Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Bir kişi çıkıp da "Bu ceza değil İslam'da, her yerde yasak olmalıdır" dese dişimi kırardım zaten. Yine şahsımı şaşırtmayarak küçük detaylara (sen dahil) takılanlar oldu.
Hacı ben savunmadım, böyle uygulamalar var. Fakat yaptığın hatayı belirtmek istedim. Ayrıca bu uygulama hadis kaynaklı olduğu için tartışmaya açıktır da dedim, beni niye katıyorsun işin içine?

İnsan hakları vs. denmiş. Sen 20 kişiyi öldür sonra da gel bana "idam insan haklarına aykırı" de. 20 kişi ne olacak ya? Eğer cezaevinde bin kere ölüp dirilecekse başka. Güzel ülkemde öldürdüğü kişinin vergisiyle cezaevinde karnı doyan katiller var.
20 kişiyi öldürmüşse bu adamı ömür boyu hücrede tutacaksın bu adamı öldürdüğünde ne farkın kalıyor ki ondan.

duruma göre değişir ama şu ling chi taşlanarak öldürme asildi sürüklendi parçalandi çok kötüymüş

Evet öldürmeyip beslemelisin, aileleri onun yaşadığını bilmeli ve daha beter olmaları gerekiyor. Çünkü o insan, öldürdükleri hayvan sanırım?
Anlamak istemiyorsunuz adam belki pişman olacak ilerde veyahutta cinnet felan geçirdi normalde yapmayacağı şeyler yaptı sen gene affetme bunu ömür boyu hücrede tut ölmeyecek kadar yemek ver bir insanın özgürlüğünü elinden almaktan daha büyük bir ceza yok benim lügatımda yinede saygı duyuyorum fikrinize.

Çok ilkel ve basit bir düşünce insan öldüren idam edilmeli çocuk istismarcılarıda idam edilmeli vatan hainleri idam edilmeli.Bana göre olması gerekir sonuçta insalık tarihi bunlarla dolu müebbet hapisin bir caydırıcılığı yok adam içerde yiyip içip yatıyor.
İslamdaki yeri kısaca:
İslam kısas ile de insanlar arasındaki kin ve kan davası gibi zararlı şeyleri ortadan kaldırmayı amaçlar. Bir insanı öldüren bir kişi için toplam üç hüküm vardır İslam’a göre:

1. Öldürülen tarafın ailesi adamı bağışlar: Adam serbest bırakılır.

2. Öldürülenin ailesi “kan bedeli“ alır. İstedikleri meblağ karşılığı adamı af ederler. Adam yine serbest kalır.

3. Öldürülenin ailesi kısas ister; “kana kan“ Bunun üzerine “ İslam devleti “ adamı idam eder. Kan davası da olmaz, çünkü idamı yapan devlettir. katilin ailesi itiraz edemez, Öldürülenin ailesi de ceza verildiği için intikama kalkışmaz

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık