Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Nagato vs. Uchiha Itachi vs. Senju Tobirama

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    134
Nagato,Tobirama ve İtachi'ye karşı kendisi savaşırsa böyle bir şansı olmayacak.
Tamam da adam için zaten tüm yetenekleri tek bir beden kullanırken daha güçlü denildi. Kaldı ki adam çakrasını 7 beden arasında bölüyordu. Ana Beden + 6 Path şimdi ise sadece ana Beden. Fark yaratacaktır.

Galiba okuduğunu anlama sıkıntıların var.
Dostum o sıkıntı sen de.

Indra + Asura çakrası lafımı "Indra ve Asura" olarak okuduğunu yazıyorsun yukarıda ve hala anlamaktan bahsediyorsun.

Yani kardeş biraz boşa konuşmuşsun.
Manga da olanı yazdım yorum yapmadım. Demek ki manga sana boş.

Sonra ne diyorsun, bunun için de Uchiha ve Senju lazım. Hayır güzel kardeşim, Uzumakilerden de alabilrsin o Ashura genini. Anladın mı şimdi anlamamışsın dediğin yerde ne anlatılmak istendiğini? Anladın mı şimdi Nagato'nun Ashura geni taşıdığı için söylediğin "Uchiha ve Senju geni taşımadan..." lafının boşa çıktığını?
Aga çok fena takozluyorsun hala görememen şoke ediyor beni.

Kardeşim. Indra + Ashura'nın beraber gerekiyor. Sadece Asura değil.Kaldı ki bunların uzak akrabası olman yetmiyor. Indra ve Asura reenkarnesi olan kişilerin DNAları gerekiyor. Yani random bir uchiha ile random bir senju evlenince çocukları rinneganlı olmuyor.

Hal böyleyken Tek bir Uzumaki ne alaka ? ? :D Benim o alıntıladığım lafım ındra + asuranın mirasını beraber ikisini de aynı anda barındırmaktan geliyordu. Ve NAgato da bu durum yok. Asura'nın ailesinin uzak bir kolu olmasının lafımla bir alakası yok. Hem de hiç. Boşuna seyirlik ettin bizi :D

Bu kehanetin gerçekleşmesi için gereken şey ne. İkisinin cevabı da Ashura soyundan geldikleri için. Ashura da Indra da kendi soyundan gelmeyen birisinde reankarne oluyor mu olmuyor. Uzumakilerden birisinde reankarne oldu mu, oldu. Bu da Ashura dnası taşıdıklarına kanıt mı kanıt. Hem de kapı gibi kanıt. İster kabulet ister etme. İster okuduğundan benim söylediklerimi anla ister işine geleni anla

Of of of of .... Tahminimden de kötü durum :D

ani Nagato'nun o gözleri ölmeden taşıması bir Senju ya da Uchiha'nın ölmeden taşıması kadar doğal diyorum. Umarım anlamışsındır.
Anlamıştım. Ve zaten şu dediğin cümle bile yanlış :D :D Senju + Uchiha gerekiyor (ya da Indra + Asura kanı barındıran başka hangi klan kombinasyonu varsa farketmez) hem de sıradan bir senju ve uchiha değil. Indra ve Ashura reenkarneleri olanlar gerekiyor.

Nagato da bunların hiç biri yok.Tek şey Ashura'nın uzak bir kolundan gelmesi. Ancak bunun benim dediğimle bağıntısı yok zaten. Boş yaptın ve yapıyorsun..
Hadi işi ilginçleştirelim. Sakumo Hatake de olsa bu karşılaşmada sizce ezilir mi yoksa dayanır mı, düşünceler nedir?
Çok ilginçleştirmek istiyorsan konusunu aç hocam. off-topic yapıp zaten sulanmış suyu iyice bulamaç etmeyelim.

Tobirama'nın şansı yok. Itachi ve Nagato arasında geçer ama hangisi önde çok tartışmalı.
Gönlüm Nagato diyor beynim de Nagato diyor. O zaman Nagato.

Bu tarz üçlü dövüşlerde kesin bir şey demek çok çok zor. Özellikle 3 tarafın da tek hamlede birbirlerini indirebilecek teknikleri olduğu için daha da zorlaşıyor bu durum.

Itachi tarafından bakarsak elinde Tsukuyomi, Amaterasu, Totsuka Kılıcı ve Izanami tekniği var. Şimdi bunlardan Tsukuyomi ve Izanami çok yüksek ihtimalle Pain'e karşı işe yaramaz çünkü adamın kullandığı bedenler gerçek bedeni değil. Yanlış hatırlamıyorsam bunlar için rakibinin doğrudan gözlerine bakması gerekiyordu ama tam tersi de olabilir. Yani 6 bedenden herhangi birinin gözüne bakıp doğrudan Nagato'yu de jutsu altına alabilir ama bence bu şekilde çalışmıyordur ayrıca Rinnegan Eternal Tsukuyomi'ye karşı koyabilen bir gözdü yani Itachi'nin yapacağı Tsukuyomi'nin bir etkisi olacağını sanmıyorum. Itachi'nin Amaterasu'su da etkisiz kalır şu chakra emebilen Pain ayakta olduğu sürece. Elinde Pain'e karşı koz olarak bir tek Totsuka kılıcı kalıyor.

Itachi'nin Tobirama'ya karşı kullanabileceği tekniklere bakalım şimdi de. Tobirama ömrünün tamamını Uchihalarla dövüşerek geçirmiş birisi yani Tsukuyomi, Amaterasu ve Izanami gibi tekniklerden bir haber değildir ki bu teknikler Obito’nun Kamui’si gibi karaktere özel teknikler de değil. Yani Mangekyou Sharinganı olan diğer Uchihaların yapabileceği teknikler bunlar. Bu demek değil ki Tobirama’ya karşı işe yaramaz, yarar ama kafa kafaya bir dövüşte değil sürpriz bir saldırıyla işe yarar anca. Tobirama Amaterasu’ya yakalanmayacak kadar hızlı bir karakter, özellikle Itachi’nin Amaterasu’suna karşı. Bundan Sasuke bile koşarak kaçabiliyordu neredeyse. Itachi’nin elinde gene en büyük koz olarak Totsuka kılıcı kalıyor.

Özet olarak Itachi’nin bu ikisini kafa kafaya yenmesinin bir yolu yok. Kendisi için en iyi senaryo Tobirama ve Pain birbirlerinin öldürmek üzereyken sürpriz bir saldırı yapıp Tobirama’yı, çakra emen, kendine çekip itebilen ve diğer Painleri canlandırabilen Pain’i etkisiz hale getirmesi olur. Bunlar etkisiz hale geldikten sonra diğer Painleri yenmenin bence bir yolunu bulabilir.

Tobirama tarafından bakarsak koz olarak kullanabileceği sadece Flying Thunder God tekniği var ama bu yeterli olabilecek bir teknik çünkü kafa kafaya dövüşte en hızlı ve en güçlü shinobi bu dövüşte kendisidir. Ayrıca kendisi sensör tipi bir ninja olduğu ve çok hızlı olduğu için birçok tekniğe yakalanmayacaktır. Örnek olarak Pain’in Chibaku Tensei’si ya da Itachi’nin Amaterasu’su. Koz olarak kullanabileceği bir de Bringer of Darkness diye bir teknik var, rakibinin görme duyusunu yok ediyor. Muhtemelen Pain’e karşı kullanılacak en iyi tekniktir. Bu tekniği Orochimaru Hiruzenle savaşırken çağırdığı Tobirama kullanıyor ve bunu sadece animede yapıyor. Mangada bunu Hashirama yapıyor ama bence ikisininde yapabildiğini varsayabiliriz. Eğer bunu kullanabildiğini varsayarsak bence Tobirama’nın kazanacağı kesin gibi bir şey olur ama kullanamadığını varsaysak bile ben Tobiramanın kazanacağını düşünüyorum. Pain’in Tobiramanın ışınlanacağı yerleri 6 bedeni sayesinde kolayca fark edebilecek olması buna reaksiyon verebileceğini göstermiyor.

Şuan Pain’in kozları ve tekniklerini de incelemem lazımdı ama çok üşendim tek tek hepsini bulup incelemeye ama en bariz olan kendine çekme ve itme tekniğine bakabiliriz. Bu teknik Tobirama’ya karşı çok bir avantaj sağlamayabilir, özellikle çekme kısmı. Naruto’ya karşı çok etkili olmuş olmasının sebebi çocuğun uzaktan kullanabileceği yani çekilirken Paine atabileceği bir tekniği olmamasından kaynaklanmıştı. Evet Pain çakra emen bedeni olduğu sürece bu da işe yaramaz ama Tobirama onu yenebilirse Pain onu kendine çekemez artık çünkü birini çekerken aynı zamanda itemiyor bu da onu bu teknik sırasında uzaktan kendisine gelecek tekniklere karşı savunmasız bırakıyor. Ayrıca çekilmekten Flying Thunder God’la kolayca kurtulabilir muhtemelen.

Özet olarak Itachi’nin kazanması için rakiplerin bir açığını bulmak zorunda ki o zaman bir işi çok zor çünkü o açık sırasında Tobirama saldırı alacağını hissederse ışınlanıp savuşturabilir. Pain ve Tobirama arasında kıyasıya bir dövüş olur ama Pain’in tekniklerinin birçoğunu Tobirama savuşturabilir ve fiziksel olarak daha güçlü bir shinobi olduğu için Tobiramanın kazanma ihtimali daha yüksek. Pain tek bedende yani Nagato halinde dövüşüyor olsaydı o zaman kazanma ihtimali daha yüksekti tabiki çünkü hem çakra emme hem itme çekme hem de diğer bütün tekniklerini kullanabilirdi kendini korumak için ama 6 bedende her bedenin farklı zayıflıkları ve açıkları var. Eminim ki Tobirama bunları fark edip ona göre karşı saldırı yaparak teker teker indirebilir.

Itachi ikisinin de dengi değil ilk ölen o olur,Tobirama sevdiğimiz bir abimiz olsada Pain'i hayatta alamaz. Pain kolay olmasa bile temiz zafer elde eder

Jiraiya'yı poşet yapıp kenara fırlattı Pain. İtaçi ise yanında Kisame varken Jiraiya'ya karşı kaçmaktan kan kusacak hale geliyor. Üstelik Jiraiya base halinde :hhh: Pain'e karşı olan dövüşteki full halinde değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık