Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Hashirama göçmenleri bir yere toplar tüm ülkelerin onlara bütçe ayırmasını isterdi ve düzenli ve planlı bir şekilde ülkelere dağıtırdı; Tobirama'nın ne yapacağı belli.
nefret döngüsünü bitirmek istese de başarılı olabilir miydi haşirama gerçekten bu yapacağı ile?

nick güzel bi yükseltme olmuş. büyük ihtimalle köfte yanında piyaz yenilen bi türkiyeye doğmamış milenyum bebeleri laf atmıştır aman sakın yılma kardeşim.

nefret döngüsünü bitirmek istese de başarılı olabilir miydi haşirama gerçekten bu yapacağı ile?

nick güzel bi yükseltme olmuş. büyük ihtimalle köfte yanında piyaz yenilen bi türkiyeye doğmamış milenyum bebeleri laf atmıştır aman sakın yılma kardeşim.
Hashirama ütopik bir karakter olmasının yanında bakışı da bu yönde. Herkesi kendi gibi zannetmesi Hashirama'nın tek yanlışı, ne yazık ki nefret döngüsü bitmez.

Sağ ol :D Laf edenler oldu ama damak tadı olanların beğenilerini aldım, bu bana yeter.

Dostum çürütme olayını yanlış anlamışsın sen. İnanç ya da algı (yerleşik fikir) çürütül(e)mez. Öyle olduğuna inandırmışsın kendini bir kere :D Bir argüman çürütülebilir ve o sen de yok. Bunu kaba olmak için demedim yanlış anlama bayağı düz anlamıyla, bir argüman yok diyorum. Yani ofansif alma bunu.
Savunduğum şey Hashirama'nın pollyanna olması.Arkasını doldurmak için Madara'nın bi lafıyla kendi canına kıymaya kalkmasına,Madara'ya karşı sürekli töleranslı olmasını örnek gösteriyorum.Sen buna argüman değil diyorsun ? Sebep ? Senin hoşuna gitmiyor diye argümanlıktan çıkmıyor.:/ Hashirama pollyanna deyip arkasını doldurmadan bıraksaydım ''argüman yok'' olurdu.

Hareketin falsoluğu kısmına gelirsek, kusura bakma ancak alakası yok.
Kaldı ki buradaki falso da aşırı göreceli bir şey. Bir açıdan mertçe bir hareket başka açıdan elbette safça.
Çelişki ? Önce benim dediğime alakası yok deyip sonra benim baktığım perspektiften bakarak ''Elbette safça'' deyip bana da hak veriyorsun.Benim bakış açımı da kabul etmene rağmen argüman yok diyebiliyorsun.Kendinle çelişiyorsun.:/

Hashirama'nın olayı "Şu savaşlar çağını bir şekilde bitirebilmek için bir yol varsa ve o yol benim ölmemse varsın olsun" gibi bir şey orada. Adam "Haa ben ölürüm ve hepiniz kardeş olursunuz" demiyor. Tam da gemici zihniyeti işte :D :D
Yine benim dediğime geliyor olay.Kendisi ölünce bazı şeylerin rayına oturacağına inanmış oluyor işte.

Sürekli gemici zihniyeti yazıp arkasına :D:D:D:D böyle emoji koyunca haklı olunmuyor ama sen bilirsin yine de.:/

haşirama babanın erdemi madarayı korkutmuştu. adam sırf bu yüzden başka bi plan yapmak zorunda kaldı ama baktı ki insanları haşirama gibi kendi iradesiyle ikna edemeyecek gitti kuyruklu işine falan girişti... fakat seri sonunda gördük ki haşiramanın mirası sonunda gelen büyük kötüyü bitirdi. sevgi ve halkların kardeşliği nefreti yendasdklhas

Hashirama pollyanna deyip arkasını doldurmadan bıraksaydım ''argüman yok'' olurdu.
Dostum arkasını doldurduğunu sanman, gerçekten de dolduğu anlamına gelmiyor. Subjektif şeyler söyleyip duruyorsun, arkası sana ve x kişine göre doluyken bana ve y kişisine göre değil çünkü konuştukların tamamıyla senin algınla alakalı. Polyannacılık denen şey kaba tabirle "Bir kolum koptu mu olsun öbürü var" gibi bir şeydir. Ve her iyimserlik "polyannacılık" değildir. Hashirama içinde bulunduğu konjektür için biraz fazla iyimser ve fedakar dersen bunu bi nebze anlarım. Ancak "Adam polyanna abi" çekersen bu argüman olmuyor çünkü hem Hashirama karakterini hem polyanna karakterini besbelli yanlış hatırlıyorsun.

Çelişki ? Önce benim dediğime alakası yok deyip sonra benim baktığım perspektiften bakarak ''Elbette safça'' deyip bana da hak veriyorsun.Benim bakış açımı da kabul etmene rağmen argüman yok diyebiliyorsun.Kendinle çelişiyorsun.:/
Abi, şu kısma tebessüm edebildim sadece. Dostum bak saflık = polyanna diye bir şey yok. O yüzden benim "safça" lafım seni desteklemiyor ben aksine orada bu olayın tek bir şekilde adlandıralamayacağını, bakış açısına göre değişeceğini söylüyorum. Kaldı ki senin fikrinle empati kurabiliyor olmam ne senin bir argümanın olduğu anlamına gelir ne de benim çeliştiğim. O argümanı bile senin ve senin gibi düşünenlerin yerine ben koydum oraya zaten :D Sen de şu an onun üzerinden konuşuyorsun. Düşün o kadar argümansızsın yani dostum.

Kendisi ölünce bazı şeylerin rayına oturacağına inanmış oluyor işte.
Tamam da bu Polyanna olmuyor işte. Git Polyanna oku sonra NAruto'yu da bir daha oku sonra bir daha düşünelim beraber dostum.

Sürekli gemici zihniyeti yazıp arkasına :D:D:D:D böyle emoji koyunca haklı olunmuyor
Sürekli abartarak karakter yerip, iyimser her şey = polyanna diyerek de haklı olunmuyor ...
Kaldı ki o söylemi yaklaşımını iyi tarif ettiği için söylüyorum emojiler ise bu söylemin komedi unsuru olmasından geliyor. Bilmem kaç yüz karakterlik mesajda 2 tane emoji battıysa orada gocunan bir yara var demek ki.

Edit: Hayır bir de işin kötüsü hadi Hashi, polyanna idi diyelim kardeş bu demek ki gerekliymiş zira Hashirama ve onun oturttuğu zihniyet kazandı seri sonunda. Madara belki de yanılmışım dedi. Yani Polyanna tespitinde haklı dahi olsan bu onu gene iyi bir lider ve düşünür yapmış :D İşte buna gülünür :D

@FistofLove

Teldeyim tek tek alıntılayamadan yazıcam.

Sana göre altı doluyken bana göre değil çünkü senin algınla alakalı vs. yazmışsın da e zaten öyle olucak ? Hayır ne bekliyordun ben cidden anlamadım.Seriyi herkes kendince farklı yorumlayabilir ve bunun üzerine tartışılır değil mi ? Seriyi senden farklı yorumlayıp farklı bir düşünceyi savunup üstüne örnek vermeme rağmen argümanın yok vs. diye rerörö yapıyorsun.Bana göre de sen farklı bir şeyi savunuyorsun ama ben sana tartışmadan bağımsız bir biçimde argümanın yok,o kadar argümanın yok vs. gibi tartışmanın ana konusundan bağımsız şeyler söylemiyorum.

"Tartışma" kavramını bildiğinden emin değilim.

Hangi argümanı ben ve benim gibi düşünenlerin yerine sen koydun."Falso göreceli bir şey" demeni mi kastediyorsun ? Vaovvv biz bunu bilmiyorduk ya.Eyvallah reyiz.

Gocunan bir yara şu açıdan var.Ben biriyle polemiğe girmeyi düşünmeden Hashi bence pollyannadır dedim geçtim.Tartışmak istiyorsan neden pollyanna olmadığına dair örnekler verip argümanını sunarsın bende ona karşılık sana bir şeyler sunarım böyle devam ederiz.Ama sen kalkıp yazdığın 20 cümlenin 5 in de elle tutulur bir şey yazıp kalan 15 cümleyi argümanın yok,argüman sunduğunu sanıyorsun,gemici zihniyetindesin,git pollyanna oku tarzı ana konudan bağımsız şeyler yazarsan beni triggerlamış olursun ve tartışma isteğim en baştan kalmaz.Bir de emojiyi komedi unsuru olarak koyuyorum demişsin de komikte değilsin.

Mangada işte Hashirama’nın felsefesi işe yaradı sevgi barış kardeşlik oldu diye adam haklı çıkabilir ama gerçekte öyle olmaz. Manga olduğunu unutarak yorumluyoruz işte o açıdan bakınca Hashirama yerine başkası Hokage olmalıydı.Bu bakış açısından Tobirama hatta Danzo doğru olanları yaptılar sadece kendilerinin bir manga karakteri olduklarını bilmiyorlardı.(Doğal olarak )

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık