Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] OMNIA (Yerli Manga Çalışması)

Sayın forum üyelerine soruyorum sizce manga içerisinde cinsellik ve de küfür olmalı mı?
Bence hikaye için ne gerekiyorsa o.

Karakterler ve hikaye nasıl aktarılması gerekiyorsa öyle olmalı. Yani atıyorum karakter ş.. ise bunu hissetmemiz gerek.

Ancak hedef kitle için belirli otosansür yapılabilir. Yani hedef kitle için bu unsurlar daha az tutulabilir. Anlatılmak istenen daha az çıplaklık veya argo ile anlatılabiliyorsa fazlasına zaten gerek olmadığı anlamına gelir. Fazlası ise sadece onu isteyenlere özel yapıldığı anlamına gelir.

Benim düşüncem bu yönde.

Sayın forum üyelerine soruyorum sizce manga içerisinde cinsellik ve de küfür olmalı mı?
Naif, hassas ya da idealist insanlara zarar vermememiz gerekiyor. Lütfen, bu soruyu sormanız bile hata.

Şaka lan, bu nasıl bir evren yarattığınızla ilgili. Bazı seriilere küfür gidiyor, gitmeyen de var. Dalga amaçlı, troll ögeler barındıran seriilerde iyi oluyor, ben beğeniyorum. Yalnız atmosfer sert, konu ağır ya da entellektüel bir şeylerse küfür pek gitmiyor. Bu gibi seriilerde küfür kullanılsa da aşırıya kaçmamak gerekir çünkü ortamın ağırlığını zedeleyebiliyor, yine de dozunda kullanılmasında sakınca yok... En nihayetinde bu bir tercih, nasıl içinizden geliyorsa öyle yapın.

Sesli olarak Buhur diye söyleniyor hocam
Bir anlamı var mı?

Küfür ve cinsellik konusunda ise hikayenin özelliklerine göre karar verin. Gerekiyorsa aşırıya kaçmadığınız sürece yapmanızda sakınca yok. Ama içiniz rahat etmezse üstü örtülü de işleyebilirsiniz.
Ama fanservis olsun, havalı dursun, okuyucu çeksin amacı falan taşımayın. Kendinizi bir şey yapmak zorunda da hissetmeyin. Bunları işlemek istiyorsanız ve hikayeniz için uygunsa yapın sadece.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık