Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

Yav Sakazuki, Marco'yu istese öldürürdü diyor Garp'ın sahnesinde olsa daha beterini ederdi kafasını alırdıya getiriyor.. benim bu örneklerin alaksız oluyor öyle mi ? Ben adamla 1'e1 tartışmaya giriyorum daha farklı ve örnek verme sebebimle alakasız beni alıntılıyorsunuz Smokerla sonra suçlu, kötü olan ben oluyorum size iyi forumlarda bana siz varken iyi forum olamayacak gibi by, by size keyifli birliktelikler forumdan uzun süre gitme vakti gelmiş.
Ben zoruna gidecek bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Sunduğun argümanlar bana yetersiz ve sığ geldi, bunu belirttim. Ben forumdan gitmeni istemem, ama gitmekte kararlıysan da keyfin bilir. Canın sıkılmasın diye dediklerine katılmak zorunda değil kimse.

Son düzenleme:
Saka'nın meyvesi adamı yamultur luffy 1 kez yakalandı mı pert öyle bi meyve tabi saka da kral haki varsa. şuan luffy'nin uyanışa ihtiyacı var saka'yi yenmek icin.

Ben zoruna gidecek bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Sunduğun argümanlar bana yetersiz ve sığ geldi, bunu belirttim. Ben forumdan gitmeni istemem, ama gitmekte kararlıysan da keyfin bilir. Canın sıkılmasın diye dediklerine katılmak zorunda değil kimse.
Valla abi kimse bana herhangi bir nedenden katılmak zorunda değil. Yaptığım yorumlama sana sığda gelebilir, forumda kimse kimseyi çekmek zorunda değil. O attığım uzun yorumda arkadaşı etiketlememek benim suçumda sen onu konuya genel atıyormuşum gibi algıladın. Normalde, arkadaşın şu, şu dedikleri şeylerin mangada aksi olduğunu göstermek için attığım örnekler, başka tarz algılandı kendimi de bür türlü ifade edemeyip, uzun, uzun açıklamaktak sıkılıp, yorulduğum için bir de araya benim yaptığım ufak bir etiketleme hatası sonrası sen ve montana girince gerildim yok ortada alıncak, güvenecek bir durum yok. Kimseyede kırgın değilim.

Keşke konun güzelce konuşulsaydı da ben içine etmeseydim.

Son düzenleme:
Valla abi kimse bana herhangi bir nedenden katılmak zorunda değil. Yaptığım yorumlama sana sığda gelebilir, forumda kimse kimseyi çekmek zorunda değil. O attığım uzun yorumda arkadaşı etiketlememek benim suçumda sen onu konuya genel atıyormuşum gibi algıladın. Normalde, arkadaşın şu, şu dedikleri şeylerin mangada aksi olduğunu göstermek için attığım örnekler, başka tarz algılandı kendimi de bür türlü ifade edemeyip, uzun, uzun açıklamaktak sıkılıp, yorulduğum için bir de araya benim yaptığım ufak bir etiketleme hatası sonrası sen ve montana girince gerildim yok ortada alıncak, güvenecek bir durum yok. Kimseyede kırgın değilim.

Keşke konun güzelce konuşulsaydı da ben içine etmeseydim.
Içine etmedin, farklı görüşler de okunsun diye açtım bu konuyu zaten, böyle olması gerekiyordu yani, herkes fikrini söyler ve orta yol bulunur, bu kadar basit.

Silinmiş Üye

@Smoker merak ettiğimden soruyorum, güncel garp'ın yumruğunu mu sakazuki'nin yumruğundan daha ölümcül görüyosun yoksa prime olarak mı?

Katakuri geleceği görmesine rağmen luffy çevikliğiyle saldırılarından kurtulabiliyordu. Geleceği görmeyi de öğrendi luffy, odak kaybı yaşamazsa eğer sakazuki biraz hantal kalabilir. Hayatta kalmak için silahlanma değil gözlem hakisine güvenmeli. Çok fazla kaynak harcamadan magma saldırılarını savuştura savuştura açık arayacak, fırsat bulduğunda da kral hakili saldırılar ile yıpratacak akainuyu. Uzun süreli bir savaş olur, dediğin gibi, akainu dayanıklı bir karakter. Savaş sonuçlanana kadar hakisi yeter ise luffy kazanır yoksa ölür. Tek bir G4 e girme hakkı olacak, hakisinin bitmesi ölüm demek. Sabırlı olmalı ve doğru anı kollamalı. Ancak Luffy'nin karakteristik özellikleri mental olarak o kadar sabırlı olamayacağı yönünde. Muhtemelen ölür. Akainu luffy için ters bir rakip.

Akainu da Katakuri kadar K.haki yoktur. Nasıl yetişecek Luffy'nin hızına? Bir tek ölümcül meyvesi var. Eğer Luffy vurabilirse yok eder ama olay şuna da dönebilir "Akainu: Sen vurursun dikiş atarlar ben vururum toprak atarlar..." o yüzden sıkıntı. Akainu, Kaido gibi sarhoşta savaşmıyor yani buldumu bırakmaz aman meyvem söndü gideyim et yiyeyim geleyim falan... Gerçi bu gerçekçi bakış açısı bir de Oda var. Gider ordan bir bebe çıkar çiçek verdiği insanları 30 dakika kontrol eden bir meyvesi olur Kizaruyu çeker bizim safa o ara Kizaru bi Nusret'e götürür Luffy'i dallas steak için... Zaten tayfada ölmek için yer arayan Jinbe var Oda onuda sokar savaşa bir yerde... Hala 1 savaşa daha ihtiyacı var Luffy'nin... 1vs1 için. Zor yani meyve çok ters...

Luffy yanında Bartoromeo'yu kalkan niyetine gezdirir.:hhh: Vuracağı zaman kalkanı açtırır. Savunma yapacağı zaman bariyer kurar.

Burada bana ne anlatmaya çalıştın, anlamadım. Mangada yazanları ben de görebiliyorum. Jinbe dediğin adam kaç dakika dayanabilecek? Ben söylediklerimin anlaşılmadığına kanaat getirdim. Konuyu bile dövüşün nasıl gerçekleşebileceği üzerine açtım. Konuda "Sakazuki herkese tek atar" falan demişim de benim mi haberim yok? Dediğim şey gayet basit, "DENK GETIRIRSE" birkaç vuruş ile rakibini bitirebilir. Buradaki denk getirme rakibinin savunmasını aşmak anlamında söylediğim bir tabir, her vuruşu için denilmiş bir şey değil. Umarım şu saçma savunmaya devam etmez sen ya da başkaları.
Sen Jinbe su bastı (böyle bir şey mangada söylenmedi bu arada özellikle su bastığına dair veya özel bir teknik kullandığına dair) o yüzden ona rağmen eli az kalsın kopuyordu gibi bir şey söyledin. Tam olarak şöyle dedin; ''Jinbe'nin kolunun kopmamasını örnek veriyorsun. Ki Jinbe'nin kolu su bastığı halde yanıyor, o olmasa kopacak.'' Bende bunu mantıksız bulduğum için Jinbe orada Akainu'ya karşı en iyi savunmasını bile yapmadığını kanıtlamak için Jinbe'nin özel ''Kairagi'' yani Haki odaklı iki elle Big mom'a karşı yapılan savunmasını örnek olarak verdim. Jinbe en iyi savunmasını bile yapmamışken ve başka bir yere doğru gelen, yani Ace'e doğru gelen magmayı acele ile bloklaması gerektiğinden dezavantajlı olmasına rağmen Akainu kolayca Jinbe'nin koluna ağır hasar verip Jinbe'nin kolunu bir daha kullanmasına bile engel olamıyor, daha sonra Jinbe aynı kolla Luffy'yi taşıdığını göz önüne alırsak, Jinbe'nin kolunda magma sonrası önemli bir hasar yoktu.

Olay Jinbe Akainu'ya ne kadar dayanır değil tabii ki. Olay eğer Jinbe ''bile'' tek elle, en güçlü savunmasını bile yapmadan Akainu'nun magmasını blokluyorsa Jinbe'den çok daha güçlü karakterler (Luffy gibi) Akainu karşısında hiç sıkıntı yaşamazlar, gerekirse magmadan hiç hasar almazlar bunu söylemeye çalıştım. Benim mesajımda anlaşılmamış demek ki.

Sakazuki herkese tek atar dedin demedim, Sakazuki'nin yaptığının aynısını diğer karakterlerde arkadan saldırdığı esnada onlarda ''DENK GETIRIRSE'' yapabilir, bunu anlatmaya çalıştım, o yüzden o örnekleri verdim. Yani Jinbe sadece sırtını döndüğünde Akainu tarafından deliniyor, Ace yine sırtını döndüğünde deliniyor, öncesinde Ace kolu ile Akainu'ya karşı magma çarpışmasına rağmen Shanks gibi Ace kolunu bile kaybetmiyor, Ace'in sol kolu yani magma ile çarpıştırdığı kolunda hasar bile yoktu.

Olay savunmasız arkadan darbe almamakta.

Luffy Katakuri dövüşünün yarısını kaçmakla geçirdi. Genelde saldırıları bloklamaya çalıştı. Luffy arkasını Ace veya Jinbe gibi dönüp Katakuri arkadan mogura soksaydı sonuç farklı olurdu. Sadece Flampe dahil olunca Luffy'nin önden karnı deliniyor o da sonradan Katakuri'de kendini delince hasarlar denkleniyor. Verdiğim örnekler ortada, bunlarda arkadan denk getirdiğinde öldürebiliyor.

- Shanks kendini siper edince kıyıların lorduna bile kol kaptırıyor. Yani kıyıların lordu denk getirirse Shanks'tan kol alabilir.

- 4.tümen Thatch, meyvesiz Karasakal tarafından öldürüldü, muhtemelen aynı şekilde Thatch hazırlıksız yakalandı ve arkadan Karasakal tarafından öldürüldü.

- Oden arkasını dönünce Kaido tek vuruşla işini bitirdi, Kaido Oden'i orada hemen idam edebilirdi. Arkadan darbeler her zaman belirleyici oluyor.

Yani arkadan vurduğunda tekleyen veya öldürebilen sadece Akainu değil bunu anlatmaya çalıştım. Arkadan vurmadığında zaten örnekler ortada Akainu, Jinbe'nin ortalama tek elle yaptığı savunmasına bile ölümcül bir yara veremiyor, veya Ivankov, Curiel vesaire bunlar bile Luffy'ye kıyasla çok zayıf karakterler olmalarına rağmen magma ile darbe almalarına rağmen uzuv kaybedip ölmüyorlar, tabii ki Luffy'ye göre bu zayıf karakterler Akainu'ya çok dayanamazlar, ancak bunlardan çok daha üst seviye olan Luffy gibi veya diğer üst düzey kişiler Akainu'ya çok çok daha iyi dayanır, yüksek hasar almaz ve hiç hasar almadan bile Akainu'yu yenebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık