Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto Soru-Cevap Köşesi

Yok orada çeviri hatası falan var illa görecekler görmeden inanmazlar. Kakashi'de yalan söylüyor.
Sakin ol, olaya at gözlüğü ile bakıyorsun. Sana söyleneni iyi okumamış gibisin, adamın demek istediği "yüzü kız gibi ise hareketleri de kız gibi olacak değil"
tamam haku erkektir ama kız gibi takılması da kafa karıştırır ah şu japonlar.

Rock Lee'de çakra sistemi nasıl neden jutsu kullanımıyor?
Bide bu Lee en dandik genjutsuyla yenilmez mi?
Her ninjanın chakra sistemi aynıdır. Chakra Sistemi ile ilgili kısa bir bilgi vereyim sana
Teknikleri gerçekleştirmek için ninjalar chakralarını kullanmaları gerekir.
Chakra 2 yerden gelir.
1-Vücut enerjisi ve trilyonlarca hücrelerden
2-Ruhsal,zihinsel enerji ve egzersiz ve deneyimlerle kazanılır/gerçekleştirilir.
Jutsuyu gerçekleştirmek için Ninja bu 2 enerjiyi serbest bırakması gerekir.
Chakranın büyüklüğü ve miktarı,jutsulara göre değişcektir.Her ninja elementsel jutsuları kullanma
potansiyeline sahiptir.
Kullanılacak jutsulara göre chakra miktarı kontrol edilmeli ve ona göre kullanılmalıdır.
Chakra ,Vücudun chakra dolaşım sistemi üzerinden akar. Mikroskobik düzeydedirler,bu kanallar vücudun tüm hayati
noktalarını birleştirir.Chakra kanalları koptuğunda medikal ninjaların bile onarım yeteneklerinin dışındadır.
Bu sistem 361 tenketsu içerir.Chakra akışı hızlandırılabilir ve azaltılabilir.
Chakra dolaşım sistemi yalnızca Byakugan (Dojutsu) yolu ile görülebilir.
Sharingan ile chakra dolaşım sistemi görülemez.İç sistemin kendisi görülür.
Tenketsulara (chakra noktaları) Byakugan sayesinde müdahale edilebilir. Hyuuga klanı chakra noktalarına
Zarar verebilecek jutsularda ustadır.
Güçlü saldırılarda chakra akışını kapatabilir ve engelliyebilirler.Tenketsular uzun müddet kapalı kaldıklarında
ninja chakra kontrol yeteneğini kaybedebilir.Aynı zamanda organlarada büyük zarar verebilir.Bu tür saldırılar
yıkıcı olabilir.
Genjutsu herkese işler bozma yöntemini bilen bozar . Bu şartlar ise ;
Genjutsuya yakalanan ninjaların 2 kurtulma seçenekleri vardır.
*Vücudun chakra akışını durdurmak
*Vücudun chakra akışını bozacak bir temasa mağruz kalmak.
Jutsu kullanmamasının nedeni chakra sistemi ile ilgili değil doğuştan kullanamıyor.

smoker bu rikudou nun oğullarından biri rikudounun bedenini diğeride rikudounun gözlerini alıyor ya-kelimesi kelimesine hatırlamıyorum ama demek istediğimi anlatabildim sanırım-
o gözlerini alan çocuğu şaringanmıydı yoksa sonradan byakugan ve şaringanmı oluyordu?
edit: heh resimde buldum

pek şaringanada benzemiyor daha çok uzumaki sembolüne benziyor
yoksa böyle temsili bir resim felan mı bu?
Şöyle açıklayayım , Rikudou Senninin güçlerini iki oğluna devrediyor. Büyük oğluna Dojutsu yani göz tekniğini bırakıyor (Anime , "gözleri ile doğdu") Küçük oğlu sage vücudunu verdi.(Anime de " yaşam enerjisi ve vücuduyla doğdu" )
Hangi göz olduğu açıklanmadı .
Büyük oğullarının soyuna Uchiha
Küçük oğulllarının soyuna Senju
Şuana kadar anlatılan bu
.
Ayriyetten Haku erkektir.
--------
Yazdıklarınıza bayağıdır cevap gelmediğinden dolayı yazıyorum , böylebir yetkim varmı bilmiyorum .
Smoker sorularınızı yanıtlayana kadar okuyun sonra yorumu silebilir. Geçici cevap misali ..

smoker şimdi bu kyubinin yarısı narutoda yarısı minatoda peki kyubiinin kendini yenileme gibi bi durumu varmı yani gücü tamamlanırmı eğer tamamlanmamış hasli bu kadar güçlü yapıyorsa narutoyu tamamladıgında ne olur
Minato kendi chakrasınından birazını Shiki fuujin ile mühürledi bu sayede tekrar oğlunu görebildi , aynı şekilde annesi de bu olayla karıştırıyor olabilirsin ?Böyle birşey yok çünkü
Arkadaş doğru hatırlıyor, Minato önce Kyuubi'nin çakrasının yarısını kendi bedenine mühürledi, daha sonra kendi çakrasından ve
Kushina'nın çakrasından bir miktar alarak bunları Naruto'nun içine mühürledi, en son olarakta Kyuubi'nin geriye kalan çakrasını Naruto'nun vücununa mühürleyerek işlemi bitirdi, yani Kyuubi'nin çakrasının sadece yarısı Naruto'nun bedeninde mühürlendi.

Arkadaş doğru hatırlıyor, Minato önce Kyuubi'nin çakrasının yarısını kendi bedenine mühürledi, daha sonra kendi çakrasından ve
Kushina'nın çakrasından bir miktar alarak bunları Naruto'nun içine mühürledi, en son olarakta Kyuubi'nin geriye kalan çakrasını Naruto'nun vücununa mühürleyerek işlemi bitirdi, yani Kyuubi'nin çakrasının sadece yarısı Naruto'nun bedeninde mühürlendi.
Bende sayende bilgi tazeledim , Bu kısımı atlamışım :D

Smoker kuchiyose ile çağrılan bütün hayvanların bilgesi var mıdır ? Kurbağalardan Fukasaku gibi.Kakashi'ninde çağırdıkları köpeklerin yaşadığı yerde de tıpkı kurbalardaki gibi bilge olan ve sennin olan kişiler vardır değil mi ? (Kötü anlattım sanarım ama anlamadığım için bunları , anca bu kadarını yazdım)

Kage bunshin no jutsu yapıldığında chakra bunshinlere bölünüyodu değil mi ?Narutoda 4x chakra var diyelim 3 kage bunshin yaptı her birine x düşecek gibi.

Yaw arkadaşlar bu uchiha'lıların gizli bir yerde taş mı ne var mış?O taş ne kadar önemli ve ya üzerinde ne tür bilgiler ve ya neler yazılı ?

keanexl

uchiha klanının tarihi teknikleri vs. vs. gizli bilgiler ve göz geliştikçe okunabiliyor yani sırasıyla sharingan - mangekyou sharingan - EMS - rinnegan diye şimdi bundan yola çıkarako taşta ne yazdığını tam bilen tobi - madara ve eğer tobi tahmin ettiğim gibi nagatoya okutmuş ise bide rahmetli nagato vardı. Sasuke okuduğunda sadece sharingan vardı onda itachide okurken sadece MS vardı. Kısaca sorduğun soruya yanıt verecek 2 kişi var biri Uchiha madara diğeri Tobi ciğimiz bunlar açıklarsa ancak öğreniriz tam olarak ne yazdığını.

Bu soruları Smokerın cevaplaması gerekiyordu önüne gelen yazmış.Ya da sadece Smokerın cevap verme insiyatifini burada kullanmamışlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık