Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] One Piece (2023-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 151 66.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 76 33.5%

• Kullanılan toplam oy
    227
Çoğu yerde balıkadamlar gömülüyor. Gerekçe olarak Karayip Korsanları ikinci filmi örnek veriliyor. Önceki mesajımda da dedim, bu işler bütçeye bakar. Bu dizinin her bir bölümü 18 milyon dolar olsa dahi bir sezonu 180 milyon dolar yapar. Üstelik dizideki setlerin çoğu bir daha kullanılmayacak. Baratie olsun, diğer adalar olsun tekrar görmeyeceğiz. Karayip Korsanları ikinci filminin bütçesi 225 milyon dolar, bugünün parasıyla 360 milyon dolar civarı yapıyor. Adamlar bu parayı iki saatlik bir filme harcamış, bunun yarısı kadar bütçeyle on bölümlük dizi yapılırsa mecburen bazı şeylerden kısılır.
Çok fazla balık adam var. Sadece Arlong olsa çok daha iyi iş çıkarabilirlerdi. Arlong baskınında dövdükleri çer çöp balık adam hep özellikle onlar 3. sınıf film havası veriyor.
2. Sezon olursa choppera özenebilirler mesela.

Bütçeden de ziyade sektörün önde gelen çalışanlarını işe almak da kolay olmayabilir. İlk sezon tutarsa kalifiye çalışanları kanalize ederler.

Yani elbette anlaşılır bir durum. Ama yine de sırıttığı ve çok iyi durmadığı değişmiyor.

Bu arada ilk bölümde Smoker'ın çocukluğunun olacağı söylendiği için 12-13. saniyedeki beyaz saçlı zenci ufaklığı smoker sanıp korktum ama küpesi vs. var

Arlong'u biraz Photoshoptan geçirdim. Bence tek sorunu boyunun 1.72 Luffy ile aynı olması. Hiç korkutucu durmuyor. 1.90 - 1.95 bi oyuncu bulsalar, ayakkabısına tampon koysalar bi de bazı sahnelerde hafif cgi ile 2 metre, 2 metre 20 cm civarında yapabilirlermiş Arlong'u çok rahat. 1.72 olması bence tek kötü yanı.
Hadi 2.63cm yapamazsın sorun değil, Oda da tutarsız çiziyor zaten. Ama en azından şu yaptığım gibi görünseydi beni tatmin ederdi.
Onun dışında vuruş hissiyatlarını beğenmedim hiç, tek eksim oraya. Gerisi baya iyi duruyor, beklentimin üzerinde.

Edit: Yan yana karşılaştırma

Son düzenleme:
Fevkaladenin fevkinde bir çalışma olmuş. Komple deniz olan bir dünyada Oda'nın ısrarla çizmediği deniz savaşları fragmanda bile güzel duruyor. Dizide daha çok yer kaplarsa ayrı bir güzellik söz konusu olur. Umarım dizi tutar ve got gibi günceli geçerek mangadan önce bir final yapar. Bu hızla 5-6 sezona olur bu iş.

Ben balık adamlara falan değilde Luffy’yi oynayan oyuncu animedeki gibi kararlılıkla “korsanlar Kralı olacağım” demiyor ona takıldım.Duygu eksikliği çok fazla var.2.sezona kadar bu eksiklik giderilmez ise 3.sezonu göremezler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık