Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Luffy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 242 85.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 40 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    282
Normalde Eğlence oğlanı diye çevirmeleri lazım.

Karizmatik gelmemişse gidip Oda'ya kızın arkadaş. Joyboy diye isim mi olur.
Ben aslında afacan tabirini sevdim ya fena durmuyor sanki ama tabi fazla çocukça diye bir yabancılaşan da olabilir. Ben öyle çeviri yapılsa garipsemem.
Karşılayan başka kelimeler var ama güncel hayatta az kelime kullanılıyor artık. Joyboy neşeli, neşe saçan kişi gibi bir anlamda aslında ve şad, neşeli, mıtrab, neşvedar , şatır, şad vs vs diye eskiden daha çok kullanılan kelimeler kullanılsa anlamı verir hatta galat da olsa "matrak" lafı cuk oturuyor bence buraya ama çok da ciddiye alınacak bir şey değil artık. Bin bölümü aşmış, alışılmış ve taliplileri böyle değişiklikleri sevmiyor haklı değişiklikler de olsa. Şen çocuk diye de çeviri olmuştu galiba ama tepki gelince vazgeçilmişti. Takati olan uğraşsın da çevirenlerin canını sıkıyorlar bazen böyle şeyler yüzünden, uğraşmaya değmez.

Ben aslında afacan tabirini sevdim ya fena durmuyor sanki ama tabi fazla çocukça diye bir yabancılaşan da olabilir. Ben öyle çeviri yapılsa garipsemem.
Karşılayan başka kelimeler var ama güncel hayatta az kelime kullanılıyor artık. Joyboy neşeli, neşe saçan gibi bir anlamda aslında ve şad, neşeli, mıtrab, neşvedar , şatır, şad vs vs diye eskiden daha çok kullanılan kelimeler kullanılsa anlamı verir hatta galat da olsa "matrak" lafı cuk oturuyor bence buraya ama çok da ciddiye alınacak bir şey değil artık. Bin bölümü aşmış, alışılmış ve taliplileri böyle değişiklikleri sevmiyor haklı değişiklikler de olsa. Şen çocuk diye de çeviri olmuştu galiba ama tepki gelince vazgeçilmişti. Takati olan uğraşsın da çevirenlerin canını sıkıyorlar bazen böyle şeyler yüzünden, uğraşmaya değmez.
Fazla çocukca dediğin karakter luffy.
Burnunu karıştırıp usop'a sürüyor hala.

Fazla çocukca dediğin karakter luffy.
Burnunu karıştırıp usop'a sürüyor hala.
Ben garipsemem dedim ya kaşına bandığım :D
Bence oturuyor ve Luffyye de yakışır öyle bir tabir. İnsanlar seriye karşı biraz birikmiş ya yıpranmışlık da var bazı kurgu hataları da ve bir damla atsan gaza gelip çevirmenlere falan saydırıyorlar bazıları. Boşuna uğraşmasınlar diye diyorum yoksa benim için uygundur.

Ben garipsemem dedim ya kaşına bandığım :D
Bence oturuyor ve Luffyye de yakışır öyle bir tabir. İnsanlar seriye karşı biraz birikmiş ya yıpranmışlık da var bazı kurgu hataları da ve bir damla atsan gaza gelip çevirmenlere falan saydırıyorlar bazıları. Boşuna uğraşmasınlar diye diyorum yoksa benim için uygundur.
Yani şimdi karakterin yaptıkları ortada. Dövüşün ortasında zıplıyor, tom ve jerry modunda, ip falan atlıyor durmadan gülüyor.

Bomboş bir çar yaramaz da desen olur afacan da desen olur, Luffy hazretlerine afacanı yakıştıramıyor diye bazıları sıfat beğendirilemiyor.

Karizma olsun diye ben olsam Kara Şövalye diye çevirirdim rahat etsinler bari.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık