikle Glde bırakılmış birisi. Bütün seri bitince sıra Mihawka gelecek yani. Diğer hususta Mihawk gözle görülmeyecek mesafeden Luffyi görüp kesiyor. Tekleyememesinin nedeni yeterince yaklaşamaması. Onun nedeni de araya sürekli buggy gibi bones gibi croco gibi vista gibi kişilerin girmesi.

@Reiper
Ben sana MF'den mi bahsettim ? Gözlem Haki'si ile babunları sezemeyen Mihawk ve adanın tümünü sezebilen Rayleigh var, Mihawk'ın kendi adasından bahsediyorum. Basit bir şey bu, Mihawk'ın ünvanı kılıçustalığı üzerine güç üzerine değil, kimse umursamıyor kılıçta teknik hareketler yapmayı, kılıç tekniklerini, herkes gücü umursuyor, sen En iyi ünvanını bu şekilde yoruyorsun, Mihawk ile kılıç tekniği konusunda yarışa girmek farklı, Haki seviyesi, fiziksel güç, hız ve Ryuma'da mangada bahsedilen ''en güçlü savaşçı ruhu'' ortaya koyup savaşmak farklı. Mihawk kılıç tekniği dışında daha hiç bir gücünü adam akıllı göstermedi, benim gördüğüm ve hissetiğim adamın tamamen kılıç ustalığı üzerine bir gücü olduğu yani bahsettiğim diğer alanlarda sıradan kalıyor, bu sebeple bana göre Ryuma gibi, Shanks, Rayleigh gibi adamlar bu adamı yener, kılıç tekniğinde geride olsalar bile.

Bir karakterin diğerinden güçlü olması normal bir şey. Ama bir başkasına rahatsızlık vermesi garip geldi. Her neyse... Roger bildiğimiz kadarıyla müttefik sahibi olmayan bir adam. Yalnızca tayfası var. Belki tayfasında rayleigh ye kıyasla daha efektif güçte olan adamlar da olabilir. Velhasılı Roger ın asıl gücünün nereden geldiği muamma. Elimizde krallığı önemsemeyen bir Wb var ve bu soru işareti oluşturuyor. Eğer Wb krallığa ilgi duysa sonuç ne olurdu? Bunu bilemiyoruz. Adaletten ziyade zevk için rogerla dövüşen bir garp var elimizde. Yani iş sorumluluğa baksa sonuç ne olurdu yine bilmiyoruz. Benim açımdan Roger ı yense bile hükümete teslim etmezdi garp. Hal böyle olunca Roger inanılmaz güçlü bile olsa onu kk yapan şey karakteri olmuş sanki. Uyandırdığı etki olmuş. Roger neredeyse herkes tarafından nefret edilen ama onun kişiliğini kavrayanlar tarafından hep özel biri olarak tarif edilmiş. Güçten öte bir şey bu. Salt korku halk içinde salt nefret onu yenilen küçük korsanlar içinde var ama ötesi farklı. Akainu tarafından bile övülen bir adam. Elimizde seri one piece olduğu için yani gücü bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiği için Roger diyorum

Sadece tek 1 tane korsanlar kralı olmuştur oda Roger bundan dolayı en güçlü kişi odur bana göre. Tabi Garp-san'ı da unutmamak gerek Roger ile birebir dövüşebilen nadir insanlardan belkide tek odur bilmiyorum (wb de olabilir emin değilim) iki arasında kaldım ama Roger 1. dir Garp 2. sıradadır bana göre.

EDİT: Şansa korsanlar kralı falan olunmaz bunu unutmayın bazı arkadaşların yorumunda şansa oldu falan yazılmış, kimse şansa op evreninde şansa birşeyler yapamaz veya bir yerlere gelemez.

Captain Buggy

Sadece tek 1 tane korsanlar kralı olmuştur oda Roger bundan dolayı en güçlü kişi odur bana göre. Tabi Garp-san'ı da unutmamak gerek Roger ile birebir dövüşebilen nadir insanlardan belkide tek odur bilmiyorum (wb de olabilir emin değilim) iki arasında kaldım ama Roger 1. dir Garp 2. sıradadır bana göre.

EDİT: Şansa korsanlar kralı falan olunmaz bunu unutmayın bazı arkadaşların yorumunda şansa oldu falan yazılmış, kimse şansa op evreninde şansa birşeyler yapamaz veya bir yerlere gelemez.
Buggy tamamen şans eseri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık