Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] One Piece (2023-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 151 66.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 76 33.5%

• Kullanılan toplam oy
    227
demek ki her formun bir beğenmeme timi oluyor, korsanfan hiç bi s. beğenmeme timi iş başında 😂
Dünyada beğenilmesi normal genel izleyiciye uygun yapılmış hiç bilmeyen birisi bile seyretse merakla seyredecek bir iş, zaten ilk tayfanın hikayesiniz üzerine hiç bir zaman çıkamadı oda robinin water seven hikayesi hariç, o yüzden water seven dan sonrası sıkıntı oda sıçışa geçiyor artık umarım dizide çok farklı devam ettirirler devamını bana desinler hemen yazayım odadan çok daha iyisini yaparım uzatacam diye güç dengesini bozdukça bozdu adam 2 yıl araya girmeden bitseydi seri efsaneydi hatta marinefordta olmayaydı iyiydi sanki oradada ağır saçmalamalar var ne de olsa savaş çizemeyen off panel odadan bahsediyoruz.

13 senedir OP fanı olarak gayet beğendim, beğenmeyen arkadaşları çöp vs diyenleri de anlamıyorum.

Orijinal materyal ile 1'e 1 uyarlama olacak denmedi hiçbir zaman zaten ki böyle absürtlüklerle dolu olan seriyi gerçek hayata uygulamak kolay değil, hatta üstte Rings of Power dan daha kötü olmuş denmiş xd şakacı seni. Umarım trolldür yoksa içler acısı bir yorum. Olumsuz eleştirilere saygım var ama bu kadar gömülmeyi haketmiyor bence.

Sonuçta Netflix'ten bahsediyoruz arkadaşlar çoğu anime uyarlamasını gerekse karakterlerin ırk olarak gerekse cinsel yönelimi olarak değiştirildiği orijinaline pek sadık kalınmadığını Death Note ve Cowboy Bebop uyarlamalarından gördük. Bu sefer Oda sensei dahil olduğundan mı yoksa yapımcıların OP hayranı olduklarından mı bilemiyorum ama birkaç değişiklik dışında gayet sadık kalınmış. Hatta laneti kırdı diyebiliriz.

Oyunculuklara gelince, birkaç karakter dışında oldukça yeterli buldum. Luffy'nin mimikleri pek olmamış ama düzeltilebilir. Zoro zaten ne dış görünüş ne de oyunculuk olarak alakası yok, sadece Japonya da ünlü diye mi yoksa samurai filmlerindeki tecrübesinden dolayı mı verilmiş bilemedim. Adam bildiğin K-pop idolü gibi, daha sert ve keskin yüz hatları olmalıydı. Rurouni Kenshin de Enishi rolüne uyuyordu ama Zoro ile alakası yok. Kılıç kullanma yeteneği ve Japon olması dışında artısı yok. Üzgünüm.
Sanji ve Nami olmuş gayet. Sanji daha fazla sigara içebilirdi.

Usopp başta olmamış gibi düşündüm ama sonlara doğru Usopp rolüne girmeye başlamış. Koby, Mihawk, Buggy ve Helmeppo cuk oturmuş. Gin gibi yan karakterlerde ırk değişikliği göze batmıyor. Garp aşırı ciddi sanki antagonist gibi yapmışlar bu da eğreti durmuş. Garp espirili bir karakter normalde.

Ben Beckmann cast ı tamamen alakasız yoldan rastgele uzun saçlı adam seçmişler sanki xd

Müzik ve sinematografi idare eder. Bazı sahneler aşırı karanlıktı. Müzikleri beğendim diyemem, The Witcher tarzı müzik olmamış One Piece atmosferine yakıştıramadım.

Son olarak Shanks ile ilgili konuşmak istiyorun... fragmandan ilk kez gördüğüm zaman içim sinmese de özellikle son bölümde beğendim. Animede de Mihawk ile olan sahnesi en sevdiklerimdendir. Burada da gayet iyi olmuş.

CGI olarak gayet tatmin edici. Bütçeden kısmamışlar ama sonraki sezonlar bu sorun yaratacak zaten ne demek istediğimi bilirsiniz söylememe gerek yok.

8.5/10. 2.sezonu beklerim ama grev yüzünden en az 2 sene bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Edit: imla.

Son düzenleme:
demek ki her formun bir beğenmeme timi oluyor, korsanfan hiç bi s. beğenmeme timi iş başında 😂
Dünyada beğenilmesi normal genel izleyiciye uygun yapılmış hiç bilmeyen birisi bile seyretse merakla seyredecek bir iş, zaten ilk tayfanın hikayesiniz üzerine hiç bir zaman çıkamadı oda robinin water seven hikayesi hariç, o yüzden water seven dan sonrası sıkıntı oda sıçışa geçiyor artık umarım dizide çok farklı devam ettirirler devamını bana desinler hemen yazayım odadan çok daha iyisini yaparım uzatacam diye güç dengesini bozdukça bozdu adam 2 yıl araya girmeden bitseydi seri efsaneydi hatta marinefordta olmayaydı iyiydi sanki oradada ağır saçmalamalar var ne de olsa savaş çizemeyen off panel odadan bahsediyoruz.
Dünya OP'un güncel animesi için ölüp biten insanlarla dolu. İzledikten sonra buraya neyi ne kadar yapıp yapamadıklarını yazacağım da arkadaşların verdikleri tepkilere bakarak OP'un tüm ikonik anlarının ırzına geçtiklerini tahmin etmek zor değil. Bu kadar beğenen yorumu olması büyük ihtimalle genel kitlenin verdiği gazdandır diye düşünüyorum. İnsan arada bir gaza gelir öyle çoğunluğun parçası olunca

Şu dizideki tayfa içi sahneleri izleyince, güncel mangada samimiyet namına hiçbir şey kalmadığının iyice farkına varıyor insan.
İşte tam olarak bu yüzden dizi gayet iyiydi.
Namiye yapılan erkek arkadaş şakası, zoro sanji arasında hareket ismi söyleme muhabbeti, zoronun garson imaları, nami zoro sohbetleri, ilk bölümde nami luffy konuşmaları... yeminle özlemişim ya

Hiçbir İkonik sahnenin hakkını verememişler. Nesine iyi diyeceğiz? Garp'ın ırzına geçmişler.

Karakterleri bize tanıtacak bir sürü replik yok olmuş. Olmamış ağa.

Rings of Power bin basar bu seriye.

Dünya OP'un güncel animesi için ölüp biten insanlarla dolu. İzledikten sonra buraya neyi ne kadar yapıp yapamadıklarını yazacağım da arkadaşların verdikleri tepkilere bakarak OP'un tüm ikonik anlarının ırzına geçtiklerini tahmin etmek zor değil. Bu kadar beğenen yorumu olması büyük ihtimalle genel kitlenin verdiği gazdandır diye düşünüyorum. İnsan arada bir gaza gelir öyle çoğunluğun parçası olunca
Önemli sahneleri iyi yansıtmadıklarını düşünen çoğunluk beğenmiş / eh işte demiş.

Bana daha çok "ya çok sert eleştirenler var ben güzel demiyim" diyenler var gibi geliyor. Ki bir arkadaş neredeyse "ben nasıl bunu beğenirim, bende mi bir sorun var" diye kendini ihbar edecekti yetkililere. : ))

Beğenenler tonla eksik sayıyor. Beğenen veya eh işte diyene hemen herkesin bir özgün eleştirisi var.

Hiç olmamış, çöp vs. diyenler muhtemelen beğenmeleri zaten imkansız olanlar veya daha en baştan çok iyi iş bekleyenlerdir diye düşünüyorum.

Profesyonel eleştirmenlerin yorumları da aynı eksende. Dizi en azından çerezlik keyif verecek bir dizi. Onlar arasında da en sert eleştiriyi yapanlar seriyi iyi bilenler.
Benim sevdiğim karakter, sevdiğim sahne nasıl beklediğim gibi yansıtılmaz düşüncesi tüm genel değerlendirmelerine yansıyor yani.

Herhangi bir bütçe veya kaliteli ekip ile ilgisi olmaksızın daha iyi yapabilecekleri şeyler de vardı. Zaten benim için en çok eleştirilecek olanlar onlar. Ama genel olarak izlediğim şeyden memnunum. Diziyi beğenmeyi "yapabilecekleri her şeyi yapmışlar" şeklinde yorumlamamak lazım. Benim OP'a devam etmemi sağlayan sahneyi iyi yapamamışlar OP'da en sevdiğim yön olan duygusal sahnelerin ise hakkını verememişler. Ama yine de böylesine zor bir işten ortaya çıkan şeyden zevk alınıyorsa akıcı bir şekilde sana 8 bölümü izletiyorsa bir şeyler başarılmış demektir.

Son düzenleme:
Önemli sahneleri iyi yansıtmadıklarını düşünenler çoğunluk beğenmiş / eh işte demiş.

Bana daha çok "ya çok sert eleştirenler var ben güzel demiyim" diyenler var gibi geliyor. Ki bir arkadaş neredeyse "ben nasıl bunu beğenirim, bende mi bir sorun var" diye kendini ihbar edecekti yetkililere. : ))

Beğenenler tonla eksik sayıyor. Beğenen veya eh işte diyene hemen herkesin bir özgün eleştirisi var.

Hiç olmamış, çöp vs. diyenler muhtemelen beğenmeleri zaten imkansız olanlar veya daha en baştan çok iyi iş bekleyenlerdir diye düşünüyorum.

Profesyonel eleştirmenlerin yorumları da aynı eksende. Dizi en azından çerezlik keyif verecek bir dizi. Onlar arasında da en sert eleştiriyi yapanlar seriyi iyi bilenler.
Benim sevdiğim karakter, sevdiğim sahne nasıl beklediğim gibi yansıtılmaz düşüncesi tüm genel değerlendirmelerine yansıyor yani.

Herhangi bir bütçe veya kaliteli ekip ile ilgisi olmaksızın daha iyi yapabilecekleri şeyler de vardı. Zaten benim için en çok eleştirilecek olanlar onlar. Ama genel olarak izlediğim şeyden memnunum. Diziyi beğenmeyi "yapabilecekleri her şeyi yapmışlar" şeklinde yorumlamamak lazım. Benim OP'a devam etmemi sağlayan sahneyi iyi yapamamışlar OP'da en sevdiğim yön olan duygusal sahnelerin ise hakkını verememişler. Ama yine de böylesine zor bir işten ortaya çıkan şeyden zevk alınıyorsa akıcı bir şekilde sana 8 bölümü izletiyorsa bir şeyler başarılmış demektir.
İzleyince hakkını vereceğim güzel kardeşim şimdilik uzun uzadıya yazmak istemiyorum. Arkadaş büyük ihtimalle haklıdır bu arada

Gazdan dolayı değil genel olarak live action uyarlamaları başarısız olduğundan dolayı dizi başlamadan önce insanlarda beklenti çok çok düşüktü ama bu sefer beklentilerin az da olsa üstünde bir dizi yapıldığı için bu kadar yüksek beğendi aldı zaten. Eksikleri var mı var ama telafi edilemeyecek veya düzeltilemeyecek gibi değil o da 2. sezona umarım.

izlemedim sadece iki sahneyi merak edip açtım . shanks’in luffy i kurtarışını beğenmedim 2/10. zoro vs mihawk ise gayet iyiydi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 13, Ziyaretçi: 34)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık