Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .
Bu sıralar 2012 müziklerine taktım. Spotify listeleri bulup dinliyorum. Keşke tek derdimin okuldan gelip oyun oynamak olduğu zamanlara dönsek.
Evet, 2012 güzel bir yıldı. O yıldan sonra yeni problemler geldi çattı. Neyse, o sene için aklıma ilk gelen ve benim için özel şarkının performansını bırakayım.

Dua Lipa'nın yeni albümünün habercisi, nu-disco, post-disco ve neo-psychedelia türlerini içeren Houdini şarkısı dün yayınlandı.

Şarkıyı beğenen var, beğenmeyen var. Bakalım nasıl etki edecek?

Şu an yolda Dua Lipa'nın, yukarıda da paylaştığım Houdini şarkısını 3-4 kez dinliyorum. Evet, Dua'nın kısmen tekrar ettiği düşünülebilir. Belki Levitating, Breaking My Heart seviyesi bir şarkı olmayabilir ama tüm bunlara rağmen şarkıyı çok sevdim. Sevmemdeki pay 70-80'ler etkili müzik türü ve nu-disco.

Nu-disco ve synth-pop türü şu sıralar popüler iken doğuşu ve gelişimi ayrıntılı konu olarak değinmek güzel olabilir.

Bugün üç Türkçe albüm yayınlandı. Biri Ebru Gündeş, biri Buray ve biri de Güneş'ten geldi. Üç farklı tarzdan albüm dinlemek isteyen buyursun gelsin.

• Ebru Gündeş'in 16 şarkıdan oluşan Aşığım Hâlâ albümünü tamamen dinlemek için Spotify ve Youtube linki bırakıyorum:

• Buray'ın 14 şarkıdan oluşan Al Senin Olsun Dünya albümünü dinlemek için link:

• Güneş'in 10 şarkıdan oluşan POP albümünün linkini bırakıyorum:

Şimdi bugün yayınlanmış yabancı albümden bahsetmek istiyorum. Buraya gelin.

• Forumun belki çeyreğinin sevdiği isim olabilir Evanescence. Bring Me To Life, My Immortal gibi hitleri içeren 2003 yılında yayınlanmış Fallen albümünün 20. yılıdır ve Evanescence albümdeki şarkıları 2023 resmaster hâli, birkaç demo ve birkaç canlı performans eklenerek yayınlandı. Spotify linki bırakıyorum. Buyrun:

• Daft Punk'ın en sevilen albümlerinden Random Access Memories albümünün 10. yılıdır. Grup albümün Drumless Edition olarak yeniden yayınladılar. Link:

• Açlık Oyunları'nın albümü çıktı. Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes adlı albüm 17 şarkıdan oluşur. Dinlemek için link:

• 60 ve 70'li yılların önemli yıldızı Dolly Parton'un Rockstar isimli albümü yayınlandı. 30 şarkının bulunduğu albümde geçmişten günümüze hitler kendisi tarafından seslendirilmiş ve bazılarında sanatçı sahibi ile düet yapılmış. Buna örnek de Miley Cyrus'ın Wrecking Ball. Dinlemek için link:

• André 3000 de New Blue Sun yayınladı. Sözsüz müzikler ilgisini çeken varsa dinleyebilir. @kaizokuou seni özel etiketleyeyim, senin ilgini çekiyor diye biliyordum. Link:

• Sabrina Carpenter fruitcake adı verilen 6 şarkılık EP yayınladı. R&B türü albümü dinlemek isteyen için:

• Drake For All The Dogs albümünün Scary Hours Edition hâlini yayınladı. Drake severlere duyurulur.

• Son olarak 2 Chainz ve Lil Wayne birlikte 21 şarkıdan oluşan Welcome 2 Collegrove isimli albüm yayınladılar. Albümde Usher, 21 Savage düetleri de bulunmaktadır. Dinlemek için:

Başka yayınlanan varsa yine paylaşırım. Dinleyen olursa şimdiden iyi dinlemeler. Keyifli olsun.

Geçen hafta yayınlanan All Stand Together albümünü paylaşayım. Lost Frequencies'in pop, EDM ve dans öğeleri içeren bir albümüdür:

Bir de şarkılardan 2 tane yayınlanmış olanı paylaşayım. Biri metal şarkısı olan Shock to the System ile The Lord Of The Lost, biri Fikrimin İnce Gülü ile baş Türk sanat müziği yapıtlarından birini yorumlayan Ziynet Sali:

Not:
Son olarak kedi müzikleri ile meşhur The Kiffness - I Need Something (Scary Cat) şarkısı:

Madonna'nın son turnesinde kendi şarkısı Like A Virgin ve pop müziğin efsanesi Michael Jackson'ın Billie Jean mix hâline getirilerek interlude hazırlanmış. Beğendiğim için paylaşıyorum:

Günaydınlar herkese. İstanbul'da güne yağmurlu uyandık. Teoman'ın şarkısında geçtiği gibi İstanbul bugün yorgun, üzgün ve yaşlanmış, biraz kilo almış, ağlamış yine, rimelleri akıyor...

Günün şarkısı benden İstanbul'da Sonbahar olsun.

Son düzenleme:
Google ve Youtube Yapay Zekâ Üzerinde Müzik Kullanımında Anlaşmada

"Google DeepMind, YouTube ile işbirliği içinde, Dream Track ve Music AI setiyle birlikte Lyria adlı yeni bir müzik üretim modelini tanıttı.
Dream Track, içerik oluşturucuların bir sanatçı, konu ve parça seçerek YouTube Shorts için müzik oluşturmasına olanak tanıyor ve bu müzik daha sonra yapay zeka tarafından oluşturulan 30 saniyelik bir film müziği oluşturmak için kullanılıyor. İlerleyen zamanlarda piyasaya sürülmesi planlanan Music AI ise, belirtilen enstrümanlara, mırıldanmaya veya mevcut vokal hatları için arka plan sesleri oluşturmaya dayalı müzik üreterek yaratıcı sürece yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu araçlar, Google'ın Music AI Incubator'ının bir parçası olup, sanatçıları ve yapımcıları test ve geri bildirim sürecine dahil ediyor. Şirketin bu hamleyle yapay zeka tarafından üretilen müziğin güvenilirliğini artırmak istediği belirtildi."

Birkaç haber paylaşalım:

1. Spotify Wrapped özelliği söylentilere göre 30 Kasım tarihinde görücüye çıkacakmış. Doğru olmasa bile geçen seneki gibi 1 Aralık tarihinde kesin çıkacaktır.
  2. 2024 yılında albüm çıkarması beklenen yerli sanatçılar; Sezen Aksu, Şebnem Ferah, Tarkan, Sıla, Sertab Erener, Demet Akalın, Gülşen, Murat Boz, Ece Seçkin ve Edis.
  3. 2024 yılında albüm çıkarması kesinleşen ya da beklenen yabancı sanatçılar; Katy Perry, Rihanna, Madonna, Taylor Swift (yeni stüdyo albümü ve 2 eski albümün yeni versiyonu), Dua Lipa, Ariana Grande, Billie Eilish ve The Weeknd.
  4. Spotify TV uygulaması mobil ve web sürümüne benzer hâle getirildi. Ayrıca şimdi oynatılıyor, hesaplar arası geçiş özelliklerinin düzenlenmesinin yanı sıra TikTok uygulamasına da destek sağlayacak ve sosyal medyada Spotify özelliği olacak.
  5. Geçen hafta Ebru Gündeş, Buray ve Güneş'in albümleri görücüye çıkmıştı. Ebru Gündeş'in albümü aşkın tek tipli, yanı hep acı ile ele alınması ve Gündeş'in kendini tekrarlıyor düşüncesi ile eleştirilmişti. Haftanın en beğenilen albümü tek tip sözlerin olmayışı ve aşka yaklaşımların çeşitliliği ile not alarak Buray'ın Al Senin Olsun Dünya oldu.
Haberler bu kadar.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık