Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Marshall D. Teach (Karanlık Meyveli)

Kim alır ?

• Teach

Kullanılan: 64 45.4%
  • Luffy

Kullanılan: 76 53.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    141
Evet Dof'u yenerken yardım aldı. Yardımsız bir Luffy muhtemelen mevta olmuştu.
Ancak şunu gördük Luffy süre sorunu aştığı anda Dof'un çok üstün de bir güç olmuş oluyor. Dof'u kim hangi seviyede görüyorsa G4 Luffy'i 1-2 üst seviyeye koymalı bence.
Luffy hiçbir zaman G4'ü sınırsız kullanamayacak. Çünkü G4 tekniğinin dopingten farkı yoktur. Normal Haki seviyesini ve fiziksel özelliğini geliştirir, G4 seviyesi daha artar ama yine süreli olur. Örnek vermek gerekirse DB'den Kaioken tekniği gibi bir tekniktir G4 tekniği.

Luffy hiçbir zaman G4'ü sınırsız kullanamayacak. Çünkü G4 tekniğinin dopingten farkı yoktur. Normal Haki seviyesini ve fiziksel özelliğini geliştirir, G4 seviyesi daha artar ama yine süreli olur. Örnek vermek gerekirse DB'den Kaioken tekniği gibi bir tekniktir G4 tekniği.
DB'yi bilmiyorum ama sanırım anladım anlatmak istediğini ancak katılmıyorum.

Luffy hem süre sınırını aşacaktır hem de daha güçlü teknikleri de olacaktır muhtemelen. Çünkü G4 darbesini BM'nin ne kadar kolay durdurduğunu gördük. Buna Luffy'nin enerjisinin az olmasının etkisi var mıdır henüz orası net değil. Ancak Luffy Amirallerle Yonkou'larla vs dövüşecekse daha güçlü olması gerek. Yardımla bile olsa son vuruş için bile olsa hala güçsüz Luffy.

Ki zaten benim anlatmak istediğim G4 Luffy'nin seviyesinin hiçte azımsanmayacak bir güç olduğuydu. Buna da forumda gücüne çok saygı duyulan Dof'la örnek verdim. Çünkü Dof'un Luffy'nin birebirde alamayacağı kadar güçlü olduğunu düşünenlerin bile G4 Luffy'nin daha güçlü olduğunu kabul edeceğini düşünüyorum .
Bununla birlikte hala çok yolu olduğunu da düşünüyorum tabi. Çünkü gördük ki sınırsız bile olsa daha güçlüsüne ihtiyacı var Luffy'nin.

Son düzenleme:
Sen Shanks'ın kolunu kaptırmasına, Beyazsakal'ın Squardo gibi birinden kılıç yemesine şaşırmıyorsun da Teach'in beklemediği anda yediği yumruğa şaşırıyorsun. Aynısını Bonney'de tekme atarak yaptı, G2 = Bonney tekmesi mi diyelim şimdi, olayın güç ile alakası yok, beklemediği anda saldırması ile alakası var. Haki kullanamayan bir Luffy var, ve Jinbe'nin yenemediği Haki kullanan bir Ace'i yenen Teach var. Dağlar kadar fark var ortada. Shanks bu işleri bilen birisi, o kadar risk alıp Beyazsakal'ı uyarmaya gidiyor, Teach'ten yediği darbe öyle koymuş ki korsan bayrağına işlemiş koskoca Yonko bu adam.
Beklemediği anda yumruk yiyen çok örnek olması lazım mangada.Ancak öyle herkes uçup duvara çakılmıyor geriye savruluyor en fazla.Bu bana göre Luffy'nin o vuruşunun epey şiddetli olduğunu gösteriyor problem Teach'ten de kaynaklanmayabilir.Çünkü Teach epey şaşırıyor hakin güçlenmiş diyor.Bence yanılıyorsun Luffy o tek vuruşluk darbede epey bir haki kullandı farkında olmadan.Çünkü kardeşin ölecek diye Luffy'nin en hassas olduğu noktaya basıyor.Bilemiyorum bana garip geliyor vücudu anormal olduğu düşünüldüğünde.

Luffy vurunca kan fışkırıyor, Kizaru'yu etkileyen bir şey yok?
Bellamy vurunca da kan fışkırıyor.

Luffy'nin vuracağı gayet belli.

Söylediğim sebeplerden Luffy ile aynı şey olmadığını düşünüyorum. Hem Luffy açıkça saldırıyor hem de diğer mesajda belirttiğim Kizaru faktörü var.

Birinin vurması dövüşü kazanacağı anlamına gelmez. Ama G4 Luffy'nin vurması çok şey ifade eder. : )

Dipnot olarak Ace'in meyvesiz Teach'i yenemeyeceğine'de katılmıyorum. Meyveli Ace meyvesiz Teach'i yenerdi. Sadece Teach'in hilekarlığından çekiniyorlardı. Yoksa Marco sen kim oluyorsun ben gideceğim derdi. Bir şekilde sezip Teach'in hilekarlığından birine bir şey olmasından çekindiler diye düşünüyorum. Shanks'ın uyarısının da bu yönde olduğunu düşünüyorum. Luffy'de KK'lık sezen Teach'de ... lık sezdi (hakaret olmasına gerek yok boşluğu isteyen doldursun : ))) Ace'in meyvesiz Teach'e gücünün yetmeyeceğini düşünseler sana düşmez vs. derlerdi başkası giderdi Morco Josu vs.. Mevzu tamamen "Ace'in gücü yeter ama içimde kötü bir his var" dı bana göre
Apoo'da arkadan vurmuyor. Ben kazanacağı anlamına geliyor demiyorum, iki sene önce vuran denilince aklıma bu olay geliyor. Aynı olay, iki nova da kendinden güçlü bir kişiye vuruyor. Söylediklerini BB için de söyleyebilirler.

Ace'in tümenindeydi, tayfanın kuralları gereği cezalandırmayı da onun yapması gerekiyordu diye biliyorum.

Bellamy vurunca da kan fışkırıyor.

Apoo'da arkadan vurmuyor. Ben kazanacağı anlamına geliyor demiyorum, iki sene önce vuran denilince aklıma bu olay geliyor. Aynı olay, iki nova da kendinden güçlü bir kişiye vuruyor. Söylediklerini BB için de söyleyebilirler.

Ace'in tümenindeydi, tayfanın kuralları gereği cezalandırmayı da onun yapması gerekiyordu diye biliyorum.
Manga'da mı vuruyor Hawkins Anime'de görmemiştim öyle bir şey. Apoo'da dediğim gibi saldırı yapacağı bile belli değil bu neyin nesi diye bakıyor herkes.

Animede benim tümenimden falan diyor da. 4. Tümen Komutanıydı galiba o da. Marco'nun vs. daha eski arkadaşıydı.

Edit: Thatch diyorsun sandım.

Son düzenleme:
Teach, Ace'in tümenindeydi. O yüzden Ace gidiyor.
Ha Teach evet.

Ancak dediğim gibi Ace'in gücünün yetmeyeceğinden değil "kötü bir his"ten dolayı gitme diyor WB yoksa o şekilde bir kesin yargıda ya Marco varken sana düşmez diye birşey uydururlardı yada peşinden başkaları da giderdi diye düşünüyorum. Tabi meselenin sonu sonuçta -senaryo bu-ya çıkıyor ama olsun. Benim gördüğüm Teach'in karakterinden ve sezdikleri bir şeylerden ötürü WB ve Shanks'in endişe duyması. Kesin yenileceğini düşünen WB veya Marco'nun bir şey yapmaması saçma geliyor bana. SOnuçta tayfadan birini öldürmüş Ace kesin yenilecekse onunda ölebileceği anlamına geliyor bu.

Ha Teach evet.

Ancak dediğim gibi Ace'in gücünün yetmeyeceğinden değil "kötü bir his"ten dolayı gitme diyor WB yoksa o şekilde bir kesin yargıda ya Marco varken sana düşmez diye birşey uydururlardı yada peşinden başkaları da giderdi diye düşünüyorum. Tabi meselenin sonu sonuçta -senaryo bu-ya çıkıyor ama olsun. Benim gördüğüm Teach'in karakterinden ve sezdikleri bir şeylerden ötürü WB ve Shanks'in endişe duyması. Kesin yenileceğini düşünen WB veya Marco'nun bir şey yapmaması saçma geliyor bana. SOnuçta tayfadan birini öldürmüş Ace kesin yenilecekse onunda ölebileceği anlamına geliyor bu.
Tamam Teach biraz karaktersiz olabilir ama hakkıyla yendi yani. Bence Teach ciddileşince farklı bir ruh haline bürünüyor. Shanks birinci elden tattığı için uyarmaya gelmiş diye düşünüyorum.

Kan fışkırmasını çok önemsemiyorum Luffy'den fışkıranlarla Kızılay'a ömürlük bağış yapılırdı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık