Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto'da Adamın Dibidir Dediğiniz Karakter

Naruto'da Adamın Dibidir Dediğiniz Karakter

• Kullanılan toplam oy
    113

Üye silindi 1004

Birini çok seven insan onun için her şeyi yapmaya göze alır. Onun canını yakması gerekse bile bunu yapar çünkü yolun sonunda yaptıkları şeyler onun faydası içindir. Luffy'nin bir sözü var Sanji'ye beni tekmelemene rağmen asıl acı çeken sensin demişti. Itachi'nin durumu da ona benzer. O yapılanlar sırasında daha büyük acıyı ve yükü çeken Itachi'ydi. Kendini bir suçlu gibi göstererek ve kardeşinin elinden ölüp kardeşini klanının intikamını almasını sağlayan bir kahraman yapmayı kabullenebilmiş bir adam bu. İstediği kadar çarpık olsun sevgisi böyle bir sevgi daha görmedim ben.
Birini çok sevdiği için soykırım yapmak = Ruh hastası bir sapık. Savunulabilecek tek bir tarafı bile yok. Sevgi öyle bir şey değil zaten. Romantizmin de sınırı var. ?

Birini çok sevdiği için soykırım yapmak = Ruh hastası bir sapık. Savunulabilecek tek bir tarafı bile yok. Sevgi öyle bir şey değil zaten. Romantizmin de sınırı var. ?
İyi de adam sadece Sasuke için yapmadı soykırımı. Onun için köyde ki herkesten daha değerliydi bu doğru ama ona verilen bir görev vardı o da görevini yerine getirdi. Eğer darbeye sessiz kalsaydı bu sefer kardeşinin de ölme ihtimali daha fazlaydı. Uchihaların icabına bakarak hem köyüne ihanet etmemiş oldu hemde kardeşinin hayatını kurtardı. Bir taşla iki kuş vurdu kısacası.

Bunlar yediği retcondan sonra karakterin yaptıklarını meşrulaştırma çabaları. Adamın elinde belki de yüzlerce kişinin kanı var, ayrıca ufak bir çocuğun psikolojisini alt üst etmesi var. Çocuğa hayatı boyunca intikam ve nefret duygusunu aşıla ondan sonra beklediğim kişi olmadın, suçlu oldun de. Kahraman falan mı olmasını bekliyordu yaptığı onca şeyden sonra.
Verilen emri yerine getirmese yüzbinlere sebep olacaktı belki. Yüzlerce kişinin kanı eline bulaştı diyorsun kurtardığı yüzbinleri unutuyorsun. Kardeşinin embesil olması İtachi'nin suçu değil. Sasuke'nin yaşadıklarının yanında Naruto'nun yaşadıkları çok daha fazlasıydı. Konoha'dan nefret etmesi gereken Naruto'ydu ama o insanlara kendini kabul ettirmeyi seçti. Sasuke yaşadığı olaylardan sonra Konoha'da el üstünde tutuldu. Ailesini öldüren tilkiyle iç içe yaşadı Naruto. Naruto'nun ızdırabının yanında Sasuke'nin yaşadıklarının esamesi bile okunmaz. Nefret ve intikamını İtachi'ye kusmasını hadi anlarsında ergen gibi ben Konoha'ya saldıracağım dediği anda abisinin korumaya çalıştığı değerlere savaş açmış oldu uyuz. Neyse ki Naruto ağzına ağzına vurunca adam etti Emosuke'yi.

Seride en boşa övülen karakter İtaçi'dir. Koskoca Hashirama bile ''Hehehe Hokage bilgeliği'' var minvalinde bir şeyler demişti. Bu ruh hastasının böyle beleşten övülmelerini hatırladım, sinirlerim bozuldu. :/

İtachi mevzusu altı dolu bir konu değil bence. İtachi yapmasaymış Anbu yaparmış da falan da. İyi de bu klan tek bir kişi tarafından katledilebiliyorsa çok da tehlikeli değil demek ki. Yani İtachiyi al yanına etkisiz hale getir sorumluları hapse at olsun bitsin nedir bu yani. Ama sorun bence İtachi'den de öte mangakanın kurduğu tuhaf mantıkta.

Masum Duygular

1- Binlerce kez kılıç saplamak.
2- Anne baba katliamı izletmek.
3- Fırsat bulduğu her yerde taciz etmek.

Bahane "güçlensin adam olsun"... İnanılmaz. Boğazından tutup gırtlağını sıkarken inanılmaz masum. Sasuke'ye duyduğu çarpık hislerden dolayı katliam yapmak.

Adam gibi adam olduğu için helali yapıyor işte. 1000'lerce defa boğazını sıkmış adam bunu da yapmazsa olmaz.
Adam gibi adam budur. Bunu yapacak seride başka bir babayiğit çıktı mı? Hayır.

İtachi mevzusu altı dolu bir konu değil bence. İtachi yapmasaymış Anbu yaparmış da falan da. İyi de bu klan tek bir kişi tarafından katledilebiliyorsa çok da tehlikeli değil demek ki. Yani İtachiyi al yanına etkisiz hale getir sorumluları hapse at olsun bitsin nedir bu yani. Ama sorun bence İtachi'den de öte mangakanın kurduğu tuhaf mantıkta.
İtachi tek başına katletmedi klanı,Obito'da yardım etti.

İkisi klana gece aniden baskın yaptı.

Klan hazırlıksız yakalandığı için yenildi,güçsüz olduğundan değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık