Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Bak Danzoyu katmadim. Diğer öğrencilerine ne kattı diyorum? Tsunade ölmesine uzulmedi dahi.

Jiraiya için ise kendini kendi eğitmiş biri.

Kakashi Narutoyu çok iyi eğitti diyebilir misin? Tek yaptıkları ortak şey Hiruzen ile, kız sevdalari.

Yönetici olmak zor iştir. Yapamazsan olmayacaksin. Eğer o Orochimaruyu öldürmezk isen o sana geri dönecek bilmelisin. Köyün geleceğini bir kişinin geleceğinden önde gormelisin. Bunu düşünmüyor isen o köyü başkasına devredecrksin.

Tobirama o yüzden adamdır.
Kakashi sayesinde Rasen Shurkeni yapabildi Naruto.

Jiraiya Hakkında Atlanan Bir Nokta. (Alıntıdır.)

"Jiraiya ile ilgili respect thread yazımda üzerinde durduğum ancak tam açıklamasını yapmadığım bir kısım olduğunu farkettim (o yazı da hala açıklamasını yapmadığım bir şey kaldığına ben de şok oldum zaten) . Daha doğrusu aslında tam bu konuya girmişim hatta aynı panelleri ve sayfaları da atmışım fakat ufak bişi eklemeyi unutmuşum. O ufak bilgiyi buradan verip bu mesajın linkini de RT'ye ekleyeceğim.

Fukasaku'nun Jiraiya için ; "Jiraiya oldum olası doğa çakrasını kontrol etme de çok iyi değildi ve bunda asla tam olarak ustalaşamadı o yüzden hep biraz kurbağa suratlı olurdu." diyor ve Naruto için şunları diyor;

"Çektiği enerji Jiraiya'dan daha yoğun ve daha da çabuk öğreniyor."
"Kendini yenileme hızı kyuubi sayesinde çok daha fazla"
"Bu konuda ustalaştığına göre..."

Nitekim bu cümlelerden anladığımız Naruto'nun doğa enerjisini emme ve içeride kontrol etmesi Jiraiya'dan çok daha iyi. Ve bunun bir sebebi de Kyuubi ve en büyük Naruto'nun geniş çakra havuzu.

Ancak insanlar Fukasaku iki karakterin pain savaşı hallerini kıyaslıyor zannediyorlar. HAYIR !

Fukasaku bunları söylediğinde Naruto Myoboku Dağı'nda bir öğrenci idi sage mode praktisyeni idi. Ve karşılaştırdığı Jiraiya'da aynı yaşlardaki öğrenci Jiraiya idi.

Buyrun;

Gördüğünüz gibi fukasaku SM Naruto ile omzunda kurbağaların olduğu SM Jiraiya'yı kıyaslamıyor. Burada Jiraiya'nın omzunda kurbağalar olmadan sm içinde olduğunu ve genç olduğunu görüyoruz. Jiraiya'nın kıyafetine dikkat ederseniz.

Jiraiya'nın şu halleri
olduğunu anlayabilirsiniz. Ve zafer işareti yapması da sonunda tekniği yapabildiği için olduğunu gösteriyor.

Nitekim. Fukasaku hiç bir şekilde ikilinin Pain Savaşları halini kıyaslamıyor aksine aynı fukasaku Jiraiya'nın amfibik tekniği formu için (omuzda kurbağalar olan) şunları diyor;

"THE FINAL FORM OF HIS SAGE MODE HAD MA AND ME BOTH RIDIN! HIS SHOULDERS."

Yani ; "Jiraiya'nın keşiş halinin son evresinde ben be anne kurbağa onun onun omuzlarında oluyoruz."

Nitekim; manga'nın dediği gibi Jiraiya'nın bu hali onun "Final Formu/Son Evresi". Ve Fukasaku asla 3 sagenin birleşimi olan bu mod ile Naruto'yu kıyaslamıyor. Aksine bu modu Naruto'da uygulayamayacaklarını anladıklarında ikisi de "her şey bitti" moduna giriyor. Amfibik Modunun önemi bu denli fazla.

Nitekim Fukasaku'nun kıyasını yaptığı kişiler ;

Bunlar (sage mode praktisyenleri) ve keşiş modu öğrencileri olarak Naruto >> Jiraiya

Bunlar Değil.

Bu ikisinin kıyasına gelirsek; Fukasaku birleşme olmadan Naruto'nun keşiş modunun eksik kalacağını söylemişti. Nitekim bu ikisi arasında bir kıyas yapılacaksa o zaman ibre Jiraiya >> Naruto oluyor.

Aynı sebeple Fukasaku, Pain savaşı sırasında "Atalarını geçti" dediğinde büyük ihtimal (karakteri ve sage mode alıştırması sırasındaki context gereği) karşılaştırdığı şey o yaş grubundaki Minato ve Jiraiya idi. Ya da en fazla; Jiraiya ve Minato köyü savunurken öldüler bu ölmedi o yüzden onlardan daha iyi bir mirası var vs gibi .

Yoksa 5 dakikalık SM'i olan ve SM ile de 2 teknik yaptı mı 3.sünü yapıp yapamayacağının hesabını yapmak zorunda kalan, SM yokken ise çatırt diye yenilen daha çok ham bir Naruto'nun Minato solladığına inanmak saçmalık.

Neyse bunu da geri de bıraktığımıza seviniyorum :D"

@Dr. Hiluluk Naruto o beyinsizliği ile Jiraiya'dan iyi değildi de işte...:confused:
Jiraiya en zeki karakterler arasında seride, aynı yaşlarda Naruto önde olsunda, Jiraiya kaç yaşına gelmiş hâlâ kurbağaya benziyor:( Olay tamamen plot armor, Kyuubi ve Uzumaki olması faktörlerinden.

Her türlü Jiraiya ezer normalde

Jiraiya Hakkında Atlanan Bir Nokta. (Alıntıdır.)

"Jiraiya ile ilgili respect thread yazımda üzerinde durduğum ancak tam açıklamasını yapmadığım bir kısım olduğunu farkettim (o yazı da hala açıklamasını yapmadığım bir şey kaldığına ben de şok oldum zaten) . Daha doğrusu aslında tam bu konuya girmişim hatta aynı panelleri ve sayfaları da atmışım fakat ufak bişi eklemeyi unutmuşum. O ufak bilgiyi buradan verip bu mesajın linkini de RT'ye ekleyeceğim.

Fukasaku'nun Jiraiya için ; "Jiraiya oldum olası doğa çakrasını kontrol etme de çok iyi değildi ve bunda asla tam olarak ustalaşamadı o yüzden hep biraz kurbağa suratlı olurdu." diyor ve Naruto için şunları diyor;

"Çektiği enerji Jiraiya'dan daha yoğun ve daha da çabuk öğreniyor."
"Kendini yenileme hızı kyuubi sayesinde çok daha fazla"
"Bu konuda ustalaştığına göre..."

Nitekim bu cümlelerden anladığımız Naruto'nun doğa enerjisini emme ve içeride kontrol etmesi Jiraiya'dan çok daha iyi. Ve bunun bir sebebi de Kyuubi ve en büyük Naruto'nun geniş çakra havuzu.

Ancak insanlar Fukasaku iki karakterin pain savaşı hallerini kıyaslıyor zannediyorlar. HAYIR !

Fukasaku bunları söylediğinde Naruto Myoboku Dağı'nda bir öğrenci idi sage mode praktisyeni idi. Ve karşılaştırdığı Jiraiya'da aynı yaşlardaki öğrenci Jiraiya idi.

Buyrun;

Gördüğünüz gibi fukasaku SM Naruto ile omzunda kurbağaların olduğu SM Jiraiya'yı kıyaslamıyor. Burada Jiraiya'nın omzunda kurbağalar olmadan sm içinde olduğunu ve genç olduğunu görüyoruz. Jiraiya'nın kıyafetine dikkat ederseniz.

Jiraiya'nın şu halleri
olduğunu anlayabilirsiniz. Ve zafer işareti yapması da sonunda tekniği yapabildiği için olduğunu gösteriyor.

Nitekim. Fukasaku hiç bir şekilde ikilinin Pain Savaşları halini kıyaslamıyor aksine aynı fukasaku Jiraiya'nın amfibik tekniği formu için (omuzda kurbağalar olan) şunları diyor;

"THE FINAL FORM OF HIS SAGE MODE HAD MA AND ME BOTH RIDIN! HIS SHOULDERS."

Yani ; "Jiraiya'nın keşiş halinin son evresinde ben be anne kurbağa onun onun omuzlarında oluyoruz."

Nitekim; manga'nın dediği gibi Jiraiya'nın bu hali onun "Final Formu/Son Evresi". Ve Fukasaku asla 3 sagenin birleşimi olan bu mod ile Naruto'yu kıyaslamıyor. Aksine bu modu Naruto'da uygulayamayacaklarını anladıklarında ikisi de "her şey bitti" moduna giriyor. Amfibik Modunun önemi bu denli fazla.

Nitekim Fukasaku'nun kıyasını yaptığı kişiler ;

Bunlar (sage mode praktisyenleri) ve keşiş modu öğrencileri olarak Naruto >> Jiraiya

Bunlar Değil.

Bu ikisinin kıyasına gelirsek; Fukasaku birleşme olmadan Naruto'nun keşiş modunun eksik kalacağını söylemişti. Nitekim bu ikisi arasında bir kıyas yapılacaksa o zaman ibre Jiraiya >> Naruto oluyor.

Aynı sebeple Fukasaku, Pain savaşı sırasında "Atalarını geçti" dediğinde büyük ihtimal (karakteri ve sage mode alıştırması sırasındaki context gereği) karşılaştırdığı şey o yaş grubundaki Minato ve Jiraiya idi. Ya da en fazla; Jiraiya ve Minato köyü savunurken öldüler bu ölmedi o yüzden onlardan daha iyi bir mirası var vs gibi .

Yoksa 5 dakikalık SM'i olan ve SM ile de 2 teknik yaptı mı 3.sünü yapıp yapamayacağının hesabını yapmak zorunda kalan, SM yokken ise çatırt diye yenilen daha çok ham bir Naruto'nun Minato solladığına inanmak saçmalık.

Neyse bunu da geri de bıraktığımıza seviniyorum :D"
Pain savaşı sonu herkesin yazdığı şey o zaten.

Pain savaşı çok önemliydi çünkü o savaş ile Naruto Jiraiyayi geçti. Hele hele. Her Pain savaşı videosu, konusunda falan bu yazılır. Enteresan

Jiraiya'nın şu halleri
Resimdeki hâli, çocukluğu olabileceği hiç aklıma gelmemişti ama alınlık, fikirle çelişiyor gibi. Yani sage mode'a girdi diye alınlık yoktan var olmuyor. Resimdeki hâli yaşlılığı olmalı.

http://kahramanbaykus.com/sannin-de-sennin-olan-jiraiya-ne-kadar-kudretli/

Respect thread'in linkini vermemişsin ama bu sanırım?

Aklıma bir sey takildı sorayim dedim.:ehe:Sence Naruto'da Rinnegan olsa(her 2 gözde)ve sasuke'nin diğer gözüde rinneli olsa ama sharingan+rinnegan'lı naruto vs sasuke bu müsabakada kim alir?
Bu biraz fan fiction'a kaçıyor ya, Naruto'yu rinnegan kullanırken hayal edemedim. Ama sırf Limbo için bile kullansa Sasuke'ye büyük dert olurdu o çakrayla. Yine Naruto büyük ihtimal.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık