Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] One Piece (2023-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 151 66.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 76 33.5%

• Kullanılan toplam oy
    227
Zaten asıl amaç serinin reklamını yapmak bir yerde. Dizi kaç sezon sürerse sürsün bu yolla batıda bir OP akımı başlatırsa amacına ulaşmış olur.
Squid Game gibi bir etki oluşturabilirse bilmeyen ya da yarım bırakan bir çok kitleyi çekebilir okumaya/izlemeye. Satışlarını da normalden 5 katıda çıkartmış olur. :fool:

Squid Game gibi bir etki oluşturabilirse bilmeyen ya da yarım bırakan bir çok kitleyi çekebilir okumaya/izlemeye. Satışlarını da normalden 5 katıda çıkartmış olur. :fool:
Daha 4 bölüm izleyebildim ama pek o etkiye sahip olabilecek bir şey gibi durmuyor bence. Şuanlık güzel dizileri tüketmiş olanların can sıkıntısından açıp izleyebileceği çerezlik dizi kıvamında. Hatta tier olarak genel izleyici kitlesinin beğenip sinefillerin çerezlik deyip geçtiği Wednesday'in bile altında bence. Dizinin bu etkiye sahip olması için ilk sezonda fanların daha bir asılması, 2. Sezonda ise hataları düzelterek diziye seviye atlatmaları lazım. Daha iyi bir senaryo ve makyaj ekibiyle.

Zaten One Piece serisinin kendisi de biraz öyle. İlk saga tamam güzel ama asıl efsane konseptler grand line ile başlıyor. Çoğu kişi Arlong civarına seriyi sevmiştir ama o kadar. Gelmiş geçmiş en iyi seri lem kafası çok sonra gelişmiştir.

Ben de bundan korkuyorum.Eğer ki dizi tahmin ettiğimden çok daha popüler olursa Oda’ya manganın bitişi konusunda bir baskı olur.Yani diziyi izleyip mangayla daha yeni tanışan kitle manganın bitmemesi için Oda’ya baskı yapar.Bu da serinin gereksiz uzamasına neden olur.

O değilde devamı gelirse netflix sanjiyle zoroyu,coby ile helmeppoyu(öyle boşuna gösterilmedi o popo),nami ile robini viviyi filan shipleyebilir gibi geliyor korkmuyo değilim oda sınır koymuştur umarım diyecem de herif ero sannin zaten işi belli olmaz.
Bu arada amirallerden filan da zenci olan kesin olur aokiji saçlardan dolayı veya sesi tok olsun diye(aynı arlong gibi) akainu olabilir,netflix bu tayfadan da birkaçı mesela robin esmer olduğu için olabilir umarım yapmazlar tabi.

Japoncasında bazı replikleri değiştirmişler. Ben de bir iki küçük şey fark etmiştim izlediğim kısa sürede.
İngilizcede: "Ben, Roronoa Zoro, şu andan son ana kadar yanında olacağıma ant içerim. One Piece'i bulana ya da bu uğurda ölene dek. Sen benim kaptanımsın, Luffy ve ben de ikinci kaptanım."
Japoncada: "Ben, Roronoa Zoro, şu andan senin korsanlar kralı olacağın güne ve en sonuna kadar yanından ayrılmayacağım. Sen benim kaptanımsın, bununla bir sorunun var mı, korsanlar kralı?"

Japoncasında bazı replikleri değiştirmişler. Ben de bir iki küçük şey fark etmiştim izlediğim kısa sürede.
İngilizcede: "Ben, Roronoa Zoro, şu andan son ana kadar yanında olacağıma ant içerim. One Piece'i bulana ya da bu uğurda ölene dek. Sen benim kaptanımsın, Luffy ve ben de ikinci kaptanım."
Japoncada: "Ben, Roronoa Zoro, şu andan senin korsanlar kralı olacağın güne ve en sonuna kadar yanından ayrılmayacağım. Sen benim kaptanımsın, bununla bir sorunun var mı, korsanlar kralı?"

Zamanında animede de replikler böyleydi.Japoncanın doğru olan olması lazım mangadakini aynen japonca olarak veriyorlar.Yani ikinci mangaya daha yakın tam olarak aynısı olmasa da.

Dizi sanki daha önce OnePiece ile tanışmış tanışmamış, izleyen herkesi tekrar seriyi baştan okumaya/izlemeye çağıran bir davetiye havasında. İlk izleyenlerde merak, orijinal olay örgüsünü bilenlerde tatminsizlik uyandırıyor.

Sanki tayfanın manga hallerinin %1 güç, hikaye ve duygu barındıran hallerini sunmuşlar bize. Sadece Usopp bire bir diyebilirim.

Her bölüm Garp ve bir o kadar sık Buggy görmeyi beklemiyordum. 8 koca bölümde 2 kere 3 kılıç kullanan bir Zoro hiç beklemiyordum. Nami'nin hayret verici rotacılık yeteneklerinin hiç işlenmemesi... Arlong Park'i sushi bara çeviren boydan kesikli Zoro nerdeee bu tek kılıçlı topal eleman nerde.

Gidecem Cilt 1 Sayı 1i okuyacam şimdi.

Dizi sanki daha önce OnePiece ile tanışmış tanışmamış, izleyen herkesi tekrar seriyi baştan okumaya/izlemeye çağıran bir davetiye havasında. İlk izleyenlerde merak, orijinal olay örgüsünü bilenlerde tatminsizlik uyandırıyor.

Sanki tayfanın manga hallerinin %1 güç, hikaye ve duygu barındıran hallerini sunmuşlar bize. Sadece Usopp bire bir diyebilirim.

Her bölüm Garp ve bir o kadar sık Buggy görmeyi beklemiyordum. 8 koca bölümde 2 kere 3 kılıç kullanan bir Zoro hiç beklemiyordum. Nami'nin hayret verici rotacılık yeteneklerinin hiç işlenmemesi... Arlong Park'i sushi bara çeviren boydan kesikli Zoro nerdeee bu tek kılıçlı topal eleman nerde.

Gidecem Cilt 1 Sayı 1i okuyacam şimdi.
Önce wantedı oku. Dizi ona daha çok benziyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık