Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Nagato vs. Uchiha Itachi vs. Senju Tobirama

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    134
Tobirama Nagato karşısında zorlanarak alır bu karşılaşmayı. İtachi o vakte kadar kendi kendine chakrasız kalıp ölür zaten.

Koskoca Madara Haşirama ve Tobirama tam gücünde değil diye kendini şanslı saymakta, kendi ağzıyla.
Kardeşleri beraber sayıyor orada. Niyet okumayalım lütfen.

Ayrıca madara orada ironi yapıyor. zamanında en hızlı sen iken şimdi ise böyle rezil haldesin. Cennetlerin gülümsediği kişi benim diyor.

"Allahıma şükürler olsun ki zayıfsın yoksa tokatlardın" beni demiyor yani :D :D

Kaldı ki tekrar ediyorum; "Siz kardeşler diyor." BUrada Hashirama'ya %95 pay düşüyorsa Tobirama %5 :D

Madara'da ama Tobirama ile özel bir husumeti ve geçmişi de var.
Elbette var düşman klanlardan, kardeşinin katili ve de rakibinin kardeşi. Ama bu Tobirama'nın Madara katında bir anlam ifade etmesi anlamına gelmiyor.

Arkadaş, Tobirama'nın rakibi Madaraddır demişti. Ve olmadığını kanıtladım sen üzerine boşuna sulandırdın ortamı :D

agato çabuk tükenir böyle bi savaşta.
Sebep ?
Tobirama büyük savaşlara girebilen, tüm gün savaşabilen bi adamdı düzenli olarak.
Büyük savaşlar ? Klan savaşları mı ? İsimsizler ordusuna karşı olan mı ?

Suigetsu bu adamın chakra baskısıyla eridi.
Komedik sahne, ayrıca Suigetsu tam olarak eridği yer Hashirama devreye girince oldu.

Tobirama da eridiği falan yok. Kaldı ki Suigetsu Orochimaru çağırıldığında da aşırı korkuyordu tüm o olay boyunca Suigetsu çok çekingen zaten

İkisi de chakrasız hallerini zorlamaktan ölmüş karakterler zaten.
Itachi ile Nagato'nun durumları arasında dağlar kadar fark var yalnız. Kaldı ki, Nagato kendini Jiraiya + Tüm Bİr Köy + Naruto için yorduktan sonra üstüne Rinne Tensei yaptı yapmasa gene ölmeyecekti.. Tobirama nasıl onu buraya kadar zorlayacak ki ? Ve bu hasta Nagato idi yani makinaya bağlı hali idi. Prime değil. Konuda sanırım en iyi halinde..

İtachi küçümsenmiş. Bu adamın yaptığını gördüğümüz birçok şeyi hastayken yaptı. Sasuke'yi tokatlamsından tutun, köyü basmasına kadar. Bunun dışında koca Uchiha clanını tek başına almış, üçüncüyü öldüren Orochimaru'ya böcek muamelesi yapmış. 2627 tane Akatsuki üyesiyle karşılaşan Kakashi'yi teklemiş ve bunu 4-5 tane jonin karşısında dikilirken yapmış. Bunların dışında adamın susanosunda mühürleyen kılıç var. Ölüsü Sasukeden fazla çakraya sahip. Taktik zekası son derece yüksek. Shuriken, katon vs. bir çok tekniği mükemmel derecede kullanabiliyor.

Gelelim kapışmaya. Sanninlerin aşağı yukarı aynı güçte olduklarını biliyoruz. Bu nedenle Orochimaru'ya böcek muamelesi yapan adamın Jiraia karşısında fazla zorlanacağını da sanmıyorum. Jiraia'nın Pain'i ne kadar zorladığı ortada ve hatta diriltme tekniği olmasa öldürebilirdi de belki. Bu açıdan bakınca kılıcı adam mühürleyen İtachi'nin prime hali, diriltme tekniği kullanan Pain'i çok yüksek ihtimalle alırdı. Tobirama'yı da alamasa bile gayet diş geçirir ve kafa kfaya savaşırdo gibi geliyor bana.

Bunun dışında koca Uchiha clanını tek başına almış
Tek başına almıyor. Tobi'de yardım ediyor. Ayrıca Koca Uchiha klanı dediğin klanın o sıralar yaşayan en güçlü dört ismi Tobi, Shisui, Itachi, Fugaku

Tobi -> Itachi'ye yardım ediyor
Shisui -> Ölü
Itachi ->Katil o zaten
Fugaku -> Fugaku, karısı ile beraber Itachi'ye hiç bir direnç göstermeden ölüyorlar zaten.

Nitekim, çok matah bir şey değil bu. Herkesi gece evlerinde iken sürpriz ile öldürüyorlar. Bİr de Uchiha klanı, Hyuuga klanının aksine herkeste sharingan olmuyor. Nadir bir şey. O şaringan olanlarda 2 ve 3 virgüllü olması daha nadir. MS ise aşırı nadir bir şey. Yani tekrar diyorum çok da olağanüstü bir şey değil bu. Rakipleri nagato ve Tobirama iken

2627 tane Akatsuki üyesiyle karşılaşan Kakashi'yi teklemiş
Güzel abartı denemesi. Ancak Kakashi'yi P1 de tekledi ve o zaman henüz Kakashi hiç bir akatsuki üyesi ile karşılaşmamıştı. İlk defa Itachi ve Kisame ile karşılaşıyordu. P1 Kakashi'yi teklemek de marifet değil zira 30 dk sharinganı açtı diye 3 gün yatakta yatan biriydi.

bunu 4-5 tane jonin karşısında dikilirken yapmış
4-5 Jonin yok Kakashi hariç 2 Jonin var. Itachi'de de Kisame var. Gene abartı çabası.

Ölüsü Sasukeden fazla çakraya sahip
Yo değil. Sasuke daha çok çakra tüketen teknikler harcadı sadece.

Taktik zekası son derece yüksek. Shuriken, katon vs. bir çok tekniği mükemmel derecede kullanabiliyor.
Buradaki rakiplerine sökmeyecek şeyler.

Sanninlerin aşağı yukarı aynı güçte olduklarını biliyoruz.
Hayır değiller. Farklı formları var bu da farklı seviyelere sebebiyet veriyor.

Bu nedenle Orochimaru'ya böcek muamelesi yapan adamın Jiraia karşısında fazla zorlanacağını da sanmıyorum
Dostum Itachi, Jiraiya için "En fazla yanımda onu da götürebilirim". Demişti. Jiraiya'nın basit bir kurbağa karnığı tekniği için en önemli ofansif jutsusu olan Amaterasu'yu kullanmak zorunda kalmıştı.

Bu nedenle Orochimaru'ya böcek muamelesi yapan adamın
Oroc ile iki kere karşılaştılar birinde Orochimaru bilerek Itachi'nin gücünü (özellikle de gözünün gücünü) sınamak için kendi kaşınıyor. Bir dövüş yok ortada

2. karşılaşmalarında da kollarını kullanamayan, hasta bir Orochimaru'yu ancak ve ancak Totsuga Deus Ex'i ile yenebiliyor..

Böceklik bir şey yok yani. İkisinin de her şeyini vererek yaptıkları bir dövüş olmadı.

Jiraia'nın Pain'i ne kadar zorladığı ortada
Konudaki Nagato, Pain değil.

Tobirama'yı da alamasa bile gayet diş geçirir ve kafa kfaya savaşırdo gibi geliyor bana.
Pain'i aldıktan sonra (senin deyiminle) Tobirama'ya pili yetecek mi ki ?

@FistofLove

İtachi’nin dövüşte kullandığı jutsuları toplasan 2 amaterasu, 1 tsukuyomi, sıradan sharingan genjutsusu ve goukakyuu attı chakrası bitti. Susanno’yu chakra sıfırken açtı öldü.
Bu chakra fakirliği değil yanlış anlaşılmasın. Jonin liginden iyi chakrası var.

Tobirama chakra hayvanatlarından gibi gösterildi. Onun parmakla verdiği etkiyi sanninler bile yapamadı ve onların chakra hayvanlığını sen de biliyorsundur. Kullandıkları ninjutsular itachi, sasuke, kakashi liginin abartısız 30-40 katı büyüklüğünde ama yorulmuyorlar. Sasuke 1 kere deri değiştirme kullanabilirim diyordu. Orochimaru naruto’ya karşı arka arkaya kullandı ama derin nefes bile almıyordu dövüşten sonra. Bi de bunu yatalak kalmasına kısa süre varken yaptı.

Bu yüzden dedim tobirama yorulmaz diye. Madara ems’ye geçtikten sonra saldırdığındaki savaşta tobirama da var. Sabah başlayan savaş akşam bitti. 1 gün savaştık dedi hashirama. Naruto evrenindeki çoğu dövüş 5-10 dk.

Nagato’ya baksan chakrası iyi ama rinnegan güçleri çabuk yoruyor. Tüm chakrası tanrı yolundayken ve bu pain gerçek bedene yakınken bile chibaku kullanmak ağzından burnundan kan getirdi.
Evet öncesinde köyü yıktı, köyle savaştı. Ama yine de devasa jutsular ata ata saatlerce dövüşebilmek ayrı bişeydir diye düşünüyorum.

@Sogotoh

İtachi orochimaru’yu öyle ezip geçmedi. Shringan genjutsusuyla yendi. Aynı şeyi sasuke de yaptı orochimaru’ya.

Bu sasuke’nin genjutsusu bi gözünü az geliştirmiş deidaraya işlemedi. Danzo aşağılayıp dalga bile geçti. Belli ki orochimaru’da var bi terslik. Sharinganla savaşmayı çözmekle uğraşmamış. Direk sharingan çalma derdindeydi o.

İtachi’nin dövüşte kullandığı jutsuları toplasan 2 amaterasu, 1 tsukuyomi, sıradan sharingan genjutsusu ve goukakyuu attı chakrası bitti. Susanno’yu chakra sıfırken açtı öldü.
Adam orada hasta olduğu için tam kapasite savaşamıyor. Hatta sayılı günleri kalmış hali ile yapıyor orada ne yaptıysa. Köyü bastığında da hastaydı. Bu adamın tam kapasitesini hiç görmedik biz.

Itachi konusunda bişi demedim zaten.

Tobirama chakra hayvanatlarından gibi gösterildi.
NAgato da öyle. Uzumaki olarak adam uchiha + senju dnası barındırmadan rinnegan taşıyabiliyordu ölmeden. O yüzden seçildi.

Nagato’ya baksan chakrası iyi ama rinnegan güçleri çabuk yoruyor. Tüm chakrası tanrı yolundayken ve bu pain gerçek bedene yakınken bile chibaku kullanmak ağzından burnundan kan getirdi.
NAgato'nun kan gelme olayına gelince. Seninde dediğin gibi NArutonun köyde olmadığını öğrenince adam Cho Shinra Tensei ile sınırlarını zorladı. ADam zaten bir kaç hafta önce de Jiraiya ile dövüşmüştü. O arada da 6 Kuyrukluyu almış olabileceği ima edildi. Yani adam Chibaku Tensei'den önce zaten KOnoha'yı haritan silen bir teknik yapmış köy ile dövüşmüş. NAruto ile dövüşmüş Kurama ile dövüşmüş. Orada kan geldi diye bu adam Tobirama + ITachi gibi çok küçük skala da bir dövüşte bayılır diye bir şey yok. Ve o Makianya bağlı NAgato idi bu kendi halinde olan.

Adam Tobirama ve Itachi CST ve CT gerek duymayabilir gayet.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık