Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neden One Piece?

Bir anda almıyorlar aslında. Luffy, Aokiji ile karşılaştığında diyor. Sizin gibilerle karşılaştığım için güçlenmem gerekiyor diye. Sanji ve Zoro da o tür teknikler üzerinde çalışmışlardır da orada ortaya çıkmıştır. Hem, çok zorlu rakiplerle karşılaştıkları ve onları bir şekilde yendikleri için o anda güç artışı yaşamaları normaldir bence. Çünkü bedeninin sınırlarını zorluyorsun bir dövüş için ve sınırını genişletiyorsun sonunda.
Abi nerde çalışmışlardır.Sanji bluenodan ayar yedikten sonra üstünü değiştirmiş bacak bacak üstüne atmış robin hakkında konuşşuyor.Luffy ile zoro desen hep göz önündelerdi

Abi nerde çalışmışlardır.Sanji bluenodan ayar yedikten sonra üstünü değiştirmiş bacak bacak üstüne atmış robin hakkında konuşşuyor.Luffy ile zoro desen hep göz önündelerdi
Sanji ile Zoro'yu bilmem ama Luffy'nin biranda güçlenmesi gayet normal bence.Çünkü kan pompalama ile güçleniyor hemen bu eğitim ile olacak birşey değil.Aklına gelmiş ve denemiş olmuş işte.

Beyler size göre mantıklı nedenleri olabilir ama bu benim düşüncem.Chopperin rumblenı anlatıyorsun ama tayfada en çok merak edilen üçlünün gelişmelerini kısa da olsa açıklamaman benim için tutarsızlıktır.Gerçi luffynin g2sini lucci anlattı ama diğer 2li muamma hala

Eniess lobby olayını ben şöyle düşünüyorum.Normalde onlar kadar fiziksel güce sahipler ama gerekli teknikleri bilmiyorlardı.Teknikleri öğrensin diyede zaten CP9 üyeleri ile bizim 3'lü bir kere vs yaptı.Bunlar ufakta olsa tutarsızlık sayılabilir belki ama görmezden gelmek gerekir.One piece rakip olmaya çalışan manga ile aralarında bu kadar fark varken.

Hocam bu adamlar sabit bir yerde durmuyor ki teknik kassınlar hep denizdeler. Ayrıca water 7 bir kamyon dolusu dayak yedikten sonra enies lobby'de artık dövüşmek için sebebimiz var diyip koskoca marinenin 3 kalesinden birini yıksalar daha mı mantıklı olurdu. Zoro kılıç ustası olduğu için onun power up'ı ayrı ama Luffy ve sanji vücutlarını kullanarak dövüşen adamlar onların power up'ı daha bir özel olmalıydı ki öyle de oldu.

Hocam bu adamlar sabit bir yerde durmuyor ki teknik kassınlar hep denizdeler. Ayrıca water 7 bir kamyon dolusu dayak yedikten sonra enies lobby'de artık dövüşmek için sebebimiz var diyip koskoca marinenin 3 kalesinden birini yıksalar daha mı mantıklı olurdu. Zoro kılıç ustası olduğu için onun power up'ı ayrı ama Luffy ve sanji vücutlarını kullanarak dövüşen adamlar onların power up'ı daha bir özel olmalıydı ki öyle de oldu.
Umarım söylediklerini doğru anlamışımdır.Teknikleri kendi başına öğrendiler demedim zaten.Teknikleri CP9 üyeleri ile dövüştükleri sırada öğrenip(yani onlardan görerek)power up yaptılar demek istemiştim.

Demek istediğim power up yapıcak zamanları yok adamın. East blue'dan enies lobby'e epi topu 3-4 ayda gelmişlerdir. Cp9 tekniklerini görmelerininde bir etkisi var ama bunun yanında zoro enies lobby'de usopp'u kaybettikleri zaman ''zorlu yolculuklar yaptık aramızda kolayca ölecek adam yok'' diyor. Fiziki yeterlilikleri var ama teknik fakiriydiler. Sanjinin düz tekmelerinin jyuburayı zorlaması, Blueno'nun Luffy hakkında öncekinden çok farklı demesi vb. Zoro ayrı bir parantez onun hakkında bende net bir şey diyemem sonuçta kılıç ustalığı ayrı bir şey oda bir şekilde güçlendi :D

Naruto fanatiği bir arkadaşımla sürekli naruto üzerine sohbet ediyoruz. Ona sürekli One Piece'i okumasını izlemesini tavsiye ediyorum. Sanırım bi kaç bölüm izlemiş ve bana dövüş sahnelerinin çok berbat olduğunu söyledi. İlginçtir ki ben narutodan dahada bağımlısı olacağını düşünmüştüm arkadaşımın. :artiz:

Neyse ben kendim takip ettiğim izlediğim okuduğum anime ve mangaların hepsini kafamda mukayese ettim (aslında sadece Naruto ile One Piece ) ve One Piece'i anlayarak takip eden birisinin favori mangasının One Piece olacağına karar verdim :cool:

One Piece ;
-Her zaman gizemini korumasını başarıyor.
-En küçük ayrıntıyı dahi sayfalarca tartışıyoruz ve genelde sürekli ters köşe oluyoruz.
-Tayfada ki her karakterin kendi hayali olması ve bu hayallerin hepsinin bir bütün olması. Bir diğeri olmasa diğer hiç birinin hayali gerçekleşmeyecek gibi birbirine bağlı olmaları ve bunun taaa en baştan ODA tarafından yazılması.

Naruto ;
-Naruto'da harika vs'ler var hakkını yemeyelim ( Naruto vs Pein favorimdir )
-Kişiler ve olaylar değişse de sürekli aynı senaryo oluyor aslında. Konoha'ya saldırı = kahraman Naruto.Bu şekilde giderse Goku gibi Kami'den daha güçlü olacak.
-Naruto da şuan gizemini koruyan ve tahmin etmekte çok fazla zorlanacağımız bir şey varmı ? Madara , Kyuubi , ayın gözü planı , Akatsuki zaten bitti. Sasuke ergeninin mallıklarını izleyeceğiz büyük ihtimalle savaştan sonra.

Örnekleri çoğaltabilirim ama sanırım derdimi anlatmaya yeterli bunlar. Beni One Piece'e en çok bağlayan olay kesinlikle GİZEM'idir. Hepimiz tayfa ile birlikte bir gün Raftel'e gideceğimiz günü bekliyoruz. Ama Naruto'da nereye gidiyoruz yada neyi ne merak kadar ediyoruz ?

Bu yüzden ben One Piece diyorum. Sizler ne dersiniz merak ettim.
Aynen katılıyorum bende naruto okuyorum ama one piece gerçekten başka hele tobinin obito olmasından sonra

Hiç bir yorumu okumadım çünkü uzun geldiler gece gece okumak zor o yüzden kısa ve net;
Beni hem eğlendirip hemde mutlu ettiği için OP :D

Luffynin g2 si zaten anlik bisey power up bile sayilmaz.g2 ui bulurken arada neden zaman olsun.
Sanjinin diableside ayni olay nasil bir bulus bekliyosunuz ki.Bu 2 si anlik seyler.
Zoro nun power up derken neden bbahsediyorsunuz onu anlamadim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık