Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] One Piece (2023-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 151 66.8%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 75 33.2%

• Kullanılan toplam oy
    226
Vivi Hint, ortadoğu kökenli bir karakter. Oda'nın Arabasta'yı yaratırken esinlendiği yerler belli. Bu açıdan role gayet uygun. Usopp, Zoro, Luffy' için seçilen oyuncuların durumdan farklı bir yanı yok yani. Hele One Piece, Lotr gibi bir seride değil, çok kritik detaylar olmadığı sürece oyuncunun ten renginin önemi falan yok. Bu yüzden her seriye bu "woke" demek içgüdüsel refleksten öteye gitmiyor.
Misafirlik çok uzadı artık, Vivi'lerin alayı evlerine dön... Pardon bu o konu değildi. :oops:

@justahuman zolo nun döveceği zenci kaslı abla belli mi ?
Belli değil

Woke bu değil. Karakter Arap, ortadoğu kökenli, Oda da oyuncuyu uygun görmüş. Usopp da zenci değil, ama Afrika kökenli dedi diye herkes tamamdı gayet. Şimdi ne değişti? Usopp nasıl uygunsa bu da uygun işte. Fark yok.
Al(r)abasta ismini ve olayları Araplardan, mimarisini ve kültürünü Arabistan, Mısır, Hindistan'dan almış.

Ama Vivi'nin ve Vivi'nin annesinin alaksı yok. Onlar bildiğin İsveç Prensesiylen gelin olarak gelmiş gibiler. (( :

Oda'nın belirgin olarak esmer çizdikleri bile siyahi olabilir, benzesin yeterli. Nojiko falan gayet normal bence. Daz Bones büyük ihtimalle siyahi olur hatta bence olmalı.

Ama Vivi süt beyaz, seride önemi ve fanları olan bir karakter. Oda bir şekilde ikna edilmiş olabilir. Ama fanların bu oyuncu Vivi ile ne alaka demesi kadar doğal bir şey olamaz. Gidip görece daha çok benzeyen ve siyahi olmayan Mısırlı da bulabilirlerdi. Ama fırsattan istifade ediyorlar. Oda da o veya bu sebeple ikna ediliyor.

One Piece özelinde fanlar daha kolay ikna oluyor çünkü siyahi, neredeyse siyahi ve Arap çok fazla fan vr ve sosyal medyada çok aktifler.

Öyle ki adı Arabasta nasıl Hintli oyuncu olur, Arap olmalı diyen bir kesim var.

Irkın çok bir önemi yok. Önemli olan benzemesi. En azından okurun gözünde canlanan görüntüyle absürt derecede farklılık olmaması.

Vivi'nin siyahi olması benim çok da umurumda değil, bir şekilde kılıfına uydurmuşlar. Ama okurların rahatsız olması çok doğal çünkü Witcher'ın Triss'ini siyahi yapmak gibi bir şey bu.

Refleks oluşmuş olabilir ama burada bir art niyet yok sadece son 5 - 10 yıllık dönemde bu woke dediğimiz mevzulara, yukarıdaki anlattığım sebeplerden ötürü bilenmişlik var.
Art niyet yoktur zaten. O yüzden refleks tepkiler dedim. İnsanlar başka şekilde hayal edebilirler karakterleri de Op'a neyin politikası eklenecek bunun üzerinden? Zenci elf, zenci cüce mevzusu gibi değil yani bu serideki durum. Birazcık insanların hayalindeki gibi olmadığı için tepkiler böyle geliyor bana.

Belli değil

Al(r)abasta ismini ve olayları Araplardan, mimarisini ve kültürünü Arabistan, Mısır, Hindistan'dan almış.

Ama Vivi'nin ve Vivi'nin annesinin alaksı yok. Onlar bildiğin İsveç Prensesiylen gelin olarak gelmiş gibiler. (( :

Oda'nın belirgin olarak esmer çizdikleri bile siyahi olabilir, benzesin yeterli. Nojiko falan gayet normal bence. Daz Bones büyük ihtimalle siyahi olur hatta bence olmalı.

Ama Vivi süt beyaz, seride önemi ve fanları olan bir karakter. Oda bir şekilde ikna edilmiş olabilir. Ama fanların bu oyuncu Vivi ile ne alaka demesi kadar doğal bir şey olamaz. Gidip görece daha çok benzeyen ve siyahi olmayan Mısırlı da bulabilirlerdi. Ama fırsattan istifade ediyorlar. Oda da o veya bu sebeple ikna ediliyor.

One Piece özelinde fanlar daha kolay ikna oluyor çünkü siyahi, neredeyse siyahi ve Arap çok fazla fan vr ve sosyal medyada çok aktifler.

Öyle ki adı Arabasta nasıl Hintli oyuncu olur, Arap olmalı diyen bir kesim var.

Irkın çok bir önemi yok. Önemli olan benzemesi. En azından okurun gözünde canlanan görüntüyle absürt derecede farklılık olmaması.

Vivi'nin siyahi olması benim çok da umurumda değil, bir şekilde kılıfına uydurmuşlar. Ama okurların rahatsız olması çok doğal çünkü Witcher'ın Triss'ini siyahi yapmak gibi bir şey bu.
Olay beğenip, beğenmemen değil ki. Hoşuna gitmeyebilir cast, mangadakine daha çok benzemeli de diyebilirsin, ama Hintli uygun değil, bu woke demek hatalı diyorum Op üzerinde.

Son düzenleme:
Birazcık insanların hayalindeki gibi olmadığı için tepkiler böyle geliyor bana.
Bu her zaman böyle değil midir zaten? Aslına, hayal ettiğine en yakın şeyi görmek istersin doğal olarak. Vivi'yi oynayacak kadın hoş bir kadın ama Vivi bu değil işte. Farklı milletlerden insanlar da kendilerinin temsil edildiğini görsünler masalı altında yapıyorlar çoğu zaman bu eklemeleri. Halbuki bilinçli her okuyucu, izleyici zaten orijinaline en yakın hali görmenin derdinde.

Art niyet yoktur zaten. O yüzden refleks tepkiler dedim. İnsanlar başka şekilde hayal edebilirler karakterleri de Op'a neyin politikası eklenecek bunun üzerinden? Zenci elf, zenci cüce mevzusu gibi değil yani bu serideki durum. Birazcık insanların hayalindeki gibi olmadığı için tepkiler böyle geliyor bana.

Olay beğenip, beğenmemen değil ki. Hoşuna gitmeyebilir cast, mangadakine daha çok benzemeli de diyebilirsin, ama h,ntli uygun değil, bu woke demek hatalı diyorum Op üzerinde.
Bence Woke. Sadece Hintli işte bahanesi ile yapılıyor.

Örneğin Dressrosa İspanya'dan esinlenilmiş ve Viola latin kadınlara benziyor. Onu çok esmer bir kadın da oynayabilir. Latin olmasına da gerek yok. Uygun olmuş olur.

Ama gelip Rebecca'yı esmer Latin bir kadın oyuncu oynarsa buna Woke denir doğal olarak.

Yani bir bahane bulmuş olmaları durumu değiştirmiyor.

Robin safkan rus olsun da gerisi önemsiz bu saatten sonra...
Erin Maloney, Robin için kuvvetli aday.
Matt Owens, Emily Rudd, Taz ve OP Netflix hesabını takip ediyor. Matt de onu takip ediyor.

Fena değil ama fazla kaslı : ))

ben vivi karakterini sevmem. bu yüzden de vivi'yi canlandıracak olan oyuncunun oyunculuğunu beğenme ihtimalim yok denecek kadar az ama kast seçiminin, dış görünüş açısından başarılı olduğunu düşünüyorum.

vivi dediğimiz karakter bir çöl ülkesinin prensesi ve asıl saçma olan, animede bu karakterin bir iskandinav ülkesinin prensesiymiş gibi resmedilmiş olması. sıcaklığın 50-60 dereceleri bulduğu bir ortamda, beyaz tenli bir insan evladı doğamaz. vivi, michael jackson'a özenip tenini beyazlatmadığı sürece beyaz tenli olamaz. fiziksel olarak mümkün değil böyle bir şey.

ben vivi karakterini sevmem. bu yüzden de vivi'yi canlandıracak olan oyuncunun oyunculuğunu beğenme ihtimalim yok denecek kadar az ama kast seçiminin, dış görünüş açısından başarılı olduğunu düşünüyorum.

vivi dediğimiz karakter bir çöl ülkesinin prensesi ve asıl saçma olan, animede bu karakterin bir iskandinav ülkesinin prensesiymiş gibi resmedilmiş olması. sıcaklığın 50-60 dereceleri bulduğu bir ortamda, beyaz tenli bir insan evladı doğamaz. vivi, michael jackson'a özenip kendini beyazlatmadığı sürece beyaz tenli olamaz. fiziksel olarak mümkün değil böyle bir şey.
Genlerini anasından almış, babası Mısır firavunu gibi adamken Vivi annesine benziyor : ))

Ama bence de Vivi esmer olmalıydı. Viola gibi vs.

Gereksiz bilgi, bazı tanrıça tasvirlerinde mavi saç kullanıldığı için Oda Vivi'nin saçını mavi yapmışolabilir

vivi dediğimiz karakter bir çöl ülkesinin prensesi ve asıl saçma olan, animede bu karakterin bir iskandinav ülkesinin prensesiymiş gibi resmedilmiş olması. sıcaklığın 50-60 dereceleri bulduğu bir ortamda, beyaz tenli bir insan evladı doğamaz. vivi, michael jackson'a özenip tenini beyazlatmadığı sürece beyaz tenli olamaz. fiziksel olarak mümkün değil böyle bir şey.
Kuzey Afrika ülkelerindeki insanlar Hintli gibi mi görünüyor sence 🤔

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 25)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık