Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Eleştirilerinin Zemini (1045'ten Spoiler)

One Piece'in Gidişatından Memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

Kullanılan: 37 23.3%
  • Hayır, değilim.

Kullanılan: 122 76.7%

• Kullanılan toplam oy
    159
Emin ol ''Orada Enel'in sözlerini okuyorduk'' dese meyve üzerine bir sürü teori yazılırdı bugüne kadar. Daha çok insan konuşurdu. Daha mı kötü olurdu yoksa daha mı iyi?
Demek ki Oda'ya göre insanların bilmemesi gerekiyormuş. Bu tarz bir radikal değişikliği ben seri sonunu etliyecek bir şey olarak görüyorum. Dolayısıyla bu zamana kadar bilinmesin istemiş olabilir.

Mistik Zoan çıkması benim açımdan daha iyi. Çünkü Luffy'nin meyvesiyle yaptığı birçok şeyi daha anlamlı hale getiriyor benim gözümde. Yeri, zamanı, nasıl olduğu farklı bir konu. Beğenmeyen illa ki olur. Ya da seri içinde oluşturduğu sıkıntılar olabilir. Bunları şu anlık düşünmeden kendi açımdan iyi olduğunu söylüyorum.

Eleştirenin de beğenin de ortak noktası serinin şu halinden çok daha iyi noktada olabileceğini düşünmesi galiba. Ana hikayeye de rahat bağlanabilecek o kadar basit ama etkili yollar seçilebilirdi ki... Ama bu zamana kadar olan Luffy vs. Big Boss kurgusundan şaşmamak için, ve şimdi Big Boss Kaido olduğu için, bu zamana kadar işlenen birçok tema bozuldu. Birçok fırsat kaçırıldı.

Yazar okuyucunun istediğini yapmalı mı tartışmasına da gidebilir bu iş. Ama bu işler biraz da endüstriyel işler, kar amacı var yani. O yüzden bu tarz işlerde yazarın okuyucuya karşı sorumluluğu olduğunu düşünenlerdenim. "Zemin" kelimesini bu yüzden seçtim. Benim ve burada eleştiren çoğu arkadaşın buna benzer ön fikirleri olduğundan eleştirmekten ve rahatsız olmaktan kendimizi alamıyoruz. 25 yıllık yer yer çok ince işlenmiş bir mangadan daha fazlasını beklemek normal değil mi?

JB %100 2yıl sonrası. Luffy ne yaptıysa rast gele yaptı. O olayların üzerine düştü. Geçenlerde birisi paylaştı redditten adam çok güzel toparlamış olayları. Devlet-denizciler hiç bir zaman luffy ya da gomu-gomu yu kovalamadı. Luffy de özgürleştirmedi. O oradayken olaylar oldu. Croco daha erken saldırabilirdi mesela gücü de yetiyordu misal. Biz roger'ı özgür dediysek wb dahil yendiği içindi ki adam kendisi diyor yara açtı falan. Ne oldu buralar retcon yedi. Özgürlüğü JB getirmiş ise fisher tiger gibi dir gerçek devrim. Luffy bunun derdine düşecek birisi değil.

Benim 2 beklentim var. 1 garp fb si 2 BB den güzel meyve gücü. Fujitora aktif karakter bir şekil çıkacak geriye ne olacağını saldım artık. Croco bak güzel gelebilir o karaktere itibar iadesi lazım umalım saçmalamaz...
Her şey Luffy'nin olduğu zamana denk getirilmiş gibi çizdi zten Mangaka ona bir şey demiyorum. Misal Croc 1 günde gidip alabilirdi Alabasta'yı ama ne hikmeyse Luffy'e denk getiriyor gün olarak ''Ütopya operasyonu'' olayını. Herkeste bu böyle, her arc resmen herkesin harekete geçeceği noktada Luffy beliriyordu. Seride onlarca retcon yiyen yer var zaten. Oda hikaye üzerine hikaye çiziyor, bu belli noktalarda iyi gibi görünüyor. Okuyucu ''Vay be adam iyi bağladı'' dese de bu Joy Boy-Nika gibi olan hikayelerde sıvıyor malesef. Misal Luffy yine şanslı falan diyorduk ama şu olaylardan sonra diyecek bir şey kalmadı, 2 yıl sonrası ''Seçilmiş kişi'' ya da 2 yıl öncesi MF de ''Beklenen kişi'' olayı az çok belli edildi ama bu kadar da olmamalıydı. Olursa da beklenen kişi MF de denildiği gibi ''Başkalarının iradesini sırtlayan kişi'' tarzında bir şekilde işlenseydi.

Yani ciddi ciddi şu arc'dan sonra Luffy gitsin IM ve Goroseilere ne oluyorsa olsun, bitsin gitsin seri.

Demek ki Oda'ya göre insanların bilmemesi gerekiyormuş. Bu tarz bir radikal değişikliği ben seri sonunu etliyecek bir şey olarak görüyorum. Dolayısıyla bu zamana kadar bilinmesin istemiş olabilir.

Mistik Zoan çıkması benim açımdan daha iyi. Çünkü Luffy'nin meyvesiyle yaptığı birçok şeyi daha anlamlı hale getiriyor benim gözümde. Yeri, zamanı, nasıl olduğu farklı bir konu. Beğenmeyen illa ki olur. Ya da seri içinde oluşturduğu sıkıntılar olabilir. Bunları şu anlık düşünmeden kendi açımdan iyi olduğunu söylüyorum.
Seri sonunu kayıp yüzyılı tarihi etkileyecek birşey değil.Çünkü joyboy ve nika olayını biz kaç küsür sayı sonra manga sonlarında duyduk.Baştan bunu Sengoku meyvesi gibi verse gizemler için sorun olmazdı.Bunu saklamasının tek sebebi rakipler için eskiden heyecan yaratmak istemesi.Luffy fanları diyordu ya lastikten neler çıkarıyor.Rakiplerinde ne meyveler varken çöp meyveden neler buldu tırnaklarıyla kazıdı heyecan dorukta olayı yani. :D Tamamen okuyucu kaygısından yapılan kurnazlık Oda’nın yaptığı.

Anladım. Ben sadece SBSlerin denilen kadar kesin bilgiler olmayabileceği durumunu anlatmaya çalıştım.
Olması gerekir, ben de onu anlatmaya çalışıyorum. Çünkü yazar bizzat kendisi soruya cevap veriyor, manga karakterini konuşturmuyor. Manga karakterine "yanlış biliyormuş" der geçersin, yazara böyle bir şey diyemiyorsun.

Bacaklar uzayıp düşünce şeytan meyvesi yedin mi diyordu lastik lafı etmiyor muydu hatırlayamadım bakmadan.Etmiyorsa da fark etmez ki Shanks tayfasını mı kandırmış hahaha yav Oda yaptığın iş değil hakkaten.Bu saatten sonra olacak iş değil.Sayı 500 olsa neyse.
Ben şunu anlamadım. Who kime kaptırdığını söylememiş mi ? şanks da bir nevi devletin adamı ya da iş yapıyor. Gayette küçük yaşta suikast olurdu. Hadi büyüdü işte cevabı olmayan soru: MF de neden hedef olmadı. 3 amiral de luffy yi görmezden geldi bir şekil. Akainu ace sonrası kovalıyor o da olmasa yine kovalama yok. Bunu denizciler bilmiyordu ile de kapatamayız 1 emir ile çözülüyor her şey. İlla uyanış mı beklenmeli kendileri diyor 800 yıldır elimizden kaçıyor. Açıkları kapatacak lastik yok seride...

Seri nasıl devam ederse tekrardan One Piece'i ciddiye almaya başlarım diye düşünüyorum.

1-BM denen kadına hakkı verilir. Ada üzerine düşer ve hiç bir şey olmamış gibi Onigashima'yı baştan sona yararak karşımıza dikilir.
2- Luffy Kaido'ya karşı ağır bir şekilde kaybetmeli.
3-Wano'yu basan Karasakal Kaido'nun kellesini alır.
4-Wano bir şekilde kurtulur. Bir zaman atlamasına daha gidilir. Zoro Luffy'yi toparlar, Sanji tayfaya haki öğretir...
5- Nika Meyvesine sağllam bir açıklama getiririlir, hikayeye güzelce yedirilir. Luffy'yi de eski ciddi haliyle görürsek.......

Kısacası imkansız.

Hay çok yaşa sen, bu herkesin etkilendiği bir şey değil miydi? Buradan devam etse ne olurdu sanki.
En iyisi bu şekilde işlemesiydi, fakat yine fazla gaza geldi.
İyi bağlarım dedi ama olmadı. Yine bazı yerlerde ''Çok beğenilmiş'' ama boş beğenilmiş bence.
Şu son bölüm ve spoilerını aldığımız bu bölüm her şeyi açıklıyor aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık