Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neden One Piece?

O defteri somut olarak kaybetmiş olabilirsin ama soyut olarak harika tecrübeler bırakmıştır üzerinde. Yazamaya devam. Olurda romanın tamamlanıp yayımlanırsa söz alacağım.

Bende One Piece'i ilk o yıllarda starda görmüştüm ve etkilendiğim şeyler "şeytan meyvesi" "3 kılıç kullanan adam" ve Luffy'nin tuhaf karakteri. Aynen senin senin gibi yıllar sonra lastik çocuk diye aratınca "korsan fan"ı buldum sonrası malum :D
ah be ah. Ne günlerdi o günler. Okulda, dersteyken bile yazıyordum ha bire. Matematik hocası yanıma yanaşıp bu ne diyordu ben de hiç çekinmeden, roman yazıyorum hocam diyordum. Yahu bu nasıl iş. :D Hoca da, sert bir hocaydı yani, kimseye eyvallahı yoktu ama bana gülüyordu. Luffy'nin yazıldığı yerlere bakıp bu ne diyordu. Ben de isim diyordum. O zamanlar Luffy'i Laffi diye okuyordum. :D İnşallah çıkar da okuruz bir gün diyordu.
Çıkacak hocam, çıkacak. Ama konusu farklı. Yine o konu gönlümde yatar. :D

''Lastik Çocuk''u ilk kez izlediğimde Luffy bende acayip bir psikopat karakter izlenimi bırakmıştı. Arlong arc'a denk gelmesi en büyük sebep arlong parkı yıkarken acayip etkilenmiştim. Tabii yıllar sonra Luffy'nin bu kadar salak çıkmasını beklemiyordum :D

Bende ilk izlediğim zamanlardan Nami'nin dövmesini bıçaklamasını hatırlıyorum.Aklımda kalan şeylerden biri bu.

''Lastik Çocuk''u ilk kez izlediğimde Luffy bende acayip bir psikopat karakter izlenimi bırakmıştı. Arlong arc'a denk gelmesi en büyük sebep arlong parkı yıkarken acayip etkilenmiştim. Tabii yıllar sonra Luffy'nin bu kadar salak çıkmasını beklemiyordum :D
ben ilk usoppun köyünü izlemiştim orda da bir an mal geliyordu bir an diyordum fena türkçe dublajda bir garipti şuan düşününce benimde aklımda psikopat diyeydi ama garip, sağı solu belli olmaz şeklinde:D

Anlatsam şaşarsınız...

Anlatıyorum, şaşın;

Çocukken, yani daha 11 yaşındayken tanıştım One Piece ile. Yıl 2001 idi sanırsam. Star TV'de yayınlanıyordu. Her hafta sonu, cumartesi günü saat 09.00'da hiç kaçırmadan izlerdim. En son Lugetown'u izlediğimi hatırlıyorum o yıllar. Sonra bir daha yayınlanmadı ve ben de hiç bir yerde bulamadım. O zamanlar konusundan o kadar etkilenmiştim ki, üzerine bir roman yazmaya karar verdim. Evet, aynen öyle. Şu anda da bir fantastik roman projem var, üzerinde çalıştığım, yazımı tamamlanınca yayınlanacak olan. İşte One Piece için de aynen böyle düşünüyordum. Roger'in ismini yanlış hatırlamışım o zamanlar. Romanıma onu, Kral Aspendos diye ekleyecektim. Onun dışında Nami'nin ismi de aklımda kalmamıştı ki onu da Elfia olarak düşünmüştüm. Usopp ise tamamen aklımdan silinmişti (Niye acaba :D) Luffy, Zoro ve Sanji, her halleriyle tam olarak aklımdaydılar ve isimleri de aynıydı kurgumda. Kurguma göre ise, Büyük Hat denen bir okyanus yolu takip edilince, Kral Aspendos'un sakladığı hazinesi bulunacaktı ve onu bulan, dünyanın en zengini olacaktı. İdam edildiği sırada hazinenin bulunduğu yolu söylediği için, sadece korsanlar değil; krallıklar, tüccarlar, lordlar ve aklınıza gelebilecek herkes o efsanevi hazinenin peşinden gidecekti. O dönemde, çok güçlü bir korsan olan ve bir ülkeyi ele geçirerek kralı olmayı başaran Gregoria adında korkunç bir adam vardır ki bu hazinenin en büyük adayı da odur. Bu şekilde, o Büyük Hat üzerinde geçen mücadeleler anlatılacaktı. Kurgunun sonunda ise, son adaya kadar gelmeyi başaranlar, orada büyük bir savaşa tutuşacaktı. O savaşta bir çok gerçek ortaya çıkacaktı ve saire.
Konuyu, satın aldığım spiralli bir kare metot deftere geçirmiştim. Hatta 70-80 sayfa kadar da yazmıştım. Ne günlerdi.
Çocukça bir fikirdi işte. Bir kere, izlediğin animenin konusu aynen kopyalamış ayrı bir roman yazmayı düşünüyorsun bre mendebur! Bunu düşünmem de iki yılımı aldı. Sonra google'a bir aratayım şu Lastik Çocuk çizgi filmini dedim kendi kendime. Sahibi kimse bir şekilde ulaşayım da konusunu romanıma almak için izin isteyeyim, sonra sorun çıkmasın. Vre vre! Gerçekten çocukluk!
O defteri, kuzenim sağolsun, kaybettim. Kendisini de anıyorum şimdi. Ne yaptı, nasıl kaybetti bilmiyorum. Ancak onun kaybolması içime öyle bir oturdu ki, anlatamam. Hala içim yanar. :(
Neyse, şu anda üzerinde çalıştığım romanımda da Elfia karakteri bulunacak ve One Peice'den çok hafif de olsa izler taşıyacaktır.
Benim üzerimde bu kadar etki bırakan bir eseri neden seçtiğimi mi sordunuz? Aha işte cevabı.
Ayrıca, şurada da One Piece için duygularımı dökmeye çalışmıştım bir zamanlar;Aha da link

Cidden çok seviyorum bu seriyi yav. :(
Benim için, fantastik kurgu denince bir numaram Harry Potter, iki numaram, LOTR-Silmarillion, üç numara ise One Piece'tir.

Bu yazı ve one piece hakkındaki görüşlerim:
Yazını okuyunca çok duygulandım çünkü bende benzer bir durumu bir süre yaşadım ve açıkcası logutown bittiğinde stardan kaldırılmıştı tam dragonu gördük yasak geldi ilk 1-2 yıl pek fazla takılmadım ondan sonra yaklaşık 6 yıl daldığımda bazen dragonun dövmesini ve zoronun yubashiri yi satın aldığı sahne aklıma geldi kendi kendime seriyi bitirmeye çalıştım ama açıkcası fazla sayısalcıyım uzaktan yakından edebiyat, türkçe ve yazma sanatıyla alakam yok o nedenle pek bir yere varamadım, seriyi bulıyım dedim ismi star da lastik adam dı benim aklımda da sadece lastikle ve yeşil saçlı kılıç ustası kaldı(isim hafızam berbattır bu kadar kalmasına bile şaşırıyorum) işte bir gün animeyle manga ile hiç alakam yokken kuzenim bu seriden bahsediyordu zoro nun kılıcı alma sahnesini tam anlatcakken ben sonunu getirdim sonra adını sordum, nerden izleceğimi sordum, seriye başladım one piece fitili ateşledi kaç yıl sonra one piece sayesinde tekrar animeye başladım ardından manga okumadan da duramadım, bu ölçüde sevdiğim bir seri yok gibidir en azından manevi değeri en fazla olan budur.
Zoro'nun lanetli kılıcı havaya atıp kolunu ortaya koyduğu sahne benim de aklımda yer etmişti.
O roman fikirlerinden sonra aradan yıllar geçti ve bir türlü bulamadım. Sonra, 2011 sonlarında gerçek isminin One Piece olduğunu öğrendim, facebook sayfalarından. Bir süre sonra da serinin hala devam ettiğini öğrendim ve çok şaşırdım. 10 yılı aşkın bir süredir nasıl devam etmişti, anlamış değildim. Devamında neler olduğunu öğrenmeye çalıştım, yazdıklarımla uyuşacak mı acaba dedim. Sonra izlemeye başladım, en baştan. 2012 yılı başlarında da korsanfan'ı keşfettim. Ve sonrası malum. Hakkında her şeyi öğrendim ve Oda'yı da minnet duyacağım yazarlar arasına ekledim. Eğer bir gün romanımı yayınlamayı başarırsam, sorduklarında; ilham aldığım kişilerin arasında Rowling ve Tolkien'den sonra Oda'yı da sayacağım.

WHITE

@Barsolino afedersin ama tutarsız bi şekilde sallayıp tutmuşşun. Luffy blueno yu g2 kullanmadan önce de bi gùzel dövüyor. Luffy g2 geçtikten sonra Blueno dokunamıyor bile Luffy. Luffy vs Lucci ye gelirsek Luffy g2 geçmeden önce Lucciyle başa baş ama lucci burun farkıyla önde bi şekilde dövüşüyorlar. Luffy g2 e geçiyor Lucci de meyvesini kullanmaya başlıyor ve başa baş dövüşüyor. Crocodile gelirsek o WB ye bile posta koyar ama sadece posta koyar.

aslında ben biraz katılıyorum enies lobbydeki aldıkları power uplar oldu bittiye getirilmiş.Luffy 1 günde yemek yiyerek power up aldı desek yeridir.Aynı şekilde zoro ve sanjide

aslında ben biraz katılıyorum enies lobbydeki aldıkları power uplar oldu bittiye getirilmiş.Luffy 1 günde yemek yiyerek power up aldı desek yeridir.Aynı şekilde zoro ve sanjide
Ama bu Oda'nı tarzı. Power up bölümlerini anlatmak istese inan her bir karakter için en az 10 sayı çıkartır. O yüzde 3D2Y power up'ıda göstermedi. Hepsi başlı başına hikaye çünkü.

Ama bu Oda'nı tarzı. Power up bölümlerini anlatmak istese inan her bir karakter için en az 10 sayı çıkartır. O yüzde 3D2Y power up'ıda göstermedi. Hepsi başlı başına hikaye çünkü.
Hocam benim demek istediğim bir anda almış olmaları.Yoksa neden göstermedi diye değil

Hocam benim demek istediğim bir anda almış olmaları.Yoksa neden göstermedi diye değil
Bir anda almıyorlar aslında. Luffy, Aokiji ile karşılaştığında diyor. Sizin gibilerle karşılaştığım için güçlenmem gerekiyor diye. Sanji ve Zoro da o tür teknikler üzerinde çalışmışlardır da orada ortaya çıkmıştır. Hem, çok zorlu rakiplerle karşılaştıkları ve onları bir şekilde yendikleri için o anda güç artışı yaşamaları normaldir bence. Çünkü bedeninin sınırlarını zorluyorsun bir dövüş için ve sınırını genişletiyorsun sonunda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık