Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Marshall D. Teach (Karanlık Meyveli)

Kim alır ?

• Teach

Kullanılan: 64 45.4%
  • Luffy

Kullanılan: 76 53.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    141
Şimdi şöyle bir şey var, Ace'i durdururlardı ederlerdi diyoruz da Ace ve benzeri isimlerin okyanusa açılma sebebi zaten kayıtsız kuralsız bir "özgürlük".

Eğer Ace'e "yok sen gidemezsin, ben giderim, yenilirsin edersin" muhabbeti yapacaklarsa Ace'in o tayfada işi yok demektir.

Onlar üzerlerine düşeni en başta yaptılar, gitmesine gerek olmadığını, lüzumsuz olduğunu söylediler ama Ace dinlemedi ve gitmek istedi. Ne yapacaklar?

Tamam Teach biraz karaktersiz olabilir ama hakkıyla yendi yani. Bence Teach ciddileşince farklı bir ruh haline bürünüyor. Shanks birinci elden tattığı için uyarmaya gelmiş diye düşünüyorum.
Meyvesiz Teach'e kesin olarak yenileceğini düşünmemişlerdir demek istedim. Sonuçta meyvesi var mı varsa ne var bilmiyorlar. Shaks'ın uyarması'da dedğim gibi Nasıl LUffy'den KK'lık sezdiyse Teach'ten de başka şeyler sezmiştir ve bu başka şeyinde Teach'in fırsatını kolla ve tam zamanında en az zarar ihtimali gördüğünde yap şeklinde gördüğümüz karakteriyle ilgili olarak düşünüyorum. Tabi bütün düşüncelerim bunun üzerine kurulu. Yoksa Shanks ve WB'nin sözleri sadece Teach'in gücü ile alakalıysa bütün bu çıkarımlarım temelsiz olmuş oluyor.

Şimdi şöyle bir şey var, Ace'i durdururlardı ederlerdi diyoruz da Ace ve benzeri isimlerin okyanusa açılma sebebi zaten kayıtsız kuralsız bir "özgürlük".

Eğer Ace'e "yok sen gidemezsin, ben giderim, yenilirsin edersin" muhabbeti yapacaklarsa Ace'in o tayfada işi yok demektir.

Onlar üzerlerine düşeni en başta yaptılar, gitmesine gerek olmadığını, lüzumsuz olduğunu söylediler ama Ace dinlemedi ve gitmek istedi. Ne yapacaklar?
"Yenileceğine emin olarak "Kendi kararı sonuçlarına katlansın diyorlarsa. Sonuçlarına itiraz edip idamı basmamaları gerekir. Yenileceğine emin olsalardı ya bir şekilde engel olurlardı ya da bir şekilde onlardan da birileri giderdi. Thatc'ı öldüren'in Ace'e acıyacak hali yok sonuçta

Meyvesiz Teach'e kesin olarak yenileceğini düşünmemişlerdir demek istedim. Sonuçta meyvesi var mı varsa ne var bilmiyorlar. Shaks'ın uyarması'da dedğim gibi Nasıl LUffy'den KK'lık sezdiyse Teach'ten de başka şeyler sezmiştir ve bu başka şeyinde Teach'in fırsatını kolla ve tam zamanında en az zarar ihtimali gördüğünde yap şeklinde gördüğümüz karakteriyle ilgili olarak düşünüyorum. Tabi bütün düşüncelerim bunun üzerine kurulu. Yoksa Shanks ve WB'nin sözleri sadece Teach'in gücü ile alakalıysa bütün bu çıkarımlarım temelsiz olmuş oluyor.

"Yenileceğine emin olarak "Kendi kararı sonuçlarına katlansın diyorlarsa. Sonuçlarına itiraz edip idamı basmamaları gerekir. Yenileceğine emin olsalardı ya bir şekilde engel olurlardı ya da bir şekilde onlardan da birileri giderdi. Thatc'ı öldüren'in Ace'e acıyacak hali yok sonuçta
Öyle değil işte. Neticede senin dostun, ama okyanusa açılan herkesin de kendi macerası var.

Arada çok ince bir çizgi var dostum.

Luffy'i çok seviyor olabilirsin, her zor duruma düştüğünde ona yardım etmeye çalışabilirsin vs ama ona "sonunda ölebilirsin o yüzden boşver bu yolculuğu" diyemezsin. Böyle düşünmek lazım aga

Son düzenleme:
Öyle değil işte. Neticede senin dostun, ama okyanusa açılan herkesin de kendi macerası var.

Arada çok ince bir çizgi var dostum.

Luffy'i çok seviyor olabilirsin, her zor duruma düştüğünde ona yardım etmeye çalışabilirsin vs ama ona "sonunda ölebilirsin o yüzden boşver bu yolculuğu" diyemezsin. Böyle düşünmek lazım aga
Çaresiz kalmadıkları sürece hiçbiri Luffy'nin asla gücünün yetmeyeceğini düşündükleri birine tamam git demezler arkadan o da gelir. Hatta tam Luffy tokatlanacak bakarız oradan bir Zoro Sanji gelir. Böyle olmaya da bilir kesin benim verdiğim mana doğru demiyorum ama ben WB'nin sözleri Shanks'ın sözleri ve Teach'in kişiliğini yanyana koyunca bu anlamı çıkarıyorum.

Ha aksi durumda şu ortaya çıkar Meyvesiz Teach gayet gücüyle gitti Shanks'ın gözünü çizdi ve Shanks da Teach'in gücüne vurgu yaptı. Bunun ortası yok Ya Meyvesiz Teach bile o kadar güçlüdür ya da mesele benim gördüğüm gibidir. Ben kendi düşüncemdem yanayım : ))

D.'nin iradesine uygun hareket etmeyen bir D. var ortada ve bütün bu -kötü hislerin- bununla alakalı olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme:
Bende yenmesini isterim luffy nin teachi ama yenemez.Adam hakiden bile marineford savaşından sonra haberi olup öğreniyor.Çok ama çok seri olursa anca hırpalayabilir teachi ace biraz yavaş kalıyordu çünkü

Luffy ve teach bu serinin iki ana karakteridir. Teach, Luffy ile aynı yola kendisinden çok daha önce çıkmış meyvesi olmadan yıllarca tümen komutanlığı yapabilecek kadar güçlenmiş biri. Bunun üzerine meyve gücü iptali yapan bir meyve yiyor. Yalnızca fiziksel güç ile başka bir tümen komutanının neredeyse boynunu kırabiliyor. Arada ciddi bir tecrübe farkı olduğunu düşünüyorum.

Hız şuanda da yok muhtemelen, şuan dövebilir mi diye sormuştum o argumana ancak tatmin edici bir cevap alamamıştım. Senin cevabın nedir ?
Hacım şu andan kastın gura gura yediği hali ise Luffyi pataklar. Teach tek eksiği hızı olan eşek gibi hırslı bi adam. Haki de aşmıştır bence. Hep diyorum bu adamın Shanks'e bir şey yapacak Luffy o gazla pataklayacak bunu yoksa şu an alamaz.

http://www.mangareader.net/one-piece/552/13

Bu ve sonraki sayfa durumu özetliyor. Ace uyarılara rağmen gittiğini, bunun Kendi hatası olduğunu, gelmemeleri gerektiğini söylüyor. Marco işe tayfadan birine bir şey olduğu zaman, tüm okyanusun olacakları bileceğinden bahsediyor.

http://www.mangareader.net/one-piece/552/13

Bu ve sonraki sayfa durumu özetliyor. Ace uyarılara rağmen gittiğini, bunun Kendi hatası olduğunu, gelmemeleri gerektiğini söylüyor. Marco işe tayfadan birine bir şey olduğu zaman, tüm okyanusun olacakları bileceğinden bahsediyor.
One Piece'i sadece bir kez ve birçok şeyi atlayarak izlediğim için bir çok şeyi kaçırmış olabiliyorum hafızam da çok iyi eğil ancak elimden geldiğince bakıp o şekilde konuşmaya çalışıyorum ki absürt bir şey ortaya koymayayım. Ancak bu sahneyi hatırlıyorum ve dediğim gibi Ace'e yapılan uyarıları Meyvesiz Teach'e yenileceğini düşündükleri için yapmadıklarına sadece emin olunamayan -kötü bir hise- dayandırıyorum ve bu hissi de Teach'in farklı karakteri ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bunu da gördüğümüz tek farklı D. olmasına dayandırıyorum.

Ancak dipnot olarak ekliyorum en görünen manası ile Shanks da WB de Teach'in gücü hakkında uyarıyorlar gibi gözüküyor ve böyleyse bütün bu açıklamalarımın boşuna olduğunun da farkındayım ancak ben öyle olmadığını düşünüyorum her ne kadar objektif davranmaya çalışsam da Teach Shank'sa zarar verecek güçte olamaz diye düşünmemin de etkisi olabilir :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık