Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Eleştirilerinin Zemini (1045'ten Spoiler)

One Piece'in Gidişatından Memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

Kullanılan: 37 23.3%
  • Hayır, değilim.

Kullanılan: 122 76.7%

• Kullanılan toplam oy
    159
Adam Luffy'nin her şeyi özel olsun diye heba etti güzelim karakteri ve seriyi. Meyveye büyük anlamlar yüklemek istedi. Bu yüzden mistik zoan yaptı meyveyi ve ne hikmetse modeli de bir tanrıymış. Nika Güneş tanrısıymış modeli. Vay canına. Bu Nika'da çok eğlenceli biri, yüzlerinde gülümseme bırakır falan diye cıvıklaştırdı durumu. Karakteri tamamen cıvık bir hale soktu ve dövüşü iyice Looney Tunes'a bağladı.

Açıkçası acayip tatsız bir hale büründü. Hikaye ilerledikçe karakterler hep Luffy'nin gölgesinde kalacak. Bu adam yüzünden çoğuna yeteri değeri vermeyecek. Karşısına çıkan da Kaido gibi rezil edilecek. Tek beklentim diğer karakterlerin güçlerini ve kendilerini nasıl işleyeceğiydi ama artık onlardan da umudu kestim. Doğru düzgün yansıtabileceğini sanmıyorum.

Açıkcası ben serinin gidişatından çok da rahatsız değilim. Takıldığım yerler var ama meyvenin değişmesi bunlardan birisi değil.
Bu yola bir anda girildiğini düşünmüyorum. Oda uzun zamandır planlıyordu bunu bana kalırsa.
Ana düşmanımız karasakal ve bence onun meyvesi de logia değil.

Dressrosa arcında güncele geldiğim seriydi
En çok merak ettiğim gizemler vardı
Gecko moriada ki gizemli gölgeler
Vegapunk ve onun hayali
D'nin açılımı
Ve gear5 ti ama ben gear 5 olarak meyvesi değişen birşey istemedim full haki akan lastiğimsi dokunduğunda o yeri lastik yapan bir lastik meyvesi beklemiştim
adam zoan dedi ve zoanı uyandırdı gösterdi.

Ya hala ilk bölümlerde luffy ve buggy barda iken çalan bir şarkı vardı jolly roger şarkısı onun gibi ilerler dediydim Oda buna bile ihanet etti. Artık son manga bakışlrıma geldim sanırım

Taşlama bölümünde @Jolly Roger (buraya atmali o yazıyı) çok güzel açıklamıştı aslında herşeyi. Adamın işi para sadece. Iyi bir hikaye ve kurgu yazarı değil. Sadece gizemleri ile ayakta durabiliyor. Bu gizemleride millet 2 yıl konusuyor sonra saçma sapan yaptım olduya getirip üstüne üç gizem daha koyup yoluna devam ediyor. O yüzden dikkat edin ne olaylara ne karakterlere saygısı yok hepsini rezil edip hikayeye devam ediyor.

Yorumları okuyunca baya şaşırdım, herkesi hayal kırıklığına uğratmış alçak Oda :) bu kadar anlam yükleyerek, gereksiz beklentiler içerisine girerek alacağınız zevki de bozmayın bence. Yoksa 100 yorumun da beklentisi ayrı :) Ben şahsen Thousand Sunny & Sunny God Nika benzerliğini ; Karasakal Karanlıkken Luffy'nin aydınlığı temsilini ; karanlık yüzyılı delip geçen JoyBoy'un yine ışığa ve güneşe bağlanmasını oldukça anlamlı ve tutarlı buluyorum. Acaba sizin beklentilerinizde bir gariplik olabilir mi diye düşünmeden edemedim :)

Yorumları okuyunca baya şaşırdım, herkesi hayal kırıklığına uğratmış alçak Oda :) bu kadar anlam yükleyerek, gereksiz beklentiler içerisine girerek alacağınız zevki de bozmayın bence. Yoksa 100 yorumun da beklentisi ayrı :) Ben şahsen Thousand Sunny & Sunny God Nika benzerliğini ; Karasakal Karanlıkken Luffy'nin aydınlığı temsilini ; karanlık yüzyılı delip geçen JoyBoy'un yine ışığa ve güneşe bağlanmasını oldukça anlamlı ve tutarlı buluyorum. Acaba sizin beklentilerinizde bir gariplik olabilir mi diye düşünmeden edemedim :)
Bence tüm sorunlar One Piece'i olduğu gibi kabul etmek yerine seriden Berserk falan çıkmasını beklemek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık