Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Noblesse

Parantez içine de Tian yazmak yerine bir süre Sovereign yazaydın keşke. Emin olamadım bir türlü. :(
Neyse, yukarıdaki yorumuna ithafen;
Dediğim gibi geçen yaptığımız tartışmaya cevap bulmuş olduk. Neden şimdi sorusunun cevabı çok açıkmış ve cidden tam zamanıymış. Crombel Muzaka'yı bilgilendirerek Maduke'un planlarını bozdu diyebiliriz. Kendisi direkt gitmeyecek de Raizel'e haber verecek gibi duruyor. Tam tersine direkt mekanı basar kurtları keserse hiç fena olmaz hani. :D
Rajak burada ölecekse bir şekilde haber verir de ölür. Ya artık ölmek üzereyken kaçabilmiştir de haber verip ölür ya da ölünce Rael'in ruh silahı tamamlanacağından haberleri olur ki bu biraz geç olmuş olur. Her türlü ölecek gibi geliyor ya neyse. :D

@meeteor fark ettikten sonra parantez içine de (Sovereign) diye yazdım işte, görmezden gelip idare ediverseydin bir süre. :artiz:

Aynen, Crombel'in de bahsettiği üzere böyle bir fırsatı kaçırmak istememişler, Noblesse ve 3 klan liderinin dışarıda olması, bir tanesini de yolda giderken yakalamışlar onu da aradan çıkartalım dediler şimdi de. :D

Şu saldırı için Maduk ve kurtları anlarım adamların asırlardır istediği şekilde yaşamalarına köstek olmuş nobleler. Ama bu hainler ne istiyor niye vatanlarına bunu yapıyor oradayım ben hala.. Ama cidden ne olmuş olabilir ki, kendi vatanlarına, insanlarına sırt dönmelerini ve onlarla savaşmalarını sağlayacak?.. Öğrenmemiz fazla sürmez umarım.

Muzaka'nın sessiz sedasız bir köşede olan biteni izleyeceğini sanmıyorum, beklemiyorum. O da bir şekilde olaylara karışacaktır. Raizel ile konuşup "gerisini sen halledersin artık" demez sanırım. :D

Rajak meselesi şu an için çok sıkıntılı, 6 düşman etrafını sarmış, birinden kaçsa diğeri yakalar. Destek gelmezse, yeni klan lideri Rael olacak gibi duruyor her ne kadar böyle bir şey istemesem de. Ama yarım Grandia'nın tamamlanması için de ikisinden birisinin ölüp ruh silahının tamamlanması lazım işte.

Bir de şu melez demem lazım sanırım, melez kurtların kurt ailesi içinden temizlenmesi lazım, onu da Muzaka halleder artık.:cool:

Yeni bir düşman çıkartmazlarsa seri şimdilik bitişine doğru hızla ilerliyor. Noblesse-Muzaka-Crombel üçlüsü safları oluşturacaklardır en sonra. Tabi Franky reyiz varken gerisi hikaye. :rolleyes:

400 senelik bir olay ve adamlar baya ülkelerini terketmişler. Buna etken ciddi bir şey olsa gerek. Bu kadar büyük bir olay ne olabilir ayrı merak konusu. Raizel de ortada yokken başlarına ne geldi de bu kadar büyük bir fikir ayrılığına düştüler acep? İşin garip tarafı gördüğümüz kadarıyla bohçalarını alıp çıkmışlar Lukedonia'dan. Giderken birileri bunlara engel olmuştur heralde değil mi? Aksi halde Lord'un otorite yerlerde olmalıydı.

Hainlerin ve melezlerin temizlenmesi lazım zaten. Bunun için Raizel ve Muzaka sırt sırta verirse sen o zaman gör şenliği. Gerçi tahminim bunlar sırt sırta verip temizlik yapacaklar ama kendileri de artık ebedi istirahate geçecekler. Geçenlerde de dediğim gibi seri şu an her tarafa kayabilir, tek birinin bir hareketi bütün gidişatı etkileyebilir. Çok hoş bir noktaya geldi seri. Devamı da aynı şekilde gider umarım.

Bana Rael yeni lider olacakmış gibi geliyor. Rajak ölmese bile artık benden olmaz diyip silahın kendi yarısını Rael'e verebilir. Rael'den haz etmiyorsun sanırım. :D

Bitecekse bu şekilde bitsin zaten. Sonra db gibi saçmalamasınlar.

Kaçma mevzuları bence ülkede ufak çaplı bir karışıklık çıkararak yapmış olabilirler. Yoksa "Lord hazretleri biz şimdi size ve lukedonia ya ihanet ediyoruz. Başımızda da Noblesse var ona göre. Hadi kalın sağlıcakla, biz gittik." demedikleri ortada. :D Dediğin gibi ortada Lord'un itibarı ve otoritesi söz konusu.

Ragus şu mumya kılıklı noble de olası bir Rai ve Muzaka işbirliğinin kötü olacağını söylemişti. Neticede ikisine aynı anda meydan okuyabilecek kimse yok bu yeryüzünde. :cool:
Artık Rai de ömrünün sonuna gelmişken çekilsin ebedi istirahate. Ama bu noblesse in vesayetini devam ettirecek ailesi yok. O nasıl olacak işte o konuda hiç bir fikrim yok.

Şu anki şartlar Rajak'ın öldürülüp Kertia klan liderliğinin Rael'e geçeceğini gösteriyor o konuda bir problem yok ama liderliğin geçecek kişi çok problemli. Şu son sayılarda biraz utanma, biraz da duygu göstermeme katsayısı kastırdı senarist ama yemezler. :mincika: Elimizde bir Regis varken ikincisine ihtiyacımız yok.

Bitecekse bu şekilde bitsin zaten. Sonra db gibi saçmalamasınlar.

Kaçma mevzuları bence ülkede ufak çaplı bir karışıklık çıkararak yapmış olabilirler. Yoksa "Lord hazretleri biz şimdi size ve lukedonia ya ihanet ediyoruz. Başımızda da Noblesse var ona göre. Hadi kalın sağlıcakla, biz gittik." demedikleri ortada. :D Dediğin gibi ortada Lord'un itibarı ve otoritesi söz konusu.

Ragus şu mumya kılıklı noble de olası bir Rai ve Muzaka işbirliğinin kötü olacağını söylemişti. Neticede ikisine aynı anda meydan okuyabilecek kimse yok bu yeryüzünde. :cool:
Artık Rai de ömrünün sonuna gelmişken çekilsin ebedi istirahate. Ama bu noblesse in vesayetini devam ettirecek ailesi yok. O nasıl olacak işte o konuda hiç bir fikrim yok.

Şu anki şartlar Rajak'ın öldürülüp Kertia klan liderliğinin Rael'e geçeceğini gösteriyor o konuda bir problem yok ama liderliğin geçecek kişi çok problemli. Şu son sayılarda biraz utanma, biraz da duygu göstermeme katsayısı kastırdı senarist ama yemezler. :mincika: Elimizde bir Regis varken ikincisine ihtiyacımız yok.
Alıntılamayı unuttum la. Hemen misilleme yapıyorsun. :(

Temennine canı gönülden katılıyorum. Lastik gibi uzatmazlar umarım. :S

Asıl savaş başlamadan önce baya fb göreceğiz anlaşılan. Tabi buna Muzaka'nın kızının öldürülmesinden sonra çıkan olaylar ve Raize vs Muzaka dahil olsa tadından yenmez. Gerçi onu bşr sonraki arca bırakması daha mantıklı geliyor şu an. Şimdilik sadece 400 sene öncesine gidecek gibi geliyor.

Rai-Muzaka işbirliğini temizlik için teklif ettim farkındaysan. Yoksa kimin haddine karşısına çıkmak bu iklinin. :cool:

Regis gibi olmayacaktır Rael. Regis herkesle baya kaynaştı zira. Bu kibirli hallerini terketmez Rael. Tam bir tsundere olacaktır. :D

@meeteor Olaya farkındalık katalım diye şeettiydim ben. :(

Şöyle bir şey var ki, geçmişi göstermeye çalışsalar bir bu kadar daha sayı çıkar bence, o malzeme var ellerinde. Ama yüzeysel biçimde geçeceklerdir geçmişi aynen önceki fblerde yaptıkları gibi. Yoksa Muzaka'nın hayatı, kızını katledilişi ve sonrasında yaşanan Muzaka Raizel savaşı, peşine ihanet eden nobleler, örgütün kuruluşu vs. çok farklı bir boyuta taşır seriyi. Ama yapmazlar işte. :(

Muzaka bile kendisini öldürmeye 2 tane yollanınca hayal kırıklığına uğruyor, 4ü duyunca seviniyor herif. :D Böyle basit bir iş için Rai ile işbirliği yapmaz ki hem "bu ailevi bir mesele sen karışma Rai" diyebilir. :D

Rael'i sevemedim gitti, düştüğü aptallıklar dışında da sevdiğim hiç bir özelliği yok. İlerleyen zamanlar bize ne gösterir bekleyip göreceğiz. :rolleyes:

Sonunda be. Bütün gün bunu bekledim en sonunda da aklımdan çıkmış lanet.
Neyse... Bölüm gayet güzeldi, noble arasında ki en hızlısı Rajak ve kuçu kuçuların arasında en hızlısı olan Kuharu denen Medicham dövüşü... Saldırılar sonucu oluşan patlamalar bayağı bir uzaktan görünüyor ve tabi ki anlamakta güçlük çekiyorlar, yıldırıma benziyor ama yıldırım olmadığını da anlamışlar.
Rajak, hem rakibiyle savaşıp hem de durum analizi yapıyor, bir yandan da Lukedonia'ya nasıl haber veririm derdinde. Diğer gerzekler de durumu tam tersi şekilde yorumluyor bunlar rakibin gücünü okuyamıyor mu yoksa bu seride o şekil bir olay yok mu. :S
Medicham kılıklı ezik oğlu ezik, beklentilerimi boşa çıkarmadın diyor. Lan bu kurtların bir tarafı çok kalkık. Noblesse ve Muzaka'nın yokluğunda ortamı boş bulmuşlar tabi, istedikleri gibi at koşturup kendilerini bir halt zannetmişler. Birilerinin bunları ait oldukları yeri tekrar hatırlatması lazım.

Bölüm genel itibariyle aksiyon odaklı, durum analizleri geçti. Rai ve Franky dışında bu denlisini ilk kez görüyoruz neticede, aşırı beğendim.

Şu asalete bakın. :cool:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık