Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu mangada nerde geciyor da kabul etmiyoruz. Bizim gibi okuyucularin "Odanin haberi var" diyerek para için yaptigi bir seyi niye kabul edeyim? Oda bunu farkli bir sekilde daha kabul görûlecek sekilde seride de belirtebilirdi. Fakat belirtmemiş, olacağinin garantisi yok. Mangada kaç sayfada Korsan Shichi denilip Mihawk da orada gösteriliyorsa bu kesin ve nettir.
Tamam, ne dedim? Bir şey demiyorum. Benim bunları yazma sebebim, Mihawk'ı neden korsan olarak görmediğimi insanların bilmesini istemem. İsterse kimse kabul etmesin. Ben kartlardan önce de bunu söylüyordum zaten. Şimdi daha emin bir şekilde söylüyorum sadece. Zamanı gelince göreceğiz.

Law'ın tayfası vardı farkındasın değil mi? Yani adam korsanlık yapmış oluyor her türlü.
Ne önemi var, öyle bir söylüyorsun ki tayfası sürekli yanında olmak zorundaymış gibi. Bir korsan olan Perona'da şimdi Mihawk ile takılıyor, bir bakıma onun tayfasında sayılır.

Ayrıca korsan olan Zoro'ya barınak sağlayıp eğitim verdi, Zoro'da kısa süreli Mihawk'ın tayfasında olmuş oldu.

Bence kartlar doğru hacı ben eski databooklara da inanmaya başladım mesela açıklandığı üzere vista ve mihawk'ın kılıç yetenekleri de birbirine denk ben bunu da kabul ediyorum yani vista=mihawk.
Ben kartlari net bilgi olarak kabul etmiyorum. Yani bunlari Mangaka aciklasa veya aciklamak istese daha güvenilir bir kaynak olarak kendisi aciklayabilir. Ama bu kartlari yapanlar bizler gibi okuyucular sadece "Odanin bilgisi var" tarzinda bir sey söylenmiş. Bunun neyini kabul edeceksin?

Tamam, ne dedim? Bir şey demiyorum. Benim bunları yazma sebebim, Mihawk'ı neden korsan olarak görmediğimi insanların bilmesini istemem. İsterse kimse kabul etmesin. Ben kartlardan önce de bunu söylüyordum zaten. Şimdi daha emin bir şekilde söylüyorum sadece. Zamanı gelince göreceğiz.
Seride bir kac yerde net olarak Korsan Shichi olarak belirtilmiş Mihawk'dan benim için Manga sayfalari daha güvenilir okuyucu yorumlarina kiyasla.

Ben kartlari net bilgi olarak kabul etmiyorum. Yani bunlari Mangaka aciklasa veya aciklamak istese daha güvenilir bir kaynak olarak kendisi aciklayabilir. Ama bu kartlari yapanlar bizler gibi okuyucular sadece "Odanin bilgisi var" tarzinda bir sey söylenmiş. Bunun neyini kabul edeceksin?
Ben orada ironi yaptım be hacı bazı databook bilgilerini kabul edip bazılarını es geçenlere ithafen. Hani sorsan Vista Mihawk databook'u geçersizdir.

Ya hu, bana bir söylesenize; neden hep bu istisnalar Mihawk'a denk geliyor? Neden o kartlarda tüm shichibukailer korsan rengini taşırken, sadece Mihawk hükümetin rengini taşıyor? Bunları kim ayarlıyor? Buradaki Mihawk aşıkları mı? Para mı yediriyoruz Oda'ya?
Vivre kartları hazırlayanlar da Mihawk fanı işte her şey açık :)

Sengoku'nun lafı üzerinden gidersek korsan olarak kötü şöhretli olmaları lazım, mesela hiç bilinmeyen bir adamı Shcihibukai yapmayız diyor. Mihawk hem korsan hemde kötü şöhretli bir korsanmış yani, aynı ''Zalim'' Kuma gibi.

Kuma güzel güzel tayfayı kurtarmak varken Zoro'ya işkence yaptı. Daha nasıl doldursun zalimliğinin altını? Luffy'ye haber vermeden tayfasını yok edermiş gibi psikolojik işkence yaptı, bir başka zalimlik daha.
Hükümet bünyesinde olmayıp, güçlü biri olmak 'kötü şöhret' için yeterli. Ki Hasırşapkalar da kötü şöhretli idi tanımayanlar için, Dressrosa ile sempati kazanmışlardır.
Senle Kuma'ya aynı gözle bakmıyoruz. Benim için Zoro'yu sınadı, Dragon'u anıp senin gibi yoldaşlar kazanmış falan dedi. Luffy'leri kurtarma derdindeyken, Rayleigh'e bilgi vermesi benim gözümde onu zalim yapamadı. Ki Sabo bile pofidik Kuma diye andı onu, en son göründüğünde. Bu onu zalim yapmaz, şizofren yapar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık