Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

Be
Ben Magellan'ın Akainu'dan daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

Jinbe aynı olayı Magellan'a karşı yapamazdı, yani eliyle zehri bloklayıp sonra dövüşe devam edemezdi. Zehirlenirdi ilk temasta, magmaya yine dokunabiliyorsun, Jinbe Haki ile dokundu, blokladı. Ace Akainu ile kafa kafaya çarpıştı sadece eli yandı, eli erimedi, ikinci hamlede Akainu kendini korumayan Luffy'ye atlayınca Ace sırtını dönmek zorunda kalıyor, ayrıca yine Jinbe Luffy'yi korumak işin sırtını dönünce Akainu Jinbe'yi delebiliyor, ondan önce Jinbe eliyle bloklayabileceğini gösterdi.

Ivankov, Inazuma ve Curiel hepsi magma ile darbe aldılar ama ölmediler, hatta uzuv bile kaybetmediler. Ancak zehir ile vurulsalardı antidot olmadan ölürlerdi, ya da ancak Ivankov'un iyileştirme hormonu ile zehirden kurtulabilirlerdi. Kimyasal zehir tarzı yetenekler çok daha tehlikeli bence, Zoro'nun Yeti Cool Brothers tarafından tek yemesi, yine Jack'in kimyasal zehir kullanınca Inu ile Neko'yu yenmesi gibi.

Bu Oda'nın senaryosuna kalmış, Kizaru'da Zoro yerde yatarken Kizaru'ya Zoro'nun kafasına lazer ile vurdursaydı, Rayleigh gelmeseydi, herkes Kizaru ne kadar tehlikeli kafayı patlatıyor koparıyor denecekti. Ama bunu sadece Akainu'da yaptı, senaryo icabı Akainu'yu kimse durdurmadı. Aynı şekilde Jozu donduktan sonra boynunu kırsaydı, herkes Aokiji çok tehlikeli diyecekti, hemen öldürüyor denecekti.

Karasakal meyve gücü olmadan Thatch'i öldürmüş, meyve gücü ile ne kadar daha tehlikeli olabilirdi, eğer Ace'in boynunu ikinci yumrukta kırsaydı yine aynı şey söylenebilirdi. Ace'i öldürmek istemedi tayfasına katmak istedi, sonra canlı teslim etti. Biraz senaryo icabı, Akainu'nun senaryoda ön plana çıkması gerekti, çünkü Oda'ya göre Akainu denizciler içinde ekstrem birisi ve dayak yemesi gerekiyor, haliyle en çok dayağı yiyecek adama en çok kişiyi öldürtüyor, bu Karasakal içinde geçerli, Beyazsakal'ı ona öldürttü, Thatch'iyi ona öldürttü vesaire.

Eğer senaryo icabı Luffy hasar almaması gerekirse, Luffy magmanın içinde bile yüzebilir.

Magmayı nötrleyecek yetenekler var;

- Soğutan yetenekler
- Isıya dayanklı yetenekler
- Erime noktası yüksek olan cisimleri kullananlar (Jozu'nun elması gibi)
- Yine Haki seviyesi yüksek olanlar erime ve yanma noktası yüksek olur, Oden'in kaynayan yağda yanmasına rağmen 9 kişiyi taşıması gibi.

Luffy'nin G4 gücü de Haki ile kuvvetlendiği için, ısıya karşı daha dayanıklı diyebiliriz, Kaido'nun alev saldısını tankladı ve saldırıya devam etti.

Beyazsakal'ın Haki ile kendini koruyamaması sonucu, ve Ace'in Luffy'yi korumak için sırtını dönmesi sonucu bence Akainu normalden olduğundan daha güçlü gözüktü, yoksa Beyazsakal orada sıradan denizciler tarafından bile kılıçla delindi ve Karasakal korsanları tarafından kolayca öldürüldü.
Bence bu soruyu geçmiş 3 amiralle genişletsek de aynı kapıya çıkacak hepsi gerçekten ölümcül. Titreşim özelliği olmayan kuzandan kurtulamıyor ki adam saniyesinde her yeri buzla kaplıyor, Borsalino gücü çok kısılmış karakter gibi gözüktü ki hakiyle beraber iyice yenilmeyen birine dönüşebilir, Akainu da keza. Kısaca meyve özelliği kullanıcıya ölümcüllük ve tahmin edilemezlik katıyor. Misal Garp ne kadar tahmin edilemeyecek hareket yapabilir ki, belli hakiyle vuracak ama ace baktı karasakal kendine çekiyor hemen uzaktan alev sütunlu saldırı yapabildi.

Luffy hızlı Akainu nasıl dövüşecek diyenler Kuzan'a baksın. Kuzan'ın Luffy'den hızlı olma ihtimali bile var gayet.

Son düzenleme:
Sen Jinbe su bastı (böyle bir şey mangada söylenmedi bu arada özellikle su bastığına dair veya özel bir teknik kullandığına dair) o yüzden ona rağmen eli az kalsın kopuyordu gibi bir şey söyledin. Tam olarak şöyle dedin; ''Jinbe'nin kolunun kopmamasını örnek veriyorsun. Ki Jinbe'nin kolu su bastığı halde yanıyor, o olmasa kopacak.'' Bende bunu mantıksız bulduğum için Jinbe orada Akainu'ya karşı en iyi savunmasını bile yapmadığını kanıtlamak için Jinbe'nin özel ''Kairagi'' yani Haki odaklı iki elle Big mom'a karşı yapılan savunmasını örnek olarak verdim. Jinbe en iyi savunmasını bile yapmamışken ve başka bir yere doğru gelen, yani Ace'e doğru gelen magmayı acele ile bloklaması gerektiğinden dezavantajlı olmasına rağmen Akainu kolayca Jinbe'nin koluna ağır hasar verip Jinbe'nin kolunu bir daha kullanmasına bile engel olamıyor, daha sonra Jinbe aynı kolla Luffy'yi taşıdığını göz önüne alırsak, Jinbe'nin kolunda magma sonrası önemli bir hasar yoktu.

Olay Jinbe Akainu'ya ne kadar dayanır değil tabii ki. Olay eğer Jinbe ''bile'' tek elle, en güçlü savunmasını bile yapmadan Akainu'nun magmasını blokluyorsa Jinbe'den çok daha güçlü karakterler (Luffy gibi) Akainu karşısında hiç sıkıntı yaşamazlar, gerekirse magmadan hiç hasar almazlar bunu söylemeye çalıştım. Benim mesajımda anlaşılmamış demek ki.

Sakazuki herkese tek atar dedin demedim, Sakazuki'nin yaptığının aynısını diğer karakterlerde arkadan saldırdığı esnada onlarda ''DENK GETIRIRSE'' yapabilir, bunu anlatmaya çalıştım, o yüzden o örnekleri verdim. Yani Jinbe sadece sırtını döndüğünde Akainu tarafından deliniyor, Ace yine sırtını döndüğünde deliniyor, öncesinde Ace kolu ile Akainu'ya karşı magma çarpışmasına rağmen Shanks gibi Ace kolunu bile kaybetmiyor, Ace'in sol kolu yani magma ile çarpıştırdığı kolunda hasar bile yoktu.

Olay savunmasız arkadan darbe almamakta.

Luffy Katakuri dövüşünün yarısını kaçmakla geçirdi. Genelde saldırıları bloklamaya çalıştı. Luffy arkasını Ace veya Jinbe gibi dönüp Katakuri arkadan mogura soksaydı sonuç farklı olurdu. Sadece Flampe dahil olunca Luffy'nin önden karnı deliniyor o da sonradan Katakuri'de kendini delince hasarlar denkleniyor. Verdiğim örnekler ortada, bunlarda arkadan denk getirdiğinde öldürebiliyor.

- Shanks kendini siper edince kıyıların lorduna bile kol kaptırıyor. Yani kıyıların lordu denk getirirse Shanks'tan kol alabilir.

- 4.tümen Thatch, meyvesiz Karasakal tarafından öldürüldü, muhtemelen aynı şekilde Thatch hazırlıksız yakalandı ve arkadan Karasakal tarafından öldürüldü.

- Oden arkasını dönünce Kaido tek vuruşla işini bitirdi, Kaido Oden'i orada hemen idam edebilirdi. Arkadan darbeler her zaman belirleyici oluyor.

Yani arkadan vurduğunda tekleyen veya öldürebilen sadece Akainu değil bunu anlatmaya çalıştım. Arkadan vurmadığında zaten örnekler ortada Akainu, Jinbe'nin ortalama tek elle yaptığı savunmasına bile ölümcül bir yara veremiyor, veya Ivankov, Curiel vesaire bunlar bile Luffy'ye kıyasla çok zayıf karakterler olmalarına rağmen magma ile darbe almalarına rağmen uzuv kaybedip ölmüyorlar, tabii ki Luffy'ye göre bu zayıf karakterler Akainu'ya çok dayanamazlar, ancak bunlardan çok daha üst seviye olan Luffy gibi veya diğer üst düzey kişiler Akainu'ya çok çok daha iyi dayanır, yüksek hasar almaz ve hiç hasar almadan bile Akainu'yu yenebilir.
Jinbe'nin su kullanması benim tahminim haklısın kesin gibi söylemişim. Jinbe en iyi savunmasını yapmıyor iken, Sakazuki de en güçlü saldırısını yapmıyor diyeyim ben de, örnekler denk olsun. Dümdüz vuruyor neticede, belki her saldırısının sıcaklık derecesi farklıdır, bilmiyoruz. Bence gövdesini delen bir vuruş, kolunu da alabilir.

Ikinci kısma bir şey demiyorum, üçüncü kısım alakasız olmuş. Diğer karakterlerin denk getirirse yapacağı şeylerin ne alakası var konuyla? Olaya öyle bakarsak, Kuzan'ın yeteneği bundan çok daha tehlikeli ya da Sugar'ın, çünkü doğrudan tekliyor.

Dediğim gibi bana başka karakterleri örnek vermene gerek yok. Konumuz Sakazuki ve Luffy dövüşünün nasıl olacağı, bunun için de Shanks'ın kolunun kopmasını bile argüman olarak sunmana gerek yok. Sakazuki bir şekilde karşısına çıkan çoğu kişiyi sakat bıraktı, ben buna göre yorumluyorum. Bu safi düşünce olduğu için çürütmeye çalışma boş yere, bir yere varmaz.

Ryo haki havuzu ( ne kadar devam ettirebileceği ) vs logia savunması.

Geleceği görme sayesinde kazanabilir Luffy. Dövüş uzarsa pek şansı kalmaz, yıpratma savaşları uymaz bu durumlara.
Luffy'nin her şeyini kullanması lazım.
Ryo - Savunma
İleri k.haki - Savunma kırma ( Logia savunmasını egale )
Kral haki - Alan etkili vurma
*Hız olarak Akainu'nun Mf'deki kadar hantal çıkacağını düşünmüyorum. G4 Snakeman gerekebilir.
*Akainu'nun bu h.hakiyi saldırıya ekleyebildiğini düşünmüyorum, çıkacağını düşünsem bile.

Jinbe'nin su kullanması benim tahminim haklısın kesin gibi söylemişim. Jinbe en iyi savunmasını yapmıyor iken, Sakazuki de en güçlü saldırısını yapmıyor diyeyim ben de, örnekler denk olsun. Dümdüz vuruyor neticede, belki her saldırısının sıcaklık derecesi farklıdır, bilmiyoruz. Bence gövdesini delen bir vuruş, kolunu da alabilir.

Ikinci kısma bir şey demiyorum, üçüncü kısım alakasız olmuş. Diğer karakterlerin denk getirirse yapacağı şeylerin ne alakası var konuyla? Olaya öyle bakarsak, Kuzan'ın yeteneği bundan çok daha tehlikeli ya da Sugar'ın, çünkü doğrudan tekliyor.

Dediğim gibi bana başka karakterleri örnek vermene gerek yok. Konumuz Sakazuki ve Luffy dövüşünün nasıl olacağı, bunun için de Shanks'ın kolunun kopmasını bile argüman olarak sunmana gerek yok. Sakazuki bir şekilde karşısına çıkan çoğu kişiyi sakat bıraktı, ben buna göre yorumluyorum. Bu safi düşünce olduğu için çürütmeye çalışma boş yere, bir yere varmaz.
Akainu'nun ısı arttırma yapabileceğini zannetmiyorum, ihtimal dahilinde tabii ama kanıtlanmış bir şey değil. Sonuçta başka bir logiadan örnek verirsek Enel ne kadar yıldırımı arttırırsa arttırsın yine de lastik Luffy'ye hasar veremiyordu. Enel'in yıldırımı lazere dönüştürebilmesi imkan dahilindeydi ama muhtemelen Oda bu başka bir logia'nın yeteneğine girer (Kizaru'nun) diye öyle bir yeteneğe izin vermedi. Orada Akainu Ace'e doğru hamle yaptığına göre Ace'in alevini yakacak seviyede ısı kullanması gerekli Jinbe'de bunu tek elle ''Kairagi'' tekniği bile olmadan bloklayabildi. Yine de hatırlatayım konu Jinbe değil tabii ki Jinbe çok dayanamaz ama Jinbe'den çok daha dayanıklılar (Luffy gibi) hiç hasar bile almayabilir.

''Diğer karakterlerin denk getirirse yapacağı şeylerin ne alakası var konuyla?'' Başka karakterler ilk olarak senin mesajında örnek olarak sunulmuş durumda,

Şu şekilde;

''Ufak bir beyin fırtınası yapalım ve Katakuri'de Moçi Meyvesi yerine, Magma Meyvesi olduğunu düşünelim''

Haliyle bu konuda arkadan saldırıp hasar verebilme olayında diğer karakterlerin illa magmaya ihtiyacı olmadığını söylemek normal bir şey.

Akainu'nun ısı arttırma yapabileceğini zannetmiyorum, ihtimal dahilinde tabii ama kanıtlanmış bir şey değil. Sonuçta başka bir logiadan örnek verirsek Enel ne kadar yıldırımı arttırırsa arttırsın yine de lastik Luffy'ye hasar veremiyordu. Enel'in yıldırımı lazere dönüştürebilmesi imkan dahilindeydi ama muhtemelen Oda bu başka bir logia'nın yeteneğine girer (Kizaru'nun) diye öyle bir yeteneğe izin vermedi. Orada Akainu Ace'e doğru hamle yaptığına göre Ace'in alevini yakacak seviyede ısı kullanması gerekli Jinbe'de bunu tek elle ''Kairagi'' tekniği bile olmadan bloklayabildi. Yine de hatırlatayım konu Jinbe değil tabii ki Jinbe çok dayanamaz ama Jinbe'den çok daha dayanıklılar (Luffy gibi) hiç hasar bile almayabilir.

''Diğer karakterlerin denk getirirse yapacağı şeylerin ne alakası var konuyla?'' Başka karakterler ilk olarak senin mesajında örnek olarak sunulmuş durumda,

Şu şekilde;

''Ufak bir beyin fırtınası yapalım ve Katakuri'de Moçi Meyvesi yerine, Magma Meyvesi olduğunu düşünelim''

Haliyle bu konuda arkadan saldırıp hasar verebilme olayında diğer karakterlerin illa magmaya ihtiyacı olmadığını söylemek normal bir şey.
Enel ve Luffy olayı farklı. Orada tamamen meyve antiliği durumu vardı. Yıldırım etkilemese de, yıldırım vasıtası ile üretilen ısı Luffy'ye zarar veriyordu. Sakazuki'nin düz magma yumruğu ile Meigo saldırısı arasında fark yoktu gibi oluyor senin söylediğin, ama bence vardır.

Katakuri'yi örnek olarak vermedim ki, Katakuri'ye Magma Meyvesi'ni verdim sadece. Yani konunun özü yine meyvenin yetenekleri ile ilgili. 'Katakuri, Luffy'ye yaptığı vuruşları moçi ile değil de magma ile yapsa ne olurdu?" gibisinden bir soruydu. Gördüğün gibi konu yine Magma Meyvesi ve onun vereceği hasar üzerine.

Geleceği gördüğü için büyük ölçüde vurkaç yapacak. Saldırırken de ne olur ne olmaz deyip kral haki kaplayarak saldıracak. Luffy akainudan çok daha hızlı olduğu için büyük ölçüde kaçacaktır. Ama koca amiral hiç mi vurmayacak? İllaki vuracak. Belki bir kolunu da alabilir luffynin. Veya elini. Luffy de meyve uyandırmış olacağı için bacağını diz tarafından uzatarak ayak olarak kullanacak geri kalan hayatında. Doğal olarak luffynin uzun kaybetmesi çok da dert olmayacak. Mesela kolunu dirsekten belki kaybedecek ama dirsekten lastiği uzatıp kendine kol el yapabilecek rahatça.

Açıkçası wb dövüşüne baktığımız zaman wb nin çoğu vuruşu meyve temelli veya silahlanma sertleştirme , kaplama saldırısıydı. Düzgün haki kullanamıyor iken ryou veya h.haki kullandığını pek sanmıyorum bu yüzden akainunun normalden dayanıklı gözükme durumu da var. Şuan prime wb vs akainu olsa wb çok büyük üstünlük kurar düşüncesindeyim.
Yani mesele akainuya iyi hasar vermekte ve saldırı yememekte bitiyor . Yani yeni hakide uzman ve dikkatli viri logialara kolay kolay mağlup olmaz.

Luffynin meyvesinin lastik özelliği akainuya karşı savunma olarak pek işe yaramaz çünkü kaido gibi birinin aksine
Akainunun vuruşları fiziksel olarak değilde
Yokedicilik olarak ön planda.

Ancak buna karşın serinin şu aşamalarında meyve den çok hakinin önemi vurgulanıyor ve kişinin kendisini destekleyen meyveler daha ön plana çıkıyor haki ile birlikte kullanıldığı zaman.

Yani bu açıdan yavaş yavaş logilara güç olarak veda ediyoruz diye düşünüyorum.

Şimdi luffy nin h.haki kaplama konusunda uzman olacağını ve olası bir meyve uyanışını düşünürsek akainu ile savaştığında olabilecek şeyler şunlar:

Akainu nun birçok hamlesini luffy gear 3 ve ryou ile bloklayabilir. Bunun yanında artık luffy h.haki sayesinde gear kullanmadan bile güçlü ve ikinci vites halinde ciddi bir hıza ulaşıyor. Akainunun , Luffynin saldırılarını bloklaması çok zor. Gear 4 uzun vadede akainu karşısında çok işlevli bir saldırı olmaz muhtemelen hem kendini hızlı tüketiyor hemde fiziksel güç bazlı saldırıları iyi yapıyor. Culverin saldırısı dışında akainuya zarar verecek pek olayı yok diye düşünüyorum.
Ki culverine de gerek yok. Gear 2 luffy + h.haki akainu için yeterli ancak bu savaş çok uzadığı taktirde savaşılan bölge yavaş yavaş magma ya dönüşeceğinden luffynin aleyhine olacaktır. H.haki kaplasa dahi yer erimis toprak ve kayalardan ibaret olduğu için bataklık gibi olacak ve hareket etmesi zorlaşacak bu yüzden bu olay olduktan sonra veya olacağı zaman gear 4 e geçmeli .
Kısacası ,

Hakinin biten bir şey olduğunu biliyoruz artık. Yani bu dövüşü luffy hızlı ataklar kullanır ve alan hakimiyetini kaybetmeye başladığı anda gear 4 ile bitirici vuruşlar yaparsa akainuyu alır diye düşünüyorum.
Çünkü artık akainu nun görülen bir üstünlüğü kalmadı. Bu anlamda akainu ya anlık hasarı yüksek olan karekterler çok zor anlar yaşatır gibi duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık