Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Luffy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 242 85.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 40 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    282
Yüzlerce farklı şekilde de öğrenebilirdi o tekniği. Ama Oda olabilecek en onur kırıcı şekilde yaptırdı. Buna şans değil olsa olsa talihsizlik denebilir.
Ne onur kırıcılığı ? Ne yaptılar Kid gibi başaşağı suya mı soktular.Adam zaten Kaido'ya yenilmiş.Düşeceği yer net hapishane.Onda da 5 hapishane varken Hyogoro'nun olduğu yere düşüyor.O kadar bir deri bir kemiğe dönmüş adam varken de gidip ona acıyor yardım ediyor.Luffy'nin Kaido'ya yenilmesi şanssızlık değildir.İlerlemekte olan bir trene gidip kafa atarsan buna şanssızlık diyebilir misin ? Kaçsaydı yani kendi seçimiydi.Hapse düşmeyip öldürebilirlerdi de.Asıl bu şanstır.Gerçi Kaido o konuda herkese aynı tarifeyi uyguluyormuş ama Oden örneği var çok kızsa belli olmazdı.

Ne onur kırıcılığı ? Ne yaptılar Kid gibi başaşağı suya mı soktular.Adam zaten Kaido'ya yenilmiş.Düşeceği yer net hapishane.Onda da 5 hapishane varken Hyogoro'nun olduğu yere düşüyor.O kadar bir deri bir kemiğe dönmüş adam varken de gidip ona acıyor yardım ediyor.Luffy'nin Kaido'ya yenilmesi şanssızlık değildir.İlerlemekte olan bir trene gidip kafa atarsan buna şanssızlık diyebilir misin ? Kaçsaydı yani kendi seçimiydi.Hapse düşmeyip öldürebilirlerdi de.Asıl bu şanstır.Gerçi Kaido o konuda herkese aynı tarifeyi uyguluyormuş ama Oden örneği var çok kızsa belli olmazdı.
Anlatamadım kendimi sanırım....
Tekinde çiftinde değilim. İyi bile oldu o teki yemesi. Ama kalkıp o lafı Kaido'ya söyletiyorsan, aynı Kaido'yu fbde korkak soysuz bir it olarak resmedemezsin. O zaman onur kırıcı olur.
Ki yanlış hatırlamıyorsam daha Hyo öğretmeden tekniği deniyordu. Şans kısmı nerede tam olarak? Ki yaparken bile Hyo'nunkinden daha üst düzey bir şey yaptı.

Bir yere bağladığı falan yok kendi hikayende bağlıyon işte.

İki kılıç da aynı seviyenin ve aralarından biri diğerinden üstün tutulacaksa kara olan kılıç tutulur diyorum. Eğer ihtiyacın bir kamyona varsa onu eşit pahasına olan bir binek arabayla değiştirebilirsin, yeni aracın daha fazla işine gelir ama ikisinin aynı derece oldukları gerçeği değişmez. Beleşe aldım gibi bir saçmalığı ise hiç dillendirmezsin sonuçta aynı derecede bir mal veriyorsun.

Yani beleş meleş bir şey yok, Enma aldıysa ona denk hatta daha güçlü bir kılıç verdi beleş Udon'da Ezelcilik oynayan lütfünün hikayesidir.
Beleşe aldı gibi bir şey demedim burada artık ne kadar dokunuyorsa sana, kafana kodlamışsın Enma harbi daha güçlü ise beleşe guclenmis olacak Zoro diye.:D Zoro'nun kendi sözü var bu yeter. Manga'yı zaten referans almadığını biliyorum Ferit, ne kadar ağrına da gitse beleşe power up aldı net.:D Bir kılıç alıyon anında alisiyon ve çok daha güçlü oluyon. Hahaha yersen...

Anlatamadım kendimi sanırım....
Tekinde çiftinde değilim. İyi bile oldu o teki yemesi. Ama kalkıp o lafı Kaido'ya söyletiyorsan, aynı Kaido'yu fbde korkak soysuz bir it olarak resmedemezsin. O zaman onur kırıcı olur.
Ki yanlış hatırlamıyorsam daha Hyo öğretmeden tekniği deniyordu. Şans kısmı nerede tam olarak? Ki yaparken bile Hyo'nunkinden daha üst düzey bir şey yaptı.
Ben anlatamadım sanırım.Hyogoro gibi bir adamı bulup o hapishanede onla bağ kurması şans diyorum.Yüzlerce insan ve 5 hapishane var.Sen gidiyorsun üstelik bilmemene rağmen bu adamın gönlünü kazanıyorsun.Hani bu adam bana yeni hakiyi öğretebilecek tek kişi diye fellik fellik arasan neyse.Öyle birşey de yok habersizce elinle koymuş gibi bu adamı arkadaş ediniyorsun.O an Hyogoro dövülürken yemek verilmezken bile Luffy'nin bunlara şahit olması bazı şeyleri görmesi ve yardım etmesi şanstır kaderdir.O muhabbetlere dahil olmayabilirdi o sıra başka şeyle meşgul olabilirdi gibi.Yazar kader vurgusu yapmış Hyogoro ile olan ilişkisine.

Ben anlatamadım sanırım.Hyogoro gibi bir adamı bulup o hapishanede onla bağ kurması şans diyorum.Yüzlerce insan ve 5 hapishane var.Sen gidiyorsun üstelik bilmemene rağmen bu adamın gönlünü kazanıyorsun.Hani bu adam bana yeni hakiyi öğretebilecek tek kişi diye fellik fellik arasan neyse.Öyle birşey de yok habersizce elinle koymuş gibi bu adamı arkadaş ediniyorsun.O an Hyogoro dövülürken yemek verilmezken bile Luffy'nin bunlara şahit olması bazı şeyleri görmesi ve yardım etmesi şanstır kaderdir.O muhabbetlere dahil olmayabilirdi o sıra başka şeyle meşgul olabilirdi gibi.Yazar kader vurgusu yapmış Hyogoro ile olan ilişkisine.
Luffy'nin Hyogoro'ya yardım etmesi de şanstır.:D Kid de aynı hapishanede imiş. Gözünün önünde bir çok kez Hyo Amca'ya vurulmuş. O niye bir şey yapmamış? Umrunda bile değildi.

Luffy'nin Hyogoro'ya yardım etmesi de şanstır.:D Kid de aynı hapishanede imiş. Gözünün önünde bir çok kez Hyo Amca'ya vurulmuş. O niye bir şey yapmamış? Umrunda bile değildi.
Herşey şans demiyorum.Gidip orada ona denk gelmesi bazı şeylere şahit olması şans ve kader işte.Yoksa evet Kid yardım etmez Luffy eder.O sebeple power up beleş gelmedi dedim zaten.

Ancak arasa Wano'da Hyogoro'yu bulamazdı Kaido'ya yenildikten sonra.Power up lazım bana diye dört dönse döndüğüyle kalırdı.Yazar ne kadar şanslı olduğunu göstermek istiyor.

Aslında Luffy'nin seri sonundaki ölümünü de bence şansının bitmesine yoracak.Şansı artık onu terketti kafa attı ve öldü gibisinden.

Herşey şans demiyorum.Gidip orada ona denk gelmesi bazı şeylere şahit olması şans ve kader işte.Yoksa evet Kid yardım etmez Luffy eder.O sebeple power up beleş gelmedi dedim zaten.

Ancak arasa Wano'da Hyogoro'yu bulamazdı Kaido'ya yenildikten sonra.Power up lazım bana diye dört dönse döndüğüyle kalırdı.Yazar ne kadar şanslı olduğunu göstermek istiyor.

Aslında Luffy'nin seri sonundaki ölümünü de bence şansının bitmesine yoracak.Şansı artık onu terketti kafa attı ve öldü gibisinden.
Adamın zaten aklında varmış bu haki. Kendi kendine de deniyordu illa bir sekilde öğrenecekti. Hyo Amca ne yaptığını görmeye çalıştıktan sonra diyor ki ne yapmaya çalışıyorsun ve o şekilde olaylar dallanıp budaklanıyor.

Asıl sorgulanmasi gereken Rayleigh neden öğretmedi. Olayın saçma tarafı bu.

Adamın zaten aklında varmış bu haki. Kendi kendine de deniyordu illa bir sekilde öğrenecekti. Hyo Amca ne yaptığını görmeye çalıştıktan sonra diyor ki ne yapmaya çalışıyorsun ve o şekilde olaylar dallanıp budaklanıyor.

Asıl sorgulanmasi gereken Rayleigh neden öğretmedi. Olayın saçma tarafı bu.
Kesin şu an öğretemem pişmen lazım diye düşünmüştür.Bir dövüşe girmeden önce açılacak birşey olmayabilir.Hayvanlarla dövüşmeyle olacak iş değildir belki.Ha ben yazar olsam bunun gibi birşey öne sürerdim.Ama Oda efendi yesinler birbirini boşluk bırakayım mantığıyla bakıyor. :S

Seri başından beri kader bir şekilde tecelli ediyor zaten. Deniz kralları Joy boy muhabbeti yaparken bu sefer sorunsuz ilerliyor her şey gibi bir şey diyordu.
Luffy tekniği Ray fbsi ile hatırlıyor. Çalışmaya başlarken yanında tekniği bilen birinin olmasına şans denebilir. Ama o kadar. Ne eksik ne fazla. Öncesinde ilerlediği yola bakarsan zaten az bile diyebilirsin. Ki oradan ayrılırken bile tam olarak öğrenebilmiş durumda değil tekniği.

Beleşe aldı gibi bir şey demedim burada artık ne kadar dokunuyorsa sana, kafana kodlamışsın Enma harbi daha güçlü ise beleşe guclenmis olacak Zoro diye.:D Zoro'nun kendi sözü var bu yeter. Manga'yı zaten referans almadığını biliyorum Ferit, ne kadar ağrına da gitse beleşe power up aldı net.:D Bir kılıç alıyon anında alisiyon ve çok daha güçlü oluyon. Hahaha yersen...
Beleşe almamışsa nasıl beleş up oluyor ?

Bir şeyi 40 kere söyleyince, söylediğin gerçek olacak da tartışma ağırıma mı gidecek sanıyorsun :oleyo2: Artı ağıra giden biri varsa ilk mesajı atandır bak bakalım ikimiz arasındaki tartışma mı varmış yoksa başkasına attığım mesaj ağrına gidip salça mı olmuşsun :ehe:

Zaten daha farazi konuşmalar bunlar geçen gün 1'e 10 katlıyor diye şaha kalktığın spoilerde gördüğümüz üzere bu dala iyi tutunmuşsun ama çok büyük ihtimal Shusui'nin Enma'ya olan üstünlüğü ve zayıflığı gündeme gelecek dövüşlerde o zaman gene kıvırmaya başlayacaksın.

Benim tahminim Enma'nın saldırıda, Shusui'nin ise savunmada iyi olduğu bu yüzden eşitler, Zoro'ya bu arc saldırı gerektiğinden böyle bir mevzu çıktı ortaya ve tabi Oden'in kılıcı ile Kaido kesilmeli şunca olan şeylerden sonra.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık